Tavsiye....

Merhaba. hergün arabayla işe gidip geliyorum, son 4-5 aydır. Malum önümüz kış, şartlar daha da ağırlaşacak ve çivici hergün kullanmak çok içime sinmiyor.

Bizde ikinci bir araba var, benzinli. Satıldığında 20 civarı bir para eder. Üzerine olabilecek30 minimum bir rakamı koyarak, şehir içinde az yakan, manuel de olsa olur, eşşek niyetine bineceğim, ufak tefek şehir kazalarında kafaya takmayacağım bir araç düşünüyorum. İkinci el daha mantıklı ama bütçem dahilinde sorunsuz araba yok, olan da ya kazalı, ya da turşusu çıkmış. (ikinci el için bütçem max 30 civarı)

0 km lerde yıl sonu...vs iyi kampanya yakalarsam diyorum, belki birşey düşer mi? Tek kriter az yaksın yeter....

İkinci el için alternatiflere açığım, 30 binlere kadar. Ama üzerine çıkarsam 0 alırım daha mantıklı bence...

sıfır için baktığım araçlar: Dacia Sandero Stepway, Dacia Duster, Fiat Fiorino. Başka da ucuz dizel bulamadım. Duster de fazla da hani karda kışta giderim diye

Öneriler?

Leo

0
Citroen C3 - Getz - Aslında Fiesta da derim ama daha mutlu olan sahibini tanımadım.Yedek parçada demişsiniz o yüzden tüplü yada dizel linea da olabilir fakat diğerlerine göre daha konforsuz olabilirsiniz. Bence 1.4 tüplü c3 bakın yakıt değerleri oldukça iyi. Şimdiden hayırlısı olsun

Aracınız
Hocam benzinli aracından memnunsan hiç maceraya girme alacağın dizel İstanbul trafiğinde 7-7.5 lt altına dusmez emin LPG daha az yada kafa kafaya gelir

Tapatalk....

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
İkinci el dizel almak hiç bir zaman mantığıma yatmıyor, lpgli temiz bir araç daha mantıklı gibi.

Az km de şayet Tek el tarafından kullanılmış bir 2o7 1.4 Hdi bir araç bulursan düşüne bilirsin. kullanıma göre şehir içinde tabiki AT sahibine göre kişner 4 - 5 arası bir yakıt olur.

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Yeni araba almak demek; kasko sigorta vergi benzin lastik bakım masrafı derken astarı yüzünden pahalıya gelir. Araç alırken güvenlik sürüş keyfi estetik gibi nedenleri göz önünde bulundurarak alıyoruz. Garajda yatacak bana hizmet etmeyecekse almanın ne anlamı var ki? Ha deseniz lüks bir spor arabam var kıyamıyorum, o zaman tamam derim de alt tarafı civic araçlarımız. Bence kış lastiği alın bakımlarını yaptırın daha önemli. Olası bir kazada dacia sizi ne kadar korur bunları göz önünde bulundurun derim :)

Sent from my iPad using Tapatalk

Zaten eşimin kullandığı ikinci bir araç var. Yani, kasko, mtv....vs gibi giderler var bizde. Civic i o kullanır, oburunu ben diyorum ama diğer dedik lerinize katılmamak elde değil. Civic e kıyamıyorum ama sanırım gereksiz bu is. Hepi topu c segmenti bir araç. Km büyüyecek artık :)

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Accent benzinli otomatik

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri