Civic FC5 Ufak can sıkıcı bir Kaza...

Aracınız
Bir olayda bu haftasonu benim başıma geldi. Sınav görevindeydim bir çıktım arabanın sağ ön kapısı göçük. Belediye otobüsü çarpıp kaçmış. Sınavdan çıkan bir öğrenci cama otobüsün plakasını yazıp bırakmış Allah razı olsun çarpıp kaçtı diye(daha sonra bir jandarma personeli de aradı şu plakalı otobüs sana çarpıp kaçtı diye). Neyse polisi aradım aracı oynatmayın geliyoruz dedi 1 saat tam bekledim polis geldi. Plakadan otobüsün sahibine ulaştılar sonra otobüste geldi. Tutanakları aramızda tuttuk polis gitti. Adam sonra cebimden ben yaptırayım dedi, sen bilirsin dedim bana fark etmez ama benim ustamda yaptırırım başka yerde yaptırmam dedim çünkü boyasız göçük düzeltme ile halledilecek bişey boyası kalkmamış arabanın. O da onu kabul etmedi o zaman git sen yaptır cebinden gibisinden konuştu. Olay cumartesi oldu pazartesiye kadar belki 20 kere aradı beni ikna etmek için. Adam kenar mahalledeki kaportacıda yaptırmak istiyor onu da ben kabul etmiyorum. Sigortadan yaptırırsan benim sigortam 7 bin lira olur diye ağlıyor. Adam hem çarpıyor hem kaçıyor birde anlayış ve ona güvenmemi bekliyor. Bir de durumu iyi olan biri Shell bayisi varmış otobüs hatları var kendisi de devlette çalışıyormuş. En sonunda ben pazartesi ustama götürdüm verdim arabayı ve tutanakları. Usta 1000 lira fiyat çıkardı. Bunu kabul etmedi tabi. Ustayı aramış pazarlıkla 500 liraya kadar düşürmüş havale yapmış ustaya. Usta telefonda bir ağlamadığı kaldı diyor. İşin özü o tutanağı tutmadan aramızda anlaşsaydık arabayı cebinden en az para çıkacak bir ustaya yarım yamalak yaptıracaktı. Bana ders oldu, büyük konuşmak istemiyorum ama bir daha aramızda halledelim dediklerinde pek yanaşmam tutanağı tutar istediğim yerde yaptırırım.

Kün feyekün..

Geri