Sunroof Perdesi Ses Problemi

Gkn01

0
Ad Soyad
GknK01
Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar cümleten s.a bu Sunroof'taki tıkırtı sesi birçok araçta varmış . Bendeki ses sunroof'ta değil , Perdeden geliyor . Sunroof ve Perde kapalıyken ses yok . Ama her ikiside açıkken kasise girince yada bozuk yolda çıt çıt ses geliyor Perde sallanıyor. Sallanırkende biryere deyiyor ve ses yapıyor. Bununla ilgili problem yaşayan oldumu ? Perdeyi söküp bakmak istiyorum ama nasıl söküldüğünü bilmiyorum.

Aracınız
Merhaba .
Bendeki gıcırtı sesi dış fitilin tavandaki yere sürtünmesiydi ve 5-6 ayda bir würth silikon sprey sıkarak kestim sesi.

Aslında perde daha stabil yani kızağı daha sağlam ve boşluksuz. Birde camla beraber açıldığı için müdahale şansı az gibi. Sanırım tavan döşemesinin inmesi lazım.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Gkn01

0
Ad Soyad
GknK01
Aracınız
Civic FB7 2013
Merhaba .
Bendeki gıcırtı sesi dış fitilin tavandaki yere sürtünmesiydi ve 5-6 ayda bir würth silikon sprey sıkarak kestim sesi.

Aslında perde daha stabil yani kızağı daha sağlam ve boşluksuz. Birde camla beraber açıldığı için müdahale şansı az gibi. Sanırım tavan döşemesinin inmesi lazım.

Gıcırtı şeklinde olsaydı benimde aklıma geldi Würth Sprey ama gıcırtı değil hocam . perde sallanıyor . Kapalıykende sallanıyor.

Gkn01

0
Ad Soyad
GknK01
Aracınız
Civic FB7 2013
Merhaba .

Bu arada benim perde sadece cam ile açılmıyor . Cam kapalı iken perdeyi açabiliyorum.

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba.Aynı sorun bende de var (FC5) idi.Sunroof kapalı perde açıkken tıkırtı şeklinde ses geliyordu perdeyi kapatınca ses kalmıyor.Servise sordum milimetrelik boşluk olduğu söylendi.Bilen bir ustaya sorduğumda zamanla düzeleceğini yoksa iç döşenin sökülmesi gerektiğini söyledi.Şimdi arada bir yapmaya başladı alıştım.:)

Gkn01

0
Ad Soyad
GknK01
Aracınız
Civic FB7 2013
Merhaba.Aynı sorun bende de var (FC5) idi.Sunroof kapalı perde açıkken tıkırtı şeklinde ses geliyordu perdeyi kapatınca ses kalmıyor.Servise sordum milimetrelik boşluk olduğu söylendi.Bilen bir ustaya sorduğumda zamanla düzeleceğini yoksa iç döşenin sökülmesi gerektiğini söyledi.Şimdi arada bir yapmaya başladı alıştım.:)
Merhaba hocam yanıt için teşekkürler ama ben buna bir çözüm bulurum . Yani alışılacak bir ses gibi değil sürekli çıt çıt çıt müziği açınca pek duymuyorum

Geri