Civic FC5 Ufak bir kaza

EK7

Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba arkadaşlar tatil yolunda ana caddeden giderken karşı istikametten gelen araç sağımdaki sokağa ben geçişimi tamamlamadan dönmeye çalıştı ve aracimın sol arkasına çarptı. Tutanağı tuttuk. Tuzel firmaya ait doblo kargo siyah plastik tamponuyla verdi hasari. Bir iki yerden telefonla boyasiz gocuk duzeltme icin fiyat istedim kabaca 1.000 lira dendi. Ve sigortanin maksimum 600 tl verecegi ustunu benim tamamlayacağım söylendi. Sigorta boya ve tamir masrafını ödediği için o kadar verebileceği tahmin etti konuştuğum kişiler. Arabama zarar verildigi halde tamiri icin benim para vermem can sıkıcı. Sigorta illa bu araba boyanacak diye mi para veriyor? Arabanın orjinal kalması icin tamir yontemi önceliklendirilmiyor mu? Varsa onerileriniz, fikirleriniz paylasirsaniz sevinirim. Saygılar.
IMG_9496.JPGIMG_9494.JPG
IMG_9498.JPG
05818668-29e9-4193-bb06-c6e2e882a875.jpg

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Geçmiş olsun hocam.
> Kaportada boya kalkması gözükmüyor. Bölgenin düz olması çalışmayı kolaylaştırır. Göçük çekme ile düzelir. İşaretlediğiniz yer rötuş atılır. 1000 tl. fazla gibi yeri görsünler fiyat düşer. Sigortanın verdiği miktara yaptırmayı çalışın.
> Tamponda iyi duruyor. Güzelce temizlenir, ardından boya kalkması olan yerler varsa rötüş yaparsınız.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Aracınız
Civic FC5 2020
şu hasarın 500 liraya çok güzel halledilmesi mümkün bence. İyice piyasa araştırması yapmak gerek: Tampon zaten sen bile temizlersin boyası kalkmamış sonuçta. göçükte çekilir ufak nokta kadar olan yerede rötuş atılır tertemiz olur. geçmiş olsun

EK7

Aracınız
Civic FC5 2019
Yanıtınız için teşekkür ederim.

Ayrıca şu soruyu da ekleyim kaskom da var. Bunun bir faydası olur mu?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ugr60

0
Kardeşim geçmiş olsun. Onda boyalık bir durum yok iyi bir boyasız göçükcü bulursan hiç belli olmayacak şekilde çıkarır onu. O boya atan yer küçük ve tamponun arasına denk geliyor oraya ufak bir rötuş yapılır hiç sırıtmaz bile. Tahmini masrafı 750 gibi. Boya işine hiç girme gerek yok.

LG-H850 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Arka sol stopu ve bagaj pandizotunu söküp içerden elle bastırın 200 gramlık ayakkabıcı çekiçleri var bu çekicin dışına bez yada lastik parçası sarın arkadan ve çamurluk kenarından tıklayabilirsiniz, geri kalan boya sürtme izlerini de belco cila yada pasta ile elle çıkartmayı deneyin çıkartamazsanız bir oto kuaförü yada boyacıdan en son rica edin çok ucuza lokal olarak cila işini halleder. tamponu yerine elle oturtursunuz. Olmadı içten tampon kenarıyla çamurluğun görünmeyen iç köşesine 2-3mm lik delik açıp en küçüklerinden akıllı vida yada perçin basın bir daha birisi çarparsa akıllı vida olan tampon kırılmaz ama karşı tarafın aracını dağıtır:)

Youtube ta FC5 in birçok kaporta aksamının nasıl söküleceğine dair videolar var. Bazıları forumda da var.

hafif iz kalır derseniz çekiçle bir içten bir dıştan hafif hafif tıklayarak düzelteceksiniz. Ben eski aracımda bu anlattığım işleri yaptım birçok kişi yapabilir.

Geri