TÜVTÜRK Muayene Zamanı

Aracimi ikinci el aldim. Ruhsatta Ilk Tescil Tarihi Nisan 2018, mua.gec.trh. Mart 2021, yani 3 yil gozukuyor.

Sizin aracınız sanırım 2019 o yüzden evet 3 yıl ancak 2017 nin belli bir ayına kadar alınan araçlarda ruhsatta 3 yıl yazsa bile muayene zamanı 2 yıl sonra oluyor. 2017 yılında yapılan protokol ile 3 e çıktı, bu konuda dikkatli olmak lazım, sizinkinin 3 olması hepsinin öyle olmasını gerektirmiyor maalesef

Anladım hocam, ozaman diğer arkadaşların çok dikkatli olması lazım.

Evet ben aracimi 2017 mart ayinda aldigim icin malesef ki muayene suresi 2 yilda birdi ama daha sonrakiler icin 3 yilda bir olabilir. Muayene icin randevu alip TUVTURK muayene istasyonuna gittim ve 270 TL civari muayene ucreti + 65 TL emisyon gazi olcumu ucreti odeyip sıra numarasını aldim. Once arka tarafa gecip emisyon gazi olcumu yaptim ve sonra normal muayene sirasina gecip islemlerimi tamamladiktan sonra 2 yil gecerlilik suresi olan yeni evraklarimi aldim. Bu arada LPG+Benzinli olan aracimin sizdirmazlik durumuna da tuvturk istasyonlarinda kendileri bakiyorlar. Ayrica makine muhendisleri odasina baktirma ve rapor alma donemi bitti. Bu arada hafif kusur olarak; camlarda lpgli arac ikaz etiketi ve kisa far ayarinin olmadigi belirtildi.. Soruyu soran kisi olarak olayin ozeti bu oldu..

Arkadaslar merhaba pazartesi arac muayenesi yaptiracam muayenede yedek lastigi istiyorlar mi

Simit tup oldugu icin yedek lastigi evde birakiyorum ondan sordum

Geri