Şubat Muayenesi Fd6

Selamunaleykum arkadaslar benim bir sorum olucak.. 2008 fd6 kullanicisiyim amerikan park var kısalar uzunlar sisler hepsi xenon...muyaneden geçmio diye söylediler aslı varmıdır illa orjinali olacak dediler..ve orjinalse h11mi takılması gerekio?? Bilenler yazarsa iyi olur saolun smdiden..

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Selamunaleykum arkadaslar benim bir sorum olucak.. 2008 fd6 kullanicisiyim amerikan park var kısalar uzunlar sisler hepsi xenon...muyaneden geçmio diye söylediler aslı varmıdır illa orjinali olacak dediler..ve orjinalse h11mi takılması gerekio?? Bilenler yazarsa iyi olur saolun smdiden..

Merhaba, balastlı orijinal dışı zenonlar muayeneden geçmiyor, tabi amerikan park ta. Amerikan park dirençli değil de modül ise modülden off durumuna getirebilirsiniz. ya da taş direnç ve sinyal arasına anahtar takıp kendiniz açık devre haline alabilirsiniz.

tüvtürk.JPG

ocen

0
Aracınız
[MENTION=5894]EbruVedat26[/MENTION] hocam bende de 2008 fd6 var. benim muayenede 3 mart'da ama daha randevu almış degilim.
araştırdığım kadarı ile amerikan parklar çogu yerde geçiyor diye yorumlanmış ama xenon kesinlikle geçmiyormuş (oto far ayarı, fark yıkama vs. yoksa)

1-2 saat önce kadar tamponu söküp kendim değiştireyim dedimi tampon kısmını hallettim ama alt kısımlara erişmesi zor oldugundan pek risk almadım kırılır diye. onun için geri kapatıp öylece bıraktım. çünkü en sağlıklı aracı lifte kaldırıp çıkarmak diye düşündüm. işi adam akıllı ve hasar vermeden değiştirmek gerekir. aslında kolay bir işlem ama aracın altındaki vidalara yere pek eğilemediğimden müdahale edemedim.

siz ne yaptınız muayene girdiniz mi? değiştirdittiyseniz ne kadara değiştirdittiniz?

Amerikan par modül eğer ayarlı değil ise geçmez ayarlı dam kasıt açma kapama tuşu var kapatıp muayene gidiyorsunuz sonra kendiniz acarsiniz

GT-I9500 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Benimkinde açma kapama tuşu olmadığı için mecbur elektrikçime götürüp xenonları çıkarttım..tamponu söktü orjinal kısa ve sis ampullerini aldım..parktaki sarı ampul kaldı :) şu anda orjinalleriyle devam ediyorum..xenonları satıcam çünkü her bir tampon söküş 80lira..peki orjinal ampullere ne kadar verdin dersen onlarda 100liraya maloldu..

Civic fd6 2008 Elegance

ocen

0
Aracınız
Bende en son inat edip iş yerinde 3 arkadaşın yardımıyla beraber davlumbazdan söktüm xenon'ları.
Muayenede herhangi bir sıkıntı çıkmadı sadece far yükselik ayarlarında hafif kusur yazdılar. onlarda gözle görülebilir şekilde ayarsız duruyor.

Aklımda olan, inşallah uygun bir zamanda komple xenon'ları söktürmeyi düşünüyorum ya da tekrar taktırıcam. Ama dediğiniz gibi takması-sökmesi çok zahmetli geldi bana.
Sizinde dediğiniz gibi elektrikçiye vs. söktür-taktır yapsak iyi para bayılacağız 2 senede bir :)

Muayeneye giricem diye xenon'ları söktükten sonra uçlarını öylece tutuşturdum sağa sola. inşallah araba yıkarken sıkıntı çıkarmaz.

:) bende orjinal ampuller olmadığı için bir kereye mahsus öyle olmuştu..zaten xenonları söktükten sonra 'takmıcam artık' demek, zamanla 'xenonlarla çok tatlı duruo naapsak ki' oluyor :))

Civic fd6 2008 Elegance

Geri