• Forumumuzun gelişimini ve ayakta kalmasını desteklemek için, Özel üye olabilir veya Sticker alabilirsiniz, detaylar için lütfen TIKLAYIN!

Trafik sigortasından FB7 arka dış stop değişimi

Katılım
8 Eyl 2019
Mesajlar
20
Tepki puanı
20
Konum
Gaziantep
Aracınız
Civic FB7 2013
Merhaba arkadaşlar. Bugün öğlen vakti sonradan 431 promil alkollü olduğu anlaşılan bir sürücü tarafından park halindeki aracıma hasar verilmiştir. Sağ dış stop kırılmış, tampon ve çamurluk zarar görmüştür. Sanayiye bilgi amaçlı gittiğimde trafik sigortasının stop’u orijinal temin etmeye yanaşmayacağı bilgisini aldım. Bu ne derece doğrudur diye de sormak istedim. Şayet muadil takılırsa sorun olur mu? Aracım 2013 beyaz elegance hatasız boyasız idi:)


iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
 
Katılım
26 Mar 2018
Mesajlar
480
Tepki puanı
1,030
Konum
Kocaeli / Gebze
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
trafik sigortası asla orjinal parça takmaz en ucuz ve en kolay bulacağı yan sanayi parçayı getirip takar eğer yan sanayi bulamaz ise mecbur orjinal temin eder,

eğer kaskonuz varsa ve kaskonuzda orjinal parça klozunuz varsa o zaman orjinal parça kullanabilirsiniz. Dosyayı kasko dan açarsınız ve sigortacınıza bunu danışmalısınız.

yani sanayide söylenenler doğrudur.

eğer yan sanayi takılır ise problem olarak ne olur kullanmadan anlamak zor. kısa sürede içine su almazsa takın kullanın gitsin derim.
 

h.k_ahmet

Sayfa Yönetim
Yönetici
Katılım
27 Ara 2015
Mesajlar
3,523
Tepki puanı
2,819
Konum
Konya
Aracınız
Civic ES7 2001
Geçmiş olsun.
> Ek olarak. Sigorta yan sanayisini takmak isterse siz orjinal takalım deyip farkı ödeyerek alınabilir. Parça işinde kasko daha iyi.
> Birde yan sanayi takılsa ne olur?
Yan sanayide kalite kalite oda ayrı bir konu. Yan sanayi için Tayvan marka iyi derler. Orjinal iç stopla yan sanayi yan yana gelince ton farkı ve güneşte daha erken sararma yapması, yan sanayinin dezavantajıdır. Birde orjinal çuk diye oturur. Yan sanayi biraz uğraştırabilir. İş sizin hassasiyetinize bakıyor.
> Benim araçta arka stopları takım halinde Tayvan ütetimi olandan aldım. Hepsi aynı olduğu için renk değişimi olmadı. 3 yıldır kullanıyorum sararma ve su kaçağıda olmadı. Sadece takarken biraz uğraştık. Oda benim hassas olmamdan kaynaklıydı.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.
 

m2hamid

Sayfa Yönetim
Yönetici
Katılım
7 Eyl 2014
Mesajlar
4,686
Tepki puanı
4,721
Konum
Türkiye
Aracınız
Civic FB7 2013
Kaskonuz var ise kırığı kaskodan yaptırın, kasko firması hasarı karşı tarafın trafik sigortasına rücu ettirir, böylece hasarsızlık indiriminizde gitmemiş olur.
 
Üst