• Forumumuzun gelişimini ve ayakta kalmasını desteklemek için, Özel üye olabilir veya Sticker alabilirsiniz, detaylar için lütfen TIKLAYIN!

Civic ES7 Torpido Altındaki Soketler (2005 VTEC 1.6 LS)

Katılım
16 Ocak 2020
Mesajlar
3
Tepki puanı
1
Konum
Muğla
Aracınız
Civic ES7 2005
Selamlar. Bugün aracımın sonradan çekilen geri görüş kamerası, ses sistemi vesaire kablo tesisatını öğrenmek için tepeden tırnağa geçtiği güzergahı elden geçirdim. Özensiz çekilen, görüntü kirliliği olan kabloları yeniden daha uygun ve sağlıklı yerlerden geçirerek gizledim, gayet güzel oldu.

Aracımın küllüğünde bir tuş var sonradan ilave. Çatpat açıyorum kapıyorum bir işe yaramıyordu. Kabloları düzenlerken torpido altındaki kapağı söktüğümde fark ettim, kablo buraya geliyor, artısı izole edilip bırakılmış öyle. Muhtemelen mavi sokete bağlıydı ama ne olduğunu bilmediğim için bağlamadım.

IMG_20200119_155110[1].jpg

Sizce bu nedir? Ses sistemi ile mi alakalı?

Ayrıca gördüğünüz inen beyaz kabloda da kapıya duyarlı led var ama çalışmıyor. Kapı sensörüne giden kablosu sağlam, led sağlam fakat herhangi bir tepki yok. Aynı şekilde sol tarafta var, gayet sağlıklı çalışıyor.

Son olarak bana mesela bu mavi soketin ne olduğu gibi neyin ne olduğunu anlatan rehber, kitapçık vesaire varsa paylaşabilir misiniz? Teşekkürler şimdiden.
 
Üst