Ufak çaplı kaza

Aracınız
2 bin en yüksek olan rakam fazlası serviste çıkmaz. Ondan daha önemlisi orjinal lik düzeltme yoluna gidin bazı göçük tamircileri kendini aşmış durumda bence orası düzelir ama bi kaç iz kalır ona da nazarlık dersiniz olur biter.
2 bin 3 bin tl hasar kaydı çıkarsa sıkıntı değil hemen yaptırırım zaten. ama şuan bi abimle konuştum kendisi Toyota fabrikasında özel şoför orayı onarsanda belli bi dalgalanma olcak diyor cunku saçın yapısı bozulmuş dıyor belli edermiş her şekilde bence git serviste yaptır diyor sanırım kaskodan serviste yaptırcam fotolarıda cekcez bu halındeyken en azından satarken karsı tarafa ne kadar bı durum olduğu gösteririm.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Herkese hayirli aksamlar.
bugun park halinde cikarken kor noktada sag kapiyi duvara carptim.

Ekli dosyayı görüntüle 3071

Ekli dosyayı görüntüle 3072

Bu konuyla ilgili bilen arkadaslarin yardimina ihtiyacim var. Simdi aracin kaskosu var zaten daha 3 aylik arac. Bunu kaskodan servistemi yaptirayik yoksa disarda ozel servistemi yaptirmak mantikli. Yetkili servis asiri derecede faturayi yuksek cikartir diyorlar kapi degisimi sartmis. Islemle duzeltilmez diyorlar. Kaskodan yaptirsam deger kaybi icin kaskodan ucret alabilirmiyim acaba yardimlarinizi bekliyorum.

3 aylık aracı hemen satacak haliniz yok heralde?İki sene binseniz zaten çıkacak olan hasar kaydı çok önemsenmeyecektir.Bence serviste orjinaliyle değiştirin.Bu resimleri de saklayın.Bu dönemde artık hasar kayıtsız araçmı kalmış?

Aracınız
Bugun yetkili servise gittim. 2200 tl fiyat cikti. Arka kapiya mudale ederseler 2400 tl olur dediler kapi degisimi olcak boya yapilip yerine montaj. Disardaki ozel servislere gittim fiyat aldim 700-1000 tl fiyat cikardilar. Temiz cikma kapi icin 1000 tl fiyatta istiyorlar disarda. Boyasiz gocuk onarim merkezine gittim onlarda bunu biz yapamayiz iz her turlu kalir diyorlar kapinin sert yeri oldugu icin fazla bi islem yapamiyorsun dediler. Yetkili servise verip kaskodan yaptirmak en mantiklisi suan.

Trust

0
Aracınız
Bugun yetkili servise gittim. 2200 tl fiyat cikti. Arka kapiya mudale ederseler 2400 tl olur dediler kapi degisimi olcak boya yapilip yerine montaj. Disardaki ozel servislere gittim fiyat aldim 700-1000 tl fiyat cikardilar. Temiz cikma kapi icin 1000 tl fiyatta istiyorlar disarda. Boyasiz gocuk onarim merkezine gittim onlarda bunu biz yapamayiz iz her turlu kalir diyorlar kapinin sert yeri oldugu icin fazla bi islem yapamiyorsun dediler. Yetkili servise verip kaskodan yaptirmak en mantiklisi suan.
Çıkma kapı buldunuz ise alın.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=2445]semih39[/MENTION] Çıkma kapı orjinal ise mantıklı duruyor.

Cikma kapiyi alip takmak daha mantikli hasar kaydida acilmamis olur.
Arka kapiyida sanayide ufak bir maliyetle halledebilirsiniz.

Sent from my iPad using Tapatalk

Aracınız
Bende cikma kapiya mantikli buldum ama takma maliyeti cercevesi falan 1400 1500 tl geliyor cepten okadar para vermektense 2 bin tl hasar kaydi gozukmesi daha iyi degil mi sizce ? Sonucta bu halindeki fotolari ayrintili cekip sakladim ileride satma durumunda aliyiciya gostermek icin. Hasar kaydindan oluscak deger kaybida ortalama piyasaya gore yine 1500 2000 tl olur diye tahmin ediyorum.bosuna simdi cepten para vermenin cok kar etcegini zannetmiyorum.

Trust

0
Aracınız
Bende cikma kapiya mantikli buldum ama takma maliyeti cercevesi falan 1400 1500 tl geliyor cepten okadar para vermektense 2 bin tl hasar kaydi gozukmesi daha iyi degil mi sizce ? Sonucta bu halindeki fotolari ayrintili cekip sakladim ileride satma durumunda aliyiciya gostermek icin. Hasar kaydindan oluscak deger kaybida ortalama piyasaya gore yine 1500 2000 tl olur diye tahmin ediyorum.bosuna simdi cepten para vermenin cok kar etcegini zannetmiyorum.
Sizin sisteme gore her anlamda 2000 TL kayıp oluyor bu durumda kasko mantıklı ama eğer bu ilk kaskonuz ise seneye 500 TL daha fazla bedel ödeyeceksiniz satarken arabaya Pert muamelesi yapan tipler içinde psikolojik olarak 1000 TL değerinde manevi kaybıniz olacak.
Küçük bir not arka kapıya müdahale ettirmeyin.

Aracınız
Sizin sisteme gore her anlamda 2000 TL kayıp oluyor bu durumda kasko mantıklı ama eğer bu ilk kaskonuz ise seneye 500 TL daha fazla bedel ödeyeceksiniz satarken arabaya Pert muamelesi yapan tipler içinde psikolojik olarak 1000 TL değerinde manevi kaybıniz olacak.
Küçük bir not arka kapıya müdahale ettirmeyin.

Kazadan dolayi herturlu kayip oluyor.simdi cepten vermek var daha sonra satarken deger kaybindan var. Zaten satma durumu kolay beri suan icin yok daha araci yeni aldim en az 2 3 sene binerim diye dusunuyorum oyuzden satarken zaten bi kayip oluyor buna bu hasar eklenmesi cok etkilemez dusuncesindeyim. Kasko olayina gelince suan 1750 tl kaskoyu yaptirmistim. Bi dahaki sene yine ayni rakam cikarsa sıkıntı degil hasarsizliktan yararlanamam onu biliyorum ama fiyat yukselirse. Araci baska bi kisinin ustune noter satisiyla vermeyi dusunuyorum zaten. Hem yasim 25 oldugu icin fiyat yuksek cikmisti bende belki yuksek yasta birisinin ustune devredersem fiyatta dusme olabilir dusuncesindeyim.
Servis arka kapiya yarim boya dedi ufacik gocuk icin boyasinda sıkıntıda yok o yuzden ustayla iyice gorusup boya olcaksa yaptirmicam. Mini onarim merkeziyle gorustum zaten orasi icin 100 tl biz hallederiz boyasiz bi sekilde dedi orayi disarda yaptirabilirim sonra.

Aracınız
Buna benzer bir olayda benim şoför kapıma olmuştu. servis önce 1500 dedi eksper geldiğinde ise fiyat kdv dahil 1195 tl ye inmişti kapı sacı değişti sadece.123.JPG

Geri