USB den müzik dinleme problemi

Ad Soyad
hüsnü ertürk
Aracınız
Civic FC5 2017
Merhabalar, 2017 model Civic aracım var. USB den müzik dinlemek istediğimde müzik başladıktan kısa süre sonra USB1 cihaz çıkarıldı uyarısı vererek başa dönüyor. Biçimlendirmeleri yaptığım halde aynı hata sürekli devam ediyor. Bu sorun ile karşılaşan ve çözebilen arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Merhabalar, 2017 model Civic aracım var. USB den müzik dinlemek istediğimde müzik başladıktan kısa süre sonra USB1 cihaz çıkarıldı uyarısı vererek başa dönüyor. Biçimlendirmeleri yaptığım halde aynı hata sürekli devam ediyor. Bu sorun ile karşılaşan ve çözebilen arkadaşlardan yardım bekliyorum.
1.Bazen araçlar flash disk seçebiliyor.Flash disk uyumsuz olabilir.Takdığınız flash sağlam olacak elektrik kesintisi yada bilgisayarda görünüp kaybolmayacak..Fat32 formatında biçimlendirilmiş olacak. Biçimlendirme den sonra flash diskin içinde gereksiz hiç bir klasör olmaması iyidir.

2.Flash kapasitesi düşük olması (2/4/8 GB) avantaj okuması hızlanıyor aracın...

3.Şarkıları Flash disk e atarken, her klasörlere (Klasörlere isim verebilirsiniz örn.POP, HIPHOP, SLOW şeklinde) şarkıları her klasöre 230 adeti geçmeyecek şekilde atın ve şarkıların uzantısı mutlaka MP3 olsun.

Klasörde 230/240 adetten fazla şarkı olursa şarkılar görünmüyor yada donma kasma oluyor...

4.Şarkı isminde Türkçe karakter var ise örn. Ş,Ğ, vs. gibi bunları ingilizce karakter ile yazın çünkü Araç ekranında doğru gözükmüyor ismi (Okunmayan harf yerine ? yada ! işareti çıkıyor. Eğer PC den indirdiğiniz MP3 te isim koruması varsa ismini değişseniz bile, araç ekranında aynısı çıkmaya devam ediyor ona yapacak bişey yok.

5.Flash disk e attıktan sonra bilgisayarda şarkılarda takılma varmı denemek gerekiyor,bilgisayarda takılma varsa aracınızda da kesin takılır yada şarkı çalmaz donar.

Ben bunları yaptıktan sonra hiç sorun yaşamamıştım...

Ek olarak araca takılınca ışık yakan (ışıklı) bir flash disk kullanıyorum böylece aracın USB girişinde elektrik olup olmadığını yada geçici elektrik kesintisi olup olmadığını anlıyorum....

iyi günler.....

Son karar tabiki sizin. Saygılar

Son düzenleme:
Geri