Civic FC5 Ufak can sıkıcı bir Kaza...

Ugr60

0
İyi niyet ve temenniz yeterli hocam önemli olanda iyi niyet zaten. Orada sorun şu oldu polisi çağırmasaydım olay çok farklı boyutlara taşınacaktı. Yanımda eşim ve 2 yaşında oğlumda vardı bakımlara gireriz birazda çorumda gezeriz niyetiyle gelmiştik bu tatsız olay ve üzerine karşı tarafın kişiliksiz tutumu bütün moralimizi alt üst etti ve malesef eşim de bu seviyesiz tartışmaya şahit oldu. Eşim aracımda kaza olmadan önce bana uğur yavaş çıkacak dedi o ara adam durunca ben devam ettim ben geçerken tekrar çıktı vurdu bizim çamurluktan. Eşim bile bunu nasıl söylüyor hiç mi Allahtan korkmuyor diyor. Kazaları ve kişileri kesinlikle genelleme yapmadan kişilerle sınırlamalıyız her insan aynı değil kaza olur olabilir neticede araba bu ve sürekli kullanıyoruz yeri gelir biz vururuz yeri gelir bize vururlar önemli olan hakkaniyetli ve saygılı bir tutum içerisinde olmak. Malesef bu arkadaşla bu ortamı sağlayamadım. Kendini haklı çıkartmak için elinden geleni yaptı kaza da aracının ön farının orası darbe almıştı adama soruyorum ben sana orada bu şekilde nasıl vurabilirim ki senin aracın önden hasar alsın. Dediğin gibi olsa ben sana çarpmış olsam senin aracının çamurluk ve lastik kısmı hasar alır aksi halde ben seni geçip tekrar geri geri gelip sana vurmuş olmam gerekir diyorum yok adam hala aynı. Ve can sıkıcı durum adamla değilde sigortacının gönderdiği adamla muhattap oluyorum sürekli herşeye o cevap veriyor sen vurdun sen vurdun derken artık sabrım sebatım kalmadı ...Günümüzü mahfettik geldik. Sırf bu olay sebebiyle aracımı artık garantiden çıkartıp burada sanayide biryerde bakımlarını yaptırmayı ciddi olarak düşünüyorum. Sonuç olarak benimde biryerde birilerine bir yanlışım bir suçum olmuşki bu başıma geldi bunada şükür bunla koysun Allah razıyım. Candan birşey olmasın yeter. Aracım yapılıyor şimdi yarın teslim alacam bir aksilik olmazsa teslim alırken o arkadaşı arayacam sözde yarısını karşılayacaktı bakalım ne olacak

LG-H850 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Umarım sorunsuz halledersiniz,tekrardan geçmiş olsun.Kaza raporunu da çok merak ettim,kusuru kime verecekler bakalım.Çok enteresan sonuçlar çıkabiliyor malum.Sonuçları paylaşırsanız sevinirim.

Ugr60

0
Umarım sorunsuz halledersiniz,tekrardan geçmiş olsun.Kaza raporunu da çok merak ettim,kusuru kime verecekler bakalım.Çok enteresan sonuçlar çıkabiliyor malum.Sonuçları paylaşırsanız sevinirim.
Tutanağı devreye sokmayacam 800 liralık bi masrafı var cebten yaptırıyorum karşı tarafta cepten yaptıracak.

Aracınız
Civic ES7 2002
Kesinlikle tamda sizin dediğiniz gibi düşünüyorum demekki bireylerde birşey yaptım ki bu oldu. Razıyım hocam Rabbim candan birşey vermesin araba bu biri gider diğeri gelir. Kazada benim moralimi bozan karşı taraf oldu istemediğim ve hiç onaylamadığım bir iletişim oldu ... Oldu bitti buna şükür.

(y)

Aracınız
Civic FC5 2018
Haklı olan sizsiniz. Ne yazık ki çevremizde de bir çok problemli insan mevcut. Corolla sürücüsü size arkadan vurmuş ve bunun bedelini de tabiiki ödeyecek.
Arkadaşlar bugün bakımlara giderken çorum servisine girmeden kavşakta soldaki araç önündeki konvoyu beklemeden kendi sağa atarken benim araca vurdu. Adamla anlaşmak çok zor okdu hatta en son kavga çıkıyordu polis ayırdı. Bana sen vurdun vs dedikçe ben çıldırdım.fotoğrafları koyuyorum sizce boyasız göçükle halledilir mi boya atan yerlere lokal boya atsak olur mu ? Braket kopmuştur diye servisten braket aldım. Sadece ne yapacam diye kararsızım. Adam sonradan yanıma geldi servisteyken tutanakları sokmayalım anlaşalım dedi hasarın yarısını karşılayacak sözde. Sizce fotoğraflardan da dahi kimin kime vurduğu belli olmuyor mu?Ekli dosyayı görüntüle 255760Ekli dosyayı görüntüle 255761Ekli dosyayı görüntüle 255762Ekli dosyayı görüntüle 255763Ekli dosyayı görüntüle 255764Ekli dosyayı görüntüle 255765

MAR-LX1A cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Volkoo

0
Verdimi paranı şerefsiz, cahil, 20. sınıf ülke insanı. Özür dilerim ama ben arkadaşın başından geçenleri samimiyetiyle anlattığı hissesine, bilgisayarım ekranından kapıldım. Allah'ından bulsunlar. Kimsede beni yadırgamasın saygılar.

Ugr60

0
Verdimi paranı şerefsiz, cahil, 20. sınıf ülke insanı. Özür dilerim ama ben arkadaşın başından geçenleri samimiyetiyle anlattığı hissesine, bilgisayarım ekranından kapıldım. Allah'ından bulsunlar. Kimsede beni yadırgamasın saygılar.
Malesef... Aracım yapıldı 900 tl tuttu aradım adamı başta açmadı 4. aramamda açtı masrafı söyledim neticede kendi aracının masrafı da çok çıkmış far kırılmış 2300 sadece far çıkmış karşılayacak durumda değilmiş vs vs... En sonunda sadece benim hakkım en ufak zerresine kadar haram olsun istemediğin birşeyle karşılaşırsan beni unutma dedim kapattım telefonu.. Olay çok ağırıma gidiyor parası pulunda değilim bunca konuşma oldu tartışma oldu birkez insan gibi tamam ben hatalıyım çok üzgünüm hasarını karşılamak isterim ama durumum uygun değil dese yemin ederim tamam artık olan oldu can sağlığı olsun deyip çeker giderdim. Ama iş öyle bir hal aldı kaza sorun olmaktan çıktı haklılığımı savunmam haline geldi. Allaha havale ettim yapacak birşeyim kalmadı...

Aracınız
Civic FC5 2017
Aynen öle reis.

Volkoo

0
Canını sıkma allahın davası olsun nevarsa üstünde gitsin. insallah kaybedecek birşeyi olmayan birine denk gelirde onun bir tarafından kan alırlar. biz diyoruz ki kusur uzak gitsin yoksa bir dal sigara bile vermeyiz kimseye..

Ugr60

0
Canını sıkma allahın davası olsun nevarsa üstünde gitsin. insallah kaybedecek birşeyi olmayan birine denk gelirde onun bir tarafından kan alırlar. biz diyoruz ki kusur uzak gitsin yoksa bir dal sigara bile vermeyiz kimseye..
Aslında bu tiplerin anladıkları dil bu ama o dil bizde yok işte.

Geri