Sunroof sorunu :((((

ANGANS

0
Aracınız
Arkadaşlar Merhaba,
2015 Model elegance civic sahibiyim. İlk sahibiyim.

Aracın sunroofunu açarken lastiği sanki sunroofun ön tarafında bulunan metal yüzeye sürtercesine ses çıkartıyor. sanki sunroof büyük geliyor oraya.

Bu ses yeni gelmeye başladı önceden böyle bişey yoktu. Yeni olmaya başladı. Sanki aracın tavanı kaldırıma çıkarken burkuluyor gibide ses geliyor. Başına bu tarz bişey gelen duyan var mıdır ? Yardımlarınızı yorumlarınızı bekliyorum.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=2589]ANGANS[/MENTION] Hocam sunroofun ayarı kaçmış veya bir parçasında sorun olabilir, ya da sunroof lastikleri sertleştiği için ses çıkarıyor olabilir, ilk aşamada mekanik kısımlara wd40 sıkın lastik kısımlarında yumuşaması için de plastik bakım spreyi kullanın, ses devam eder ise servise götürün.

ANGANS

0
Aracınız
[MENTION=3]NoFeaR[/MENTION] çok araştırdım wd40 sürenler bu işten anlamıyor diyolardı bende hiç dokunmadım o yüzden ürktüm biraz. Bide servis bize sormadan niye müdehale ettin demedin falan.

ama merak ettim bu plastik yerleri nasıl yumuşatırız ??

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@NoFeaR çok araştırdım wd40 sürenler bu işten anlamıyor diyolardı bende hiç dokunmadım o yüzden ürktüm biraz. Bide servis bize sormadan niye müdehale ettin demedin falan.

ama merak ettim bu plastik yerleri nasıl yumuşatırız ??

Hocam meguiarsın veya sonaxın plastik bakım spreylerini kullanabilirsin, bakım ürünleri kullanımına servis niye müdahale ettin yorumunu yapamaz, sonuçta mekanik bir müdahalede bulunmuyorsunuz.

Sefa

0
Sunroof mekanizması bende de dediğinizé benzer sesler çıkarıyor du bende her yıkamada Sunroof fitillerini raylarını ve Tilt konumuna alan mekanizmayı sonax slİkon spreyle yağıyorum bir zararı olmuyor daha önceki aracımdada kullandım sunRoof oldukça sesizlesiyor tek dikkat etmeniz gereken spreyi sıkıp fazlasını silmek vd40 kullanmayın bence çünkü o başta etkili ama sonra toz tutuyor

Aracınız
Civic FD6 2011
benim aracim 2011fd6 yeni oldu durup dururken bu sorun arkadasim sanruf perdesini biraz hizli acti sonra aradan bi iki gun gecti sanrufu acarken cat die ses geldi sanruf acildi sonra kapanmadi yarisina gelio kapanma konumun kapanmio sanrufun alttaki bilastikle oynadim duzeldi sonra 1 2 gun sonra tekrar yapti tekrar aynisini yaptim simdilik duzeldi neden olabilir acaba acill baksaniz bi

Geri