Ufak Kaza

Aracınız
Merhaba arkadaslar.

Bugun araci otoparkta park ederken dalginligima geldi ve kolona vurdum.

Sizce bu hasari mini onarimdan halledebilir miyim?
Kaskoyu bozdurmaya deger mi? Sensorler vs.calisiyor. Sanki icerden vurularak duzelir gibi gorunuyor ama, sizin yorumlarinizi da merak ediyorum.

Aracınız
Far kırılmış gibi görünüyor. Tampon onarılabilir, boya gerekmez umarım. Kaskoluk bir şey yok demek istiyorum ama o far kaç para ya da öyle kullanmak ister misiniz bilemedim.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Tamponu saç kurutma makinesi ile ısıtarak altına yatıp arttırabilirsiniz. Ama stop lambası komplesi 1500 TL civarında olabilir. Kasko bu günler içindir. Mini onarım servisinde bir günde size teslim ederler. Stop farına da hasar kaydı var diyen adama araç satmayın zaten.

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Tamponu saç kurutma makinesi ile ısıtarak altına yatıp arttırabilirsiniz. Ama stop lambası komplesi 1500 TL civarında olabilir. Kasko bu günler içindir. Mini onarım servisinde bir günde size teslim ederler. Stop farına da hasar kaydı var diyen adama araç satmayın zaten.

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aynen öyle. Cam kırıldı, tampon çatladı, far kırıldı, hasar kaydı çıkacak vs vs vs. Kaskoyu yakında sadece araç pert olduğu durumlarda ödeme yapar hale getireceğiz sanırım (!)

Aracınız
Geçmiş olsun, kaskodan yaptır gitsin kardeşim. Bu durumlarda kaskoyu kullanmadıktan sonra neye yarayacak.

Benim de başıma fb7 kasa aracımda aynı kazadan gelmişti. Ben sol arka stop lambasını kırmıştım. Servise götürmüştüm. Servis bana eksper gelsin hasarlı parçaları ve değişmesi gerekenleri onaylasın onarıma başlayalım demişti.
Ben de bekledim 2-3 saat. Bu arada da yatım saatte bir eksper geldi mi diye soruyordum.
Servis görevlisi eksper beklemenize gerek yok, biz ön eksper raporunu çıkardık siz imzalayıp gidin, biz eksper gelince ona gösteririz gereken parçalar değiştirilir dedi.
Ön eksper raporuna bakayım dedim. 9500₺ yazıyordu. Arka tampon, arka park sensörü beyni, sensör gözleri, davlumbaz, arka stop lambası, boya, döşeme ve boya işçiliği vs bir sürü kalemi yaza yaz gitmişler.
Dedim ki; arabamı ve ruhsat, kasko evraklarımı getirin! Ben daha önceki opel aracımda bu kazığı yedim 11400₺ hasar kaydıyla aracımı teslim aldım. İkinci kez aynı kazığı yiyemem!!!

Park sensörü beyni, gözleri vb birçok kalemi sildiler ön eksper raporundan. 950₺ ye düştü. İmzaladım. 5-10 dk sonra servis elemanı eksper gelmesine gerek kalmadığını belirtti. Sigorta şirketi onay vermiş.
Dedim ki eğer eksper gelmeden işler yürüyorsa az önce ki 9500₺ yide onaylasaydı ben bu arabayı satarken ki değer kaybıyla çekeceğim cezayı kim ödeyecekti?

Geçmiş olsun. Servislere ve görevlilerine çok da güvenmeyin.

Geri