Turbo Sesi :)

İyi forumlar. 2004 hatcback 5 kapı civic (makyajlı) otomatik kullanıyorum. 84000 km. İkinci sahibiyim.Lpg yok. Araç yüke bindiğinde turbo sesine benzer bi sıslama ( hava sesi gibi) geliyor. Bayırda veya ani hızlanmalarda , gazla paralel gaza bastığımda seste artıyor.Gaztan ayağımı çektiğimde kendi seyrinde gelmiyor. Araç stock, orjinal. Bu ses normal midir? Neden olabilir? Şimdiden teşekkürler.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İyi forumlar. 2004 hatcback 5 kapı civic (makyajlı) otomatik kullanıyorum. 84000 km. İkinci sahibiyim.Lpg yok. Araç yüke bindiğinde turbo sesine benzer bi sıslama ( hava sesi gibi) geliyor. Bayırda veya ani hızlanmalarda , gazla paralel gaza bastığımda seste artıyor.Gaztan ayağımı çektiğimde kendi seyrinde gelmiyor. Araç stock, orjinal. Bu ses normal midir? Neden olabilir? Şimdiden teşekkürler.

Honda motorları çok sessiz çalışan motorlar özellikle hararet yerine gelince, hava filitresindeb geliyor sanırım hava emiş sesi

"Yüksek devir bandında yaşamaktır HONDA"

O ses egzos sisteminden geliyor. 4.000 deviri geçmen yeterli. Zararı yok. Hondanın doğal sesi.
Bazıları bu sesi almak için para harcıyor.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Biraz fazla gibi sanki.

Aracın ses yalıtımı zayıf. Ses sisteminizde kapalı ise net gelir. Lakin her zaman yüksek devir kullanmayız. Tamircime sordum oda normal dedi.
Fakat açık hava filtresi kullanıyorsanız. Motor kucakta gibi ses gelir. Islık seside verir. Asıl bu çok rahatsız eder.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Geri