Tekrar Honda alır mısınız?

Eğer şu an bir Honda sahibiyseniz bir sonraki arabanız için tekrar Honda alır mısınız?

• EVET

Oy: 39 48.1%
  • HAYIR

Oy: 28 34.6%
  • KARARSIZIM

Oy: 14 17.3%

• Kullanılan toplam oy
    81
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geçenlerde talismana binme fırsatım oldu. 50 60 bin km civarı. Araba da tik ses olmaz mı arkadaş. Bir trim sesi olsun kötü yola girince cızırtı zirilti olsun. Uğraştım biraz amma lakin çıkmadı bir yerden ses. Civic almadan önce clio gt line vardı. Turbo motor 120 beygir hafif araba uçak gibi oluyordu. Yakıt 7 8 litre civarı idi. İçinde trim dedi duydum mu hiç duymadım. Civic aldık. Araç 150 bin lira civarında sıfır. Dile kolay tam 150 bin yemesen içmesen 30 40 ayda alırsın. Alırsın almasına da iki hafta sonra ses gelmeye başlar. Arayıp durursun ulan bu ses nereden geliyor diye. Neyse ses sistemi takririrsin trim sesinden yol sesinden kurtulmak için bu sefer her bas vuruşunda tirrr tirrr tirr sesleri beynini yer. 150 bin lira olan arabanın ön kaputu parmağın ile içe itersin. Üstten az bastirirsan göçer hatta kaputu kapatırken. Bagaj kapağı keza aynı. Bildiğiniz yağ tenekesi. Düz duruyor mu duruyor he yeterli o zaman. Beyler unutmayın ha bu araba 150 bin. Neyse sonra servis bir alır kucağına. Evire çevire hop hop bebek pati al duvara çarp al duvara çarp. Her bakımda ödemeye başlarsın 1200 lira. Arkadaş bmw getirdi servise 3. 2980 TL ödedi çıktı gözümün önünde. Bmw diyorum bak 3.20 diyorum. Dikkat beyler. Araba aldık yine hatırlatıyorum beyler bak 150 bin. Bir bakarsın aracın tavan da gamzeler sırıtıyor. Araç c sütun olmuş 99 depreminden sonraki Düzce merkez. Servise gidersin servis aracı fay hattı üzerinde kullanmıssiniz garanti kapsamı dışı der. Top vurmuş buraya der. İçinden geçirirsin ulan bir top bu hale getiriyorsa yolda giderken taş değse içimizden geçecek demek ki dersin. Sonra bir uzun yola gidersin araba bildiğin kabadayı. Bağırıyor habire ama içi boş. Basarsan gaza basarsın gaza araba da iyice ses artar. Zannedersin 300 km hıza ulaştık. Uçuyoruz falan bir bakarsın gösterge 90. Yıl 2019 beyler bu araba 150 bin hatırlatırım yine bak. Sonra arabanın bağırma sesi sana ninni gelir. Zevk almaya başlarsın artık. Zaten başka yapacak da birşeyin yok. Neyse sonra arabayı satarsın. Benzin bu memlekette 7 lira olduğu aklına gelir. Gider bir daha civic alırsın. Olay budur Arkadaş.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bende Vtec 2 var. 5 senedir kullanıyorum. Yakıt ve performans oranı çok güzel ayarlanmış. Kısa şanzımanla çok zevkli bir sürüşü var. Motor sesi hoştur. Donanım olarak zayıf olduğundan pek arıza ile işimiz olmuyor. Bakımlarını yapıp biniyorsun. Yüksek hızlarda hiç güvensizlik duymadım.

Eksileri: Ses izolasyonu çok zayıf. Şehir içinde pek farkedilmiyor. Uzun yolda belli oluyor. 3500 devirde 110 yapar. (manuel)
İnsan biraz donanım arıyor.
Arka biraz yükte çöküyor. Bozuk yolda düşündürüyor. Bir kere bozuk yerde benzin depo muhafazasını iyi sürtmüştüm. Hele egzos borusu büyük tümsekte yalayıp geçiyor. (geçişler 4 yetişkin ve bagaj dolu şekilde)
Bu arada araçta orjinal yay ve lastik var.
Bu araca hız sabitleyici, 6. vites ve ses izolasyonu ile daha uzun süre binilebilirdi.

Fd6 ve Fb7'ye bindim. Isınamadım bir türlü. Aracın ortasında oturuyor gibi oluyorum. Araç benden uzak kalıyor. İvmelenmesi ağır geldi. Motor sessiz. Vtec 2'den daha konforlu ve donanımlılar.

Velhasılı kelam bir daha Honda alırım fakat civic düşünmüyorum. Accord 2.4 executive temizini bul ömür boyu kullan.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Son düzenleme:

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Geçenlerde talismana binme fırsatım oldu. 50 60 bin km civarı. Araba da tik ses olmaz mı arkadaş. Bir trim sesi olsun kötü yola girince cızırtı zirilti olsun. Uğraştım biraz amma lakin çıkmadı bir yerden ses. Civic almadan önce clio gt line vardı. Turbo motor 120 beygir hafif araba uçak gibi oluyordu. Yakıt 7 8 litre civarı idi. İçinde trim dedi duydum mu hiç duymadım. Civic aldık. Araç 150 bin lira civarında sıfır. Dile kolay tam 150 bin yemesen içmesen 30 40 ayda alırsın. Alırsın almasına da iki hafta sonra ses gelmeye başlar. Arayıp durursun ulan bu ses nereden geliyor diye. Neyse ses sistemi takririrsin trim sesinden yol sesinden kurtulmak için bu sefer her bas vuruşunda tirrr tirrr tirr sesleri beynini yer. 150 bin lira olan arabanın ön kaputu parmağın ile içe itersin. Üstten az bastirirsan göçer hatta kaputu kapatırken. Bagaj kapağı keza aynı. Bildiğiniz yağ tenekesi. Düz duruyor mu duruyor he yeterli o zaman. Beyler unutmayın ha bu araba 150 bin. Neyse sonra servis bir alır kucağına. Evire çevire hop hop bebek pati al duvara çarp al duvara çarp. Her bakımda ödemeye başlarsın 1200 lira. Arkadaş bmw getirdi servise 3. 2980 TL ödedi çıktı gözümün önünde. Bmw diyorum bak 3.20 diyorum. Dikkat beyler. Araba aldık yine hatırlatıyorum beyler bak 150 bin. Bir bakarsın aracın tavan da gamzeler sırıtıyor. Araç c sütun olmuş 99 depreminden sonraki Düzce merkez. Servise gidersin servis aracı fay hattı üzerinde kullanmıssiniz garanti kapsamı dışı der. Top vurmuş buraya der. İçinden geçirirsin ulan bir top bu hale getiriyorsa yolda giderken taş değse içimizden geçecek demek ki dersin. Sonra bir uzun yola gidersin araba bildiğin kabadayı. Bağırıyor habire ama içi boş. Basarsan gaza basarsın gaza araba da iyice ses artar. Zannedersin 300 km hıza ulaştık. Uçuyoruz falan bir bakarsın gösterge 90. Yıl 2019 beyler bu araba 150 bin hatırlatırım yine bak. Sonra arabanın bağırma sesi sana ninni gelir. Zevk almaya başlarsın artık. Zaten başka yapacak da birşeyin yok. Neyse sonra arabayı satarsın. Benzin bu memlekette 7 lira olduğu aklına gelir. Gider bir daha civic alırsın. Olay budur Arkadaş.
Daha iyi anlatılamazdı gerçekten. Elinize sağlık?

kayhanbozkus

0
Yönetici
Hangi elegance 150 bin tl ?

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316

Hangi elegance 150 bin tl ?

Senin için üşenmedim. Siteye girdim. Baktım. 149.900 TL imiş. 100 lira için mesajına cevap veriyorum. Bu süreçte yüzde %2 şarjım gitti. Yinede değer sana cevap vermek için. Yazdıklarım arasında cevap verebileceğin bir tek onu bulmuşsun. Resimde koyuyorum buraya bak.
ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316

Ekli dosyalar

• SmartSelect_20190314-101757_Chrome.jpg
    SmartSelect_20190314-101757_Chrome.jpg
    55.5 KB · Görüntüleme: 57
Aracınız
Bu arada BMW 'lerin servis zamanı her 10/15 bin km 'de diye keskin bir sınır yok. Kullanıma bağlı olarak yağın kalitesine göre araç servis zamanını ekranda size söylüyor. Max 30 bin km, min 5000km. Adam gibi kullandığınız zaman BMW gerçekten ekonomik. Servisleri abartılı pahalı. Ne yapıyorlar? Uygun değerde yağ desen koymazlar. Kitapçık 0W20 yazar, servis galonlarla aldığı ucuz yağı basar geçer. Kıyamet işçilik alırlar, işçiye asgari ücret verirler. Tiskindim ben.

Ugr60

0
İlk aracım 2012 elegance fb7 sıfır alıp 5 yıl kullandım lpg taktırmadım 59000km boyunca hiç sorun yaşamadım . ardından dizel araç almam gerekti daha sık ve her gün kullanacağım için lpg taktırıp yazık edeceğime satıp 2015 accent blue 1.6 crdi motor dizel aldım 2 sene kadar da onu kullandım motor mükemmeldi 0-200 çocuk oyuncağıydı o arabada fakat aracın frenleme mesafesi sıkıntılıydı kasa hafif motor güçlü üstüne bende hızlı kullanan birisi olunca birkaç tehlike atlattığım oldu ardından hondanın dizeli çıkınca bana rahat battı. Sattım blue yi iki marka arasında çok gittim geldim elantra 1.6crdi mi yoksa yine yeni ditec honda mı ? Sonuç ditec honda . memnun muyum hayır keşke elantrayı alıp sorunsuz sıkıntısız güçlü bir şekilde binseydim. Bunu neye dayanarak söylüyorum ilk aracı 2012 fb7 olan birisi olarak fc5 kasa kesinlikle kalitede gerilemiş bir araç .. Sorunları saymama gerek yok herhalde. Kendi aracım için söylemem gerekirse daha yaşına girmemiş araçtan içeriden gelen tirim sesleri beni delirtiyor, aracın sol tarafında kapı içi plastiğinde alacalanma mevcut ve servis şuan birşey yapamayız dedi motora gelince sessiz dizel diye nam yapıyor bu motor alakası yok önceki bluem bundan çok daha sessiz ve titreşimsizdi ( yarı fiyatı olan bir araç ) performans blueden sonra beni etkilemiyor, euro6 olmasının sıkıntıları mevcut, servisi pahalı vs vs.. Şimdi bi kaza bela olmazsa artık araç al sat yapmak istemiyorum bi 5-6 yıl enaz kullanırım diye düşünüyorum. Ha şu var araç 2. El güçlü zarar ettirmez kaza bela olmazsa ama bu paralara yada daha az miktarlara daha kaliteli araç alabilirdim.( elantra gibi ) yani birdahaki sefere yüksek ihtimalle honda tercihlerimde ilk sıralarda olmayacak .

LG-H850 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Ankete bir günde 41 oy kullanıldı ve neredeyse %50 tekrar almam yada kararsızım diyor. Honda umarım müşteriye yaklaşım politikasını en kısa sürede gözden geçirir. Yoksa sadık müşterileri bile bir arayışa girecek gibi görünüyor.

Benim dikkatimi de şu çekti; honda tekrar alırım diyenler genelde 2-3 kasadır hondaya binenler yada ilk aracı honda olanlar fakat 2-3 farklı marka/modelli tecrübe etmiş kişiler de almam diyor.

06 HONDA 2234

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri