Civic FC5 Taş Sesi!

Herkese iyi günler. Arkadaşlar özellikle yağışlı havalarda aracın içine taş sesi (Lastiklerin davlumbaz kısmına vurduğu taş ve kumların sesi) geliyor. Aracım 2018 Civic başına gelen var mı. Çözüm olarak ne önerirsiniz. Şimdiden teşekkürler

CPH2125 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Çamurluk içi ve araç altına yapılacak pütür uygulaması bu sesin daha az gelmesini sağlayabilir, ayrıca tozluklarda bu sesin azalmasına katkı sunacaktır.

Aracınız
Civic FC5 2018
Herkese iyi günler. Arkadaşlar özellikle yağışlı havalarda aracın içine taş sesi (Lastiklerin davlumbaz kısmına vurduğu taş ve kumların sesi) geliyor. Aracım 2018 Civic başına gelen var mı. Çözüm olarak ne önerirsiniz. Şimdiden teşekkürler

İlk aracı aldığımda ben de bu taş sesine çok şaşırmıştım. İnternetten aracıma paçalık seti aldım ve montaj ettim. Bu sayede hem araçım daha çamur oluyor hem de taş sesi çok azaldı. Taş seslerinin tamamı davlumbaz yüzünden gelmiyor. Araba üstüne sıçrayan çamurlarda yapıyor. O yüzden paçalık çok faydalı olacaktır.

Hocam parçalık derken link atabilir misiniz size zahmet
İlk aracı aldığımda ben de bu taş sesine çok şaşırmıştım. İnternetten aracıma paçalık seti aldım ve montaj ettim. Bu sayede hem araçım daha çamur oluyor hem de taş sesi çok azaldı. Taş seslerinin tamamı davlumbaz yüzünden gelmiyor. Araba üstüne sıçrayan çamurlarda yapıyor. O yüzden paçalık çok faydalı olacaktır.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Tozluk sadece aracın dışına değil altına da gelen taşları azaltıyor, bu açıdan da faydalı (y)

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Tozluk sadece aracın dışına değil altına da gelen taşları azaltıyor, bu açıdan da faydalı (y)
Dezavantajlarıda var. Çok kar birikintisi yapar. Yüksek kademeli bir yerden inerken sürtme yapabilir. Dikkat edilmez ise kışın kıran çok oluyor.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FC5 2020
Aynı sorun bende de var aracım yeni ve geçen ay 1000 bakımına götürdüm. Servistekiler direk yalıtım uygulaması yapalım dediler ama şuan için yaptıramam dedim. Anlayacağınız bizim araçların kanayan yarası ses. Paçalık fena fikir gibi gelmiyor bana...

Geri