Sunroof içten paslanma

2015 model civic fb7 aracımın sunroofunda iç lastiklerin altında Bi kaç yerde paslanma farkettim neden olur acaba su alma falan yok kronik mi acaba çözüm arıyorum

MAR-LX1M cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
2015 model civic fb7 aracımın sunroofunda iç lastiklerin altında Bi kaç yerde paslanma farkettim neden olur acaba su alma falan yok kronik mi acaba çözüm arıyorum

MAR-LX1M cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Aynisi benimkindede var su alma yok buyuk ihtimal kronik bir sorun camurluk icleri arka bagaj kapagi iclerindede paslanma var

SM-A750F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
2016 temmuzda sıfır aldığım, kapalı garajdan çıkmayan, şuana kadar hiçbir yerinde boya atması olmayan, birçok fc5 kasadan bile kesinlikle daha temiz ve diri olan benim araçta da olmuş maalesef.
Olmuş diyorum çünkü bu konuyu okuyunca dün kontrol ettim ve bizzat gördüm. İçerden fitilini hafif ayırınca yüzüme siyah parçalar indi ve ayrıntılı bakınca fitil altının komple paslanmış olduğunu gördüm.

Fitili zarar vermemek için fazla ayırmadan temizleyebildiğim kadarını temizliycem ama çözüm değil. Camı söküp, fitili söküp, metal çerçeveyi kumlatıp siyaha boyayarak geri toplamak lazım ama kim yapar ki bu işi, kim uğraşır ki...20210511_155234.jpeg

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
2016 temmuzda sıfır aldığım, kapalı garajdan çıkmayan, şuana kadar hiçbir yerinde boya atması olmayan, birçok fc5 kasadan bile kesinlikle daha temiz ve diri olan benim araçta da olmuş maalesef.
Olmuş diyorum çünkü bu konuyu okuyunca dün kontrol ettim ve bizzat gördüm. İçerden fitilini hafif ayırınca yüzüme siyah parçalar indi ve ayrıntılı bakınca fitil altının komple paslanmış olduğunu gördüm.

Fitili zarar vermemek için fazla ayırmadan temizleyebildiğim kadarını temizliycem ama çözüm değil. Camı söküp, fitili söküp, metal çerçeveyi kumlatıp siyaha boyayarak geri toplamak lazım ama kim yapar ki bu işi, kim uğraşır ki...Ekli dosyayı görüntüle 265106

Geçmiş olsun hocam :(
Sizin aracın garantisi devam ediyormuydu?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Garanti yok maalesef Hamid Hocam

Anladım hocam.
Can sıkıcı bir durum gerçekten, ama o paslanmaya ilerlemeden müdahale etmenizi öneririm.
Bende geçenlerde ön tamponu ayarlama amacıyla indirdim ve ön far ayaklarında boya mevcut olmadığı için kenar kısımlarında paslanma başlangıçları vardı, benzer durum boya mevcut olsa da ön tampon demirinde de mevcuttu (arkayı iyi ki takmadan antipas boya ile kalın kalın boyamışım :) ).
Bende müdahale edeyim mi etmeyeyim mi düşünme aşamasındayken kapanma geldi.
Şu kapanma siürecinde ufak ufak aracın kenar köşelerinde paslanma varmı kontrol ediyorum ama bahsettiğim noktalar haricinde şimdilik bir sorun gözlemlemedim. Ama FB7lerde bu boya hususunda kenar köşe noktaları kontrol etmek lazım gibi görünüyor.

Son düzenleme:
Aracınız
Anladım hocam.
Can sıkıcı bir durum gerçekten, ama o paslanmaya ilerlemeden müdahale etmenizi öneririm.
Bende geçenlerde ön tamponu ayarlama amacıyla indirdim ve ön far ayaklarında boya mevcut olmadığı için kenar kısımlarında paslanma başlangıçları vardı, benzer durum boya mevcut olsa da ön tampon demirinde de mevcuttu (arkayı iyi ki takmadan antipas boya ile kalın kalın boyamışım :) ).
Bende müdahale edeyim mi etmeyeyim mi düşünme aşamasındayken kapanma geldi.
Şu kapanma siürecinde ufak ufak aracın kenar köşelerinde paslanma varmı kontrol ediyorum ama bahsettiğim noktalar haricinde şimdilik bir sorun gözlemlemedim. Ama FB7lerde bu boya hususunda kenar köşe noktaları kontrol etmek lazım gibi görünüyor.
Aynen Hamid Hocam.
Yanlız sunroof camını mekanizma ile uğraşmadan, tavan döşemesi ile uğraşmadan sökülebilirdi bilmiyorum. Eğer içten 3-5 vida alıp diş tavandan sade cam alınırsa iş çok kolay. Fitili camdan söküp, camı bantlayıp çerçeve elden geçirilebilir ama dediğim gibi baya uğraşmak lazım. Ama eminim herkeste var bu pas meselesi ve benim gibi çoğu şimdiye bakmadığı için haberi yok.

Civic tüm kasaları, rs dahil kullandım, fd6, fb7 kasaların verdiği o sürüş, tork konvertör zevkini hiçbiri vermiyor maalesef.
En sağlam kasa fb7 çıktı ve oda maalesef bazen can sıkıyor.

Bendeki pas görüntüsünü en kısa sürede paylaşacağım, bakalım oraya ne yapabilirim düşüncesindeyim şuan.

Aracınız
Daha detaylı ve net günısıgı olan bir yerde cekebilir misiniz fotograflarını ? Benimde 2016 model ve her yıkamada sunroofu acıp temizlerim ıslaklık kalıyor içlerinde çünkü, birde bagaj lastigi tavan cıtası ve arka camurluk agızlarını söküp temizlerim ara ara en cok nemli kalan yerlerdir bir arabada.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri