Tekrardan merhaba

Merhaba arkadaşlar, bir kaç ayın sonunda kararımı verdim ve aracımı bugün sattım. Pazartesi ya da çarşamba günü honda alıp aranıza katılacağım kısmet olursa. (2007 otomatik siyah elegance 1.6 i-vtec ile.) Umarım araçtan memnun kalırım. İnşallah aracı alayım sizlerden takıldığım yerlerde danışacağım. İlk japon arabam olacak ses izolasyonu konusunda duyduklarım kafamı kurcalıyor ama diğer konularda tatmin edeceğini umuyorum ve tip olarak çok beğendiğim bir kasa, seat ibizadan sonra umarım yol sesini duymazdan gelebilirim. Herkese keyifli forumlar.
Saygılar.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Teşekkür ederim can bey hoşbulduk henüz alamadım aracı çarşambaya gelecek en geç bekliyorum sabırsızlıkla

Aramıza hoşgeldiniz. Sattığınız aracınız neydi acaba? Bir de ilk japon ise size tavsiyem kendinize ve arabaya zaman tanıyın. Uzun dostluklar biraz alışması zor olur :) Yalıtım konusuna gelince motor sesi olmadığı için lastik sesi gelir. Diğer araçlarda motor sesi vs derken sessizlik 10 numara gibi gelir. İlk uzun yol sonunda ne demek istediğimi anlayacaksınız. Zaten asfalt kalitemiz japonlar kadar iyi olsa kimse japon dışında bi araba kullanmaz, abd, arap ülkeleri vb ülkelerde olduğu gibi!!!

Öncelikle teşekkür ederim hoşbulduk önceki aracım ibiza 1.4 reference idi. Donanım konusunda honda fazla fazla tatmin edecektir beni hiç şüphem yok. Navigasyon geri görüş kamerası dvd vs bide hız sabitleyici çok istediğim birşeydi gariptir ibiza sıfır aldığımda beklentim yoktu konfor konusunda ama ben çok beğeniyordum konforunu. Honda eğer ibiza kadar konforluysa ben memnun kalacağım. Çünkü izlediğim videolar ve okuduğum yorumlarda neredeyse 90 model reno algısı var ki ben hiç zannetmiyorum beklentilerimi karşılayacağını düşünüyorum. Uzun süre b6 passat bindim babamda var onun konforu güzeldi. İbizayla passat arasında umuyorum hondanın konforunu bulunduğum bölgenin yolları güzel fatsayı bilenler bilir ordu samsun yolu güzel. Bide 2007 fd6 larda neye dikkat edeyim önerileriniz varsa çok memnun olurum. Arabayı canlı gördüm ama kullanamadım ve herhangi bir yere gösterme şansım olmadı. Hafta içi onlarla uğraşacağım. 80.000 km de araç. kronik problemler yok diye biliyorum hondada, vw araçlarının neyi var neyi yok bilirim ama honda benim için kapalı kutu şu anda eşimin çok ısrar etmesi üzerine yöneldik bakalım inşallah memnun kalırız.

Kapali kutu dogru bir yaklaşım olmus :) japon arabalarini acmaya gerek yok. Yagini suyunu eksik etme yeter. Ibiza sonrasi tek arayacağın turbo olabilir onu da devirle halledersin. Konfor vs hepsi hosuna gider merak etme. Yol tutuş sürüş karakterinden dolayi basta bi garip gelecek su videoyu izle derim honda civic fd6 hb karşı!!: http://youtu.be/4hvK9r1AQCU. Guvenlikte sanilanin aksine japonlar iyidir. O konuda da iihs.org sitesine bir bak derim. Her araç gibi honda da insan uretimi unutmamak lazim. 280binde toyotayi biraktigimda saat gibi calisiyordu. 485binde km teli kopmus ama ne zman kopmus bilinmeyen 99 civic vardi santiyede!! Simdiden hayirli olsun.

Turbosuzdu hocam önceki araç 85 hp ama turbolu gibi gidiyordu video güzelmiş hoşuma gitti yanlız baktığım arabada vsa yoktu umarım aramam ibizada esp vardı şarttı küçük araba yapmurda gaza yüklenince dans ediyordu

Paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim mehmet bey sağolun hepinize kazasız belasız sürüşler

Vsa olsa iyi olurdu elbet. Ama dikkatli olmak onemli olan. Yoksa vsa falan kurtaramaz.

Geri