• Forumumuzun gelişimini ve ayakta kalmasını desteklemek için, Özel üye olabilir veya Sticker alabilirsiniz, detaylar için lütfen TIKLAYIN!

Tavsiye

Katılım
8 Nis 2017
Mesajlar
17
Tepki puanı
0
Konum
Ankara
Aracınız
Arkadaşlar merhaba Civic fb7 aracımı sattım açıkçası LPG taktırdikdan sonra bir türlü verim alamadım belki de montajı Yannis yaptılar şimdi 80 85 bin TL civarında bir araç almak istiyorum aklımda accort(2009 ve üzeri ) Corolla( 2016 ve üzeri ) crv (2009 ve üzeri ) yada biraz daha bekleyip yeni Civic mi alsam bir türlü karar veremedim sizin fikrinizi almak istedim
 
Katılım
17 Ocak 2016
Mesajlar
155
Tepki puanı
1
Konum
Hatay
Aracınız
aracımda zaman zaman yakıt verimi konusunda sıkıntım olsa da, genel anlamda memnunum. Yine de LPGde yapılan hileler veya sistem hataları vs vs beni dizel araca yöneltti.
Şimdilik düşünmüyorum ama sattığımda temiz bir dizel alıp yoluma devam edeceğim, "yakıt tüketimi mi arttı - çekiş mi düştü" soruları kafamdan çıkacak. Alırım bp den veya shellden dizelimi yoluma bakarım. sen de lpg ye ısınamadıysan bunu bir düşün derim :)
 
Katılım
8 Nis 2017
Mesajlar
17
Tepki puanı
0
Konum
Ankara
Aracınız
Gerçekten haklısınız ancak dizel otomatik alınca dsg EDC yada bunun gibi otomatiklestirilmis manuel sanzimanlar onlarda fazla problemli mesela Toyota dizel otomatik kullananlar pek memnun değil dsg mekatronik arızası vb
 
Katılım
9 Haz 2014
Mesajlar
565
Tepki puanı
179
Konum
Zonguldak Ereğli
Aracınız
Civic FB7 2012
2006 model Toyota MMT, Opel vb Avrupalıların Easy-bilmemne otomatikleştirilmiş manuel vites robotları ile VW grubunun müşteriyi kobay yerine koyduğu TSI ve DSG gibi teknolojilerden sonra hala eski tatsız hatıralar insanın kafasından bir türlü çıkmıyor. Haklısınız.

Ancak, zaman değişti. Dizel otomobillerin artık daha güncel ve önemli sorunları var: Diesel-gate gibi, çevresel sorunlar gibi, yüksek gücü fındık gibi motorlardan almak için turboya abanılmış çakma eko modeller ve kısalan ömürleri gibi.

Özetle, eğer kafanızda eski araçlardan kalma sorunlar kaldıysa, onları unutun. Diğer konular ise bizim ülkemizde maalesef hala lüks.

Sorum şu [MENTION=7405]Kubilay36[/MENTION]: FB7 araç için LPG yerine benzinli kullanımda da aynı tatsızlığı yaşıyor musunuz? Çünkü bir defa güveniniz sarsıldıysa dyno üzerindeki bir iki beygirlik ekstra güç kaybı bile haklılık sayılabiliyor. Sizin kişisel tercihinize saygı duymakla birlikte doğru bilgilenme adına detay sormaya çalışıyorum, müsadenizle
 
Katılım
9 Haz 2014
Mesajlar
565
Tepki puanı
179
Konum
Zonguldak Ereğli
Aracınız
Civic FB7 2012
Yalnız konu navigasyon bölümüne açılmış [;)]

Ben de yeni fark ettim
 
Katılım
8 Nis 2017
Mesajlar
17
Tepki puanı
0
Konum
Ankara
Aracınız
Sayın mesudum öncelikle ilginize teşekkür ederim bir süre aracımi benzinli kullandım sonrasinda LPG taktırdım belki de bu yüzden adapte olamadım kişisel fikrim ciddi performans kaybı oldu fabrikasyon olan LPG olsa belki daha farklı olurdu bilmiyorum
 
Katılım
9 Haz 2014
Mesajlar
565
Tepki puanı
179
Konum
Zonguldak Ereğli
Aracınız
Civic FB7 2012
[MENTION=3]NoFeaR[/MENTION] sanırım konunun ilgili yere taşınması konusunda yardımcı olabilir.
[MENTION=7405]Kubilay36[/MENTION]
Eğer kaliteyi hissedemiyorsanız, cihazların alacağı -aletsel-büyüklükler kimseyi tatmin edemeyecektir.

Ancak, işin teknik bir sorundan kaynaklandığını düşünüyorum. Kendi aracımda olası sorunları asgariye indirmek için Honda'nın kendi cihazlarında kullanacağı BRC MY11 kitini taktırmayı tercih etmiştim. 6400km saf benzinle kullandığım aracımı daha 6 ay olmadan en çok tavsiye edilen yetkili LPG servislerinden ve yılların tecrübesi olduğunu öğrendiğim Ankara-Mocan'da dönüşüm işlemini yaptırmıştım. Ben bunu yaptırdığımda Honda servisindeki teknisyenler sırayla eğitimlere gidiyorlardı.

LPG teknolojisinin çok sürprizi kalmadı. Sorunlar genelde tecrübe, malzeme ve işçilikteki özen kaynaklı. Çok ciddi hatalar yapılmadıysa dönülebileceğini umuyorum.

Ancak esas olan sizin kendiniz psikolojik olarak hazırlayıp ikna edebilmeniz. Ciddi bir soğuma yaşadıysanız zaman kaybetmeyin bence.
Yağmurdan kaçarken doluya tutulmayın da!
 
Katılım
8 Nis 2017
Mesajlar
17
Tepki puanı
0
Konum
Ankara
Aracınız
Teşekkürler mesudum haklısınız zaten araçtan sogudugumdan dolayı sattım ancak hangi aracı almalıyım onun kararını veremedim açıkçası fb7 konforu çok iyiydi inşallah yeni alacağım araçta da bu nu aramam
 

ENSAR

Banned
Katılım
19 Eki 2015
Mesajlar
82
Tepki puanı
0
Hayırlısı olsun #Kubilay36 inşaallah Rabbim gönlüne göre versin.Şu şöyle bu böyle demeye gerek yok bence sonuçta arabanı bilen sensin.Mesela ben taktırdıktan sonra arabama bir Mercedes ustası binmisti biraz sürat falan yaptık ve sonra şimdide LPG'de gidelim demişti bana.Ama araç zaten LPG'deydi adam çok şaşırmıştı.Atiker Gold var bende ama usta acayip pimpirikli ve yamyam değildi,işini çok iyi yapıyor.Tüketimdende çok memnunum mesela.Masaallah!!!

HUAWEI VNS-L31 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
 
Üst