Sunroof ve cam sorunu

Arkadaşlar merhaba.fc5 elegance aracımı severek kullanıyorum ancak 6ay içerisinde aynı sorunu ikinci defa yaşayınca sizlerle paylaşmak istedim;camlar ve sunroof açık araç seyir halindeyken herhangi bir camı ve sunroofu kapatmak istediğimde kapanmadı,aynı sorunu ilk yaşadığımda ise camlar kapalı haldeydi açmak istedim 4 cam da açılmadı...önceleri aracıma has bir sorun olduğunu düşündüm ama 2.defa yaşayınca biraz araştırma gereği duydum ve birçok fc5 kullanıcısının aynı sorunları yaşadığını öğrendim.göçük sorunu gibi bunun da kronik olduğunu düşünmeye başladım...bu konuda paylaşımlar yaparsanız sevinirim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Arkadaşlar merhaba.fc5 elegance aracımı severek kullanıyorum ancak 6ay içerisinde aynı sorunu ikinci defa yaşayınca sizlerle paylaşmak istedim;camlar ve sunroof açık araç seyir halindeyken herhangi bir camı ve sunroofu kapatmak istediğimde kapanmadı,aynı sorunu ilk yaşadığımda ise camlar kapalı haldeydi açmak istedim 4 cam da açılmadı...önceleri aracıma has bir sorun olduğunu düşündüm ama 2.defa yaşayınca biraz araştırma gereği duydum ve birçok fc5 kullanıcısının aynı sorunları yaşadığını öğrendim.göçük sorunu gibi bunun da kronik olduğunu düşünmeye başladım...bu konuda paylaşımlar yaparsanız sevinirim.

Akü den bir sıfırlama mı yapılsa. Önce klima ve radyoyu kapatın sonra ön sürücü camı açık bırakın. Akü eksi kutbu bir söküp 4 5 dk bekleyin diyeceğim. Sonra ark yapmayacak şekilde takın.

2015 Elegance Eco

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=7748]erhan.01[/MENTION] [MENTION=8294]skandal[/MENTION] Cam sıkışma modülünden kaynaklanıyor olmasın?
Cam kapanmayıp açılma eylemi gösteriyorsa pislikten vs. sıkışmadan yapıyor olabilir.

Aracınız
aynı durum 3-4 kere benimde başıma geldi durağan halde. Cam açma kapama butonları (sunroof dahil) işlevsiz oluyo. 4-5 dakika bekleyip stop edip tekrar çalıştırdıktan sonra düzeliyo. Şu zaman oluyo şu durumdan sonra oluyo diyebileceğim belirli bişey yok. ama neden yaptığı konusunu bende merak ediyorum

Cam açma kapama butonları ve sunroof’un çalışmaması,motor soğuk durumdayken arabanın zaman zaman çok geç çalışması gibi sorunlar bence fc5 kasada göçük sorununun gölgesinde kalıp pek gündeme gelmeyen konular...bu sorunları bu kadar kişinin yaşaması tesadüf olamaz diye düşünüyorum.zamanla bu sorunları yaşayan araç sahiplerinin sayısının artacağını göreceksiniz.ben de bir fc5 kullanıcısı olarak bahsedilen sorunların tamamını yaşadım ve oldukça üzüntü içerisindeyim.Hondanın bu konulara olan yaklaşımını gördükçe ve duydukça bu markaya olan güvenim de sarsılmaya başladı

Aracınız
Civic FC5 2017
Geç çalışma sorunu bende yaşadım. Araba bildiğin çalışmıyor ya. İnanılır gibi değil. Ama cam ve sunroof sorununu hiç yaşamadım. Ya aslında mantık çerçevesinde bakıldığında her sorun aküyü işaret ediyor. Butonda nasıl bir sorun olabilir ki ? Ya da elektrik aksamında ? Ya da motorda ? Öyle olsa hiç çalışmaz. Yani aklıma aküden başka bir şey gelmiyor.

Ama sen Koskoca milyar dolarlık firmasın ya. Gerekli testleri yapmıyor musun ? Senin arge departmanın , mühendislerin ne iş yapar ? Köşe başında ki dükkanın ürettiği bir üründen bahsetmiyoruz ki burda ? Global bir otomobil üreticisisin sen ya.

Rezillikten başka bir şey değil. İlk Honda arabam oldu. Pişman mıyım ? Evet pişmanım.

Ama ben bu arabanın dünyanın her yerinde böyle olduğunu düşünmüyorum. Bizimkiler bir halt yiyor o fabrikada.
Yani cidden hissediyorum bir şey ters gidiyor o Fabrikada.

Dünyanın hiç bir yerinden şikayet almayan aksine ödül alan bir otomobilin Türkiyede bu kadar fiyasko olması bunun göstegesi bence.

Aracınız
Civic FC5 2016
Merhabalar benim aracımda da fc5, otomatik cam kalkarken tam kapanma esnasında geri açılıyor.Bazen yapmıyor, ama genel de yapıyor.Bu durumu yaşayan varmı acaba, problem nedir bi fikir sahibi, bu durumu yaşayan varmı.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Merhabalar benim aracımda da fc5, otomatik cam kalkarken tam kapanma esnasında geri açılıyor.Bazen yapmıyor, ama genel de yapıyor.Bu durumu yaşayan varmı acaba, problem nedir bi fikir sahibi, bu durumu yaşayan varmı.
Cam fitillerini kontrol edin. Cam kalkarken bir zorlanma yaşarsa (uzuv sıkışması amaçlı) tekrar geri açılır.

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri