Tavsiye Yardim

Aracınız
Diğer Markalar
Arkadaslar merhaba,
2013 model lpg li civic almak icin fiyatlara bakiyorum. Arac gercekten gorunus itibari ile inanilmaz hosuma gidiyor. Bu yuzden bir arastirma icerisine girdim fakat aklima takilan seyler var yardinlarinizi bekliyorum.
1. Suan kullanmakta oldugum arac 2001 model C200 kompressor 230 Nm/4000 rpm tork 163 bg guc ureten cok atik bir cihaz. Yuksek hizda araba kullanmasam dahi ani hizlanmalar dik rampalarda dahi solu kapatip gidebilmek cok hosuma gidiyor. Bahsettigim almayi dusundugum 2013 model civic ise 152 Nm/6500 rpm hem torku dusuk hem bu dusuk torka cok yuksek devirlerde ulasiyor. Arac sahibi arkadaslar yorumlayabilirler mi arac yokuslarda nasildir bayilma oluyor mu hizlanmasi nasildir Mercedes C200 den bu araca gecsem bu arac beni uzer mi.
2.Bugune kadar hic honda kullanmadim hatta hic hondaya binmedim bile. Fotograflardan gordugum kadari ic dizayni genel anlamda hosuma gitsede 100 bin liralik bir arac icin ic yapisi dokusu kalitesi dusuk gibi geldi bana. Mesela almayi dusundugum diger araclardan bir tanesi 2012 model golf 1.6 tdi bluemotion highline.
Iki aracin ic dizaynini kiyasladigimda golf 1 2 tik daha kaliteliymis gibi geliyor bana. Koltuklar olsun direksiyon olsun vb.
Degerli yorumlariniz icin simdiden tesekkur ederim.

Aracınız
O tork ve hızı her iki araçta da hatta civicte çok ararsınız.
Sonuçta 125 hp 152nm lpg li bir araç. Artısı görünüş dijital gösterge vss.. lpg uyumu ve can alıcı noktası tork konvertörlü şanzımanı.
Golf daha tok daha kaliteli, yalıtım süper ama dsg düşündürür.

Her iki aracıda kesinlikle birşekilde test edin. Karar sizin.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Oncelile ilk hondam ve yaklasik 2 aydir kullaniyorum. Alacagim zaman cok dusundum arastirdim. Araci sakin kullanacaksaniz. Uzun vadede basim fazla agirmasin. Satarkende sikinti yasamayayim diyosaniz. Kesinlikle alin. Ben gebzede yasiyorum dilovasi rampasi var orada atmosferik cogu aracla ciktim o rampayi 80 ne kadar dusuyodu. Hele onune bi araba cikar yavaslarsan hizlanamiyodum. Ama simdi soylediginiz aracla ayni motor olan fd6 var. Gaza biraz basinca 120 130 cok rahat cikiyorum. Uzun rampalarda elbet hiz dusuyor sonucta atmosverik. Ben turbo dizel arabami satip honda almistim fark var elbet ama atmosverikler arasinda gayet basarili. Yalitim ve suspansiyon hosuma gitmedi sadece.

SM-A320F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic ES7 2001
Ben 2 ay önce fb7 2012 aldım 95 e suan olmuş 120 8 yaşındaki araca bilmiyorum değer mi araç görünüş iç dış tmm güzel ama o güçteki motordan sonra kesmez sizi

G3421 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic ES7 2001
Biz güzelliğine kapılmışız bakmayın modifiye si filan... 98 ies peşine 2002 vtec peşine 2012 fb7 başka araca da binmiyoruz

G3421 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
o beygir ve torktan sonra bineceğiniz c segment bir araç muhtemelen mercedes'i aratacaktır, o yüzden hangisini alırsanız alın önceki aracı ararsınız diyorum.

