Sunroof açınca içeriye dolan koku

Merhaba son birkaç aydır farkettim. Klima ya da havalandirmayi kapatıp sunroof açınca arabanın içerisine egzos kokusu ya da yanık kokusu gibi hafif bir koku doluyor. Bunu şimdiye kadar bir tek ben farkettim, yani arabadaki diğer kişileri rahatsız edecek boyutta değil. Diyeceksiniz ki önde giden arabaların egzos dumanı olabilir ama değil. Önümde kimsecikler yokken de bu kokuyu alıyorum. Buna benzer bir durumla karşılaşan oldu mu?sizce sebebi ne olabilir? Bir ay kadar sonra 30000 bakımına gireceğim en kötü orada dile getirecegim ama bir fikir almak istedim.

Selamalar

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Trust

0
Aracınız
Boru içerisinde kalan hava sunroofu açınca ceyran yapıyorsa odur.tabi bu durumu camı açınca yapması gerek.

sunroofu açınca kokunun gelmesine anlam veremedim ben açıkcası..dışardaki hava kirlidir veya yakınlarda biri lastik felan yakıyyodur.
Bir iki kez olmadı ki. Farklı yerlerde yaşadım ben bu durumu. Türkiye'de havanın en temiz olduğu Edremit Körfezi 'nde gece yolculuğunda farkettim ilk mesela...

Aracınız
bir de her açtığınız da mı oluyor? sunroofun çevresini bi temizleyin normalde vazelin sürülü olması lazım sunroof un hareket ettiği kısımlara acaba sizde değişik bi yağ felan mı sürdüler..

Aracınız
Hondanın havalandırması çok güzeldir. Sen sonroofu açtığında havalandırma kanallarından hava gelir. Kısacası devirdayım yapar. Yüksek hızlarda bunu daha çok fark edersin. Klima açmadan içeride serinlersin. Bu kokuyu bende hissettim . Havalandırma kanallarına yağ benzeri bir şey düşmüşse onun kokusu olabilir.

Hondanın havalandırması çok güzeldir. Sen sonroofu açtığında havalandırma kanallarından hava gelir. Kısacası devirdayım yapar. Yüksek hızlarda bunu daha çok fark edersin. Klima açmadan içeride serinlersin. Bu kokuyu bende hissettim . Havalandırma kanallarına yağ benzeri bir şey düşmüşse onun kokusu olabilir.
Peki bu durumda sunroof kapalı iken ve havalandırma çalışılırken de gelmesi gerekmez mi? Ben kokudan rahatsız olunca sunroof u kapatıp havalandırma açıyorum ve koku gidiyor. Anlayamadim Tavan arasından mi geliyor acaba koku bir şekilde diye düşünüyorum. Oraya da tabi başka bir yerden giriyor olması lazım... Bir de dikkatimi çeken şu;arabaya yalıtım yaptıktan sonra başladı bu durum. [MENTION=442]Hakan Uzun[/MENTION] sende var mi böyle bir durum?

Hakan Uzun

0
Yönetici
Peki bu durumda sunroof kapalı iken ve havalandırma çalışılırken de gelmesi gerekmez mi? Ben kokudan rahatsız olunca sunroof u kapatıp havalandırma açıyorum ve koku gidiyor. Anlayamadim Tavan arasından mi geliyor acaba koku bir şekilde diye düşünüyorum. Oraya da tabi başka bir yerden giriyor olması lazım... Bir de dikkatimi çeken şu;arabaya yalıtım yaptıktan sonra başladı bu durum. [MENTION=442]Hakan Uzun[/MENTION] sende var mi böyle bir durum?

Bende yok abi yani koku diyosun.. Koku olabilecek bi malzeme kullanmadik ki! Olsa bende de olurdu..garip bi durum

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aracınız
Peki bu durumda sunroof kapalı iken ve havalandırma çalışılırken de gelmesi gerekmez mi? Ben kokudan rahatsız olunca sunroof u kapatıp havalandırma açıyorum ve koku gidiyor. Anlayamadim

Kışın ısıtma çalıştırdığımda ilk anda geliyor .Sonra yok. Bu kokuyu herkes alamaz. .. Senin burnun biraz keskin :) Topidonun arkasında hepa filtresi var .. Topidoyu aç kenardaki damaktan kurtar . Sonra Hepa filtresini hava ile temizlet. Filtrenin olduğu yerleri ince yada kokla.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=128]tanerozbabacan[/MENTION]

Abi bir daha elegance alana kadar, konu hakkında yorumsuz kalıyorum :)

Geri