Trafik maceralarınız?

Gfb

Aracınız
Civic FC5 2018
Herkese iyi akşamlar. Malum aracımız atmosferik motor olması sebebiyle eleştiriliyor hatta ben bile hantal olması yönüyle eleştiriyorum. Hepimiz yapmışızdır ışıklarda kalkarken yandaki araçla tatlı bir kapışma yapmışızdır.
Sormak istediğim soru şu:
Kimlerle kapıştınız, hangi arabaları alt edip hangisine pes ettiniz. Bu konudaki trafik maceralarınızı merak ediyorum. Tabi RS sahibi arkadaşlar bu konuda daha tecrübelidir ama ben atmosferik motorları daha çok merak ediyorum

2018 fc5 eco exe?

Gfb

Aracınız
Civic FC5 2018
Editör bununla ilgili başlık varmış görmemiştim. Bu başlığı kaldırabilir misiniz. Ya da ben kaldırabiliyor muyum

2018 fc5 eco exe?

Aracınız
Civic FB7 2013
Audi a6 ile ankara çevre yolunda kapıştım 180 km de sincan tabelasını görünce bıraktım o istanbula doğru yollandı
sonuç 3 bin motorla mücadele etmek mantık dışı

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@Gfb Konu kalabilir sıkıntı yok (y)

ozqury

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlarla yaptığımız buluşma sonrası yine kendi arkadaşımla ufak bi oyun oynayalım demiştik. Bende 125 HP' lik 1.6 FB7 varken onda 2.0 Kompressor CLK 200 vardı 192 HP' lik,ve takdir edersiniz ki oyun çok kısa sürmüştü. :)

zero

0
Benim maceralarimin ilki enteresan bir sekilde, bir halef-selef kapışması oldu? beyaz bir Fb7 idi ve o başlattı☺ Rodajin bittiğini düşündüğüm günlerde vitesim S modunda idi..
Sonuç: rodajim olmuş dedim...???

Aracınız
Civic FC5 2018
Benimde merak ettiğim konular arasında aslında ,bazen merak ettiğim araçların 0-100 leri ve kapışma videolarını izelerim,
şimdi ise bu fabrika verileri 0-100 hızlanma saniyelerine taktım kafayı,genelde atmosferik otomatik arabalar 9 ile12 sn arasında hızlanmaları var fab. verisi,ancak turbo dizel arabalar ile arasında aşagı yukarı 1 sn kadar max.fark görünüyor,malum turbo dizel arabaya binipte, atmosferik benzinliye binen bu araba gitmiyor der,aynı şekilde atmosferikten inip turbo dizel e binen de araba uçuyor der, bende bunu çok merak ettiğimden iş yerinde bi abi de 2017 1.6 dizel otomatık cerato var dedim seninle bi hızlanma denemesi yapalım ,ya dalgamı geçiyorsun senin için yakıt bile yakmaya gerek yok dedi ,benimde cok zoruma gitti ,ilk fırsatta 0 -100 hızlanma denemesi yapacagız,fabrika verisi ,1 sn fark var arada o 1 sn ne kadar fark olacak görmek istediğimden deneme yapacagız.

sizce ne kadar fark olur veya olmazmı ? aracım fc5 elegance cvt

Gfb

Aracınız
Civic FC5 2018
Benimde merak ettiğim konular arasında aslında ,bazen merak ettiğim araçların 0-100 leri ve kapışma videolarını izelerim,
şimdi ise bu fabrika verileri 0-100 hızlanma saniyelerine taktım kafayı,genelde atmosferik otomatik arabalar 9 ile12 sn arasında hızlanmaları var fab. verisi,ancak turbo dizel arabalar ile arasında aşagı yukarı 1 sn kadar max.fark görünüyor,malum turbo dizel arabaya binipte, atmosferik benzinliye binen bu araba gitmiyor der,aynı şekilde atmosferikten inip turbo dizel e binen de araba uçuyor der, bende bunu çok merak ettiğimden iş yerinde bi abi de 2017 1.6 dizel otomatık cerato var dedim seninle bi hızlanma denemesi yapalım ,ya dalgamı geçiyorsun senin için yakıt bile yakmaya gerek yok dedi ,benimde cok zoruma gitti ,ilk fırsatta 0 -100 hızlanma denemesi yapacagız,fabrika verisi ,1 sn fark var arada o 1 sn ne kadar fark olacak görmek istediğimden deneme yapacagız.

sizce ne kadar fark olur veya olmazmı ? aracım fc5 elegance cvt

Sonucu merakla bekliyoruz
Hocam fabrika verisini bilmem ama turbolu aracın hissiyatını bilen bilir. E bizim arabanın hızlanması da malum... size tavsiyem mesafeyi uzun tutun kalkışta illaki fark atacaktır ama mesafe uzarsa şansınız artar diye düşünüyorum

2018 fc5 eco exe?

Aracınız
Civic FC5 2018
işin açıkçası çok merak ettiğim tork mu beygirmi sorusuna en net cevabı şu şekilde aldım ,beygiri maraton koşucusuna Torku ise sumo gurescisine benzetilmisti bı videoda yani dizel uzun kosamaz ama güçlüdür atmosferik güçsüzdür ancak uzun koşar diye ,motor prensibiyle benzinin yanma oranı daha hızlı ancak turbo desteksiz bu halde ise turbo destekli dizel e nazaran bukadar yakın hizlanmalari yakalayabiliyorsa çok fazla fark olacağını sanmıyorum deneyip göreceğiz .

FC5_ELEGANCE_CVT

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Arkadaşlarla yaptığımız buluşma sonrası yine kendi arkadaşımla ufak bi oyun oynayalım demiştik. Bende 125 HP' lik 1.6 FB7 varken onda 2.0 Kompressor CLK 200 vardı 192 HP' lik,ve takdir edersiniz ki oyun çok kısa sürmüştü. :)
Ama hiç adil değil.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Geri