2013 model almaktansa 2012 model almanızı tavsiye ederim. farklar forumda mevcut. ama en barizleri elektrikli katlanır yan ayna, geri görüş kamerasına entegre park sensörü, metal karter muhafaza v.s ( elegance paketler için). dolayısıyla 2012 daha avantajlı.

honda'yı ilk defa kullanıyorum ve kullandığım araç otomatik vites. zamanla aracı tanıyorsunuz. yokuşlarda bayılma oluyor yalnız şöyle bir durum var kulakçıklardan bir vites düştüğünüz anda zaten araç saniyesinde atılıyor. biraz motor sesi oluyor o an, ama sonuçta atmosferik motor, bağırması normal. bağırıyor ama gidiyor.

kardeşimde astra j kasa var ara tatilde onunkini aldım ve test etmek için biraz denemek istedim. ara hızlanma için konuşuyorum öyle aman aman bir tepki süresi ve hız farkıyla karşılaşmadım. hatta honda daha atikmiş gibi geldi bana. hele ki sport moddda motorun üst devirlerde seni beklemesi ve gaz pedalına dokunduğun an tepki vermesi gayet güzel. ( otomatik modda bu dediğim, manuele geçersen zaten devir ve vites senin elinde oluyor.)

golfün malzeme kalitesinin hondadan daha kaliteli olduğunu düşünüyorum yalnız şunu da unutmamak lazım. bu durum hondanın hanesine yazılacak 2 birimlik bir negaiflik ise, hondanın motor ve şanzımanının sorunsuzluğu, tüpe uyumu hondanın hanesine yazılacak en az 5 birimlik bir pozitiflik.

sonuçta maddiyat çok önemli, dsg de çıkacak tek sorun uykusuz geceler anlamına gelebilir. varsın dokunduğun yerler plastik olsun, tok kapı sesi olmasın. ama araca binince "acaba sorun çıkarır mı ?" demiyorsam benim için o araç en iyi araçtır.

hondanın genel kabül gören eksileri; yol sesi ve motor sesini içeri alması ve turbosu olmaması. ama yine genel kabül gören artıları ise; sorunsuzluk ve tüplü olması nedeniyle ekonomiklik.

kahramanını seç, tarafını belirle üstadım :)

Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaslar merhaba,
2013 model lpg li civic almak icin fiyatlara bakiyorum. Arac gercekten gorunus itibari ile inanilmaz hosuma gidiyor. Bu yuzden bir arastirma icerisine girdim fakat aklima takilan seyler var yardinlarinizi bekliyorum.
1. Suan kullanmakta oldugum arac 2001 model C200 kompressor 230 Nm/4000 rpm tork 163 bg guc ureten cok atik bir cihaz. Yuksek hizda araba kullanmasam dahi ani hizlanmalar dik rampalarda dahi solu kapatip gidebilmek cok hosuma gidiyor. Bahsettigim almayi dusundugum 2013 model civic ise 152 Nm/6500 rpm hem torku dusuk hem bu dusuk torka cok yuksek devirlerde ulasiyor. Arac sahibi arkadaslar yorumlayabilirler mi arac yokuslarda nasildir bayilma oluyor mu hizlanmasi nasildir Mercedes C200 den bu araca gecsem bu arac beni uzer mi.
2.Bugune kadar hic honda kullanmadim hatta hic hondaya binmedim bile. Fotograflardan gordugum kadari ic dizayni genel anlamda hosuma gitsede 100 bin liralik bir arac icin ic yapisi dokusu kalitesi dusuk gibi geldi bana. Mesela almayi dusundugum diger araclardan bir tanesi 2012 model golf 1.6 tdi bluemotion highline.
Iki aracin ic dizaynini kiyasladigimda golf 1 2 tik daha kaliteliymis gibi geliyor bana. Koltuklar olsun direksiyon olsun vb.
Degerli yorumlariniz icin simdiden tesekkur ederim.

Mercedes’ten sonra alacağınız araç, yine bir Mercedes olacaktır. (Zira, hangi aracı alırsanız alın, dsg’ye aman ha bulaşmayın) Ha tabi Honda sizi kesinlikle üzmez. (Üzer mi diye yazdığınız için bunu belirtmek istedim)

Geri