Trim sesi

2018 model elagance. Aracın göğüsden ve sağ ön arka kapı üstü direk içlerinden tirim sesi geliyor .servis ile görüştüm baktırdım izolasyon yapacaklarını giderileceğini söylediler .direklerden yeni ses gelmeye başladı servise daha danışmadım .ne yapmalıyım sizce .

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Maalesef Türkiye’de montaj sonucu berbat işçilik sonucu

Yerli üretimi kötülemeniz pek hoş olmamış. Japon veya Alman montajlı araçlarda ses yok mu? Bende otomotiv montajında çalışıyorum ve onbinlerce parçanın birleşiminden bahsediyoruz. Üretimde bir hata varsa düzeltilir. Sonuçta insan faktörü var işin içinde. Yollarımız düzelmediği sürece, triminden ses gelmeyen araç yoktur.

Yerli üretimi kötülemeniz pek hoş olmamış. Japon veya Alman montajlı araçlarda ses yok mu? Bende otomotiv montajında çalışıyorum ve onbinlerce parçanın birleşiminden bahsediyoruz. Üretimde bir hata varsa düzeltilir. Sonuçta insan faktörü var işin içinde. Yollarımız düzelmediği sürece, triminden ses gelmeyen araç yoktur.

Direk içlerindeki kabloları sabitlemek düzgün işçilik yapmak da insan faktörü ama

Aracınız
Civic FC5 2018
Geçen gün bende trim sesi ile ilgili konu paylaşmıştım. Servise götürdüm direk içlerini hallettik dediler şimdide sağ kapı tarafından geliyor :D Bir daha götürsem bu sefer arka taraftan gelmeye başlar. O yüzden kafaya takmamayı düşünüyorum. Hem kafama hem zamanıma yazık

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Yerli üretimle alakası yok İngiltere üretimi aracımda da trim sesi geliyor göğüs kısmından kronik sıkıntı yani. A sütunu airbag yazan direklerden yoğun geliyordu ses onu keçe koydular söküp düzeldi.

Aracınız
Civic FB7 2012
aynı sorun benim aracımda da mevcut. ses gelen yere internette satılan slikon spreylerden sıkıp üstünü bezle silerseniz sorun çözülecektir. iyi forumlar

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Direk içlerindeki kabloları sabitlemek düzgün işçilik yapmak da insan faktörü ama

Böyle ufak bir problem için bu kadar ön yargılı olmayalım lütfen. Bunu söylemeye çalışıyorum. Evet hatasız üretim yapmıyoruz ama bu tür sıkıntılar tüm markalarda yaşanıyor. Birçok ortamda çok övülen, her fırsatta örnek gösterilen "Almanya" üretimi vag grubunu da SORUNsuz!!! DSG şanzımanı ile biliyoruz. Örnekleri diğer markalardan da çoğaltabiliriz. Şahsi fikrim, keşke en büyük problemimiz direk içinde bantlanmayan kablo olsa.
Burada kesinlikle marka fanatikliği yapmaya çalışmıyorum. Fakat üretimin içinde birebir problemleri yaşadığım için %100 kusursuz araç olamayacağını da bilmenizi isterim.

Trim sesleri on trenlerden geliyor. Direkteki plastik ile göğüs tarafına elinizle tıklayın fark edersiniz. Çözümü basit, serviste biliyor. Kendim yaparım diyorsanız;

Airbag kapağını sökün altındaki vidayı da sökün

Plastik kaplamayı çıkarın, alt kısında ön konsol ile temas eden yere görünmeyecek şekilde çift taraflı bant yapıştırın ve soktuğunuz gibi montajını yapın.

Bende bozuk yolda ara sıra yapıyordu. Gıcık olmaya başlamıştım ki, facebookta bir arkadaş sesin nerden geldiğini ve çözümünü paylaştı. Ben yapmadım ama artık gıcık olmuyorum çünkü nerden ve nasıl giderileceğini öğrendim. Facebookta rica ettim ve görselleri benim için paylaştı, burdan tekrar teşekkür ederim kendisine. 94d1d26e802371e9f753ce6cba08a90f.0.jpegf1070ed3d303ded6004853f4c90524db.0.jpeg

SM-G935F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri