Usb

Ad Soyad
Alper ilhan
Aracınız
Civic FC5 2018
Usb sürekli başa sarıyor hep ilk şarkıdan başlıyor çözüm önerisi olan var mı ? Şimdiden teşekkürler

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

gunesec

Özel Üye
Usb sürekli başa sarıyor hep ilk şarkıdan başlıyor çözüm önerisi olan var mı ? Şimdiden teşekkürler

Cihazın ayarları kontağı açıp kapattığınızda sıfırlanıyor mu? Mesela ekolayzır ayarı,radyo istasyon hafızası vs. Öyle ise cihazı resetlemeyi deneyin. Orijinal multimedya mı sonradan takılmış cihaz mı?

USB belleği tekrar biçimlendirip bir de öyle deneyin.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018

1.Takdığınız flash sağlam olacak elektrik kesintisi yada bilgisayarda görünüp kaybolmayacak..Fat32 formatında biçimlendirilmiş olacak.
2.Flash kapasitesi düşük olması (2/4/8 GB) avantaj okuması hızlanıyor aracın...
3.Şarkıları her klasörlere 230 adeti geçmeyecek şekilde atın ve uzantısı MP3 mutlaka olsun.
4.Şarkı isminde Türkçe karakter var ise (Ş,Ğ,I vs.) Araç ekranında doğru gözükmüyor ismi.
5.Flash disk e attıktan sonra bilgisayarda şarkılarda takılma varmı denemek gerekiyor,bilgisayarda takılma varsa aracınızda da kesin takılır yada şarkı çalmaz donar.

Ben bunları yaptıktan sonra hiç sorun yaşamamıştım...ek olarak araca takılınca ışık yakan (ışıklı) bir flash disk kullanıyorum böylece aracın USB girişinde elektrik olup olmadığını anlıyorum....iyi günler....

Son karar tabiki araç sahibinin...Saygılar

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Sorun çözüldü teşekkürler

Hocam yazdıklarım işe yaradı mı yoksa başka bi durum mu varmış...bizimle paylaşırsanız...başka insanlara da yardımcı olmuş oluruz...iyi günler

Son karar tabiki araç sahibinin...Saygılar

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Ben de Cumartesi sıfır City aldım. Mp3 ile ilgili birkaç sorum olacak benzer çözüm üreten vardır diye.
USB bellekte 30 şarkı var, bunların 13 tanesini görüyor, diğerlerini başlatmıyor. FAT32 olarak formatladım usb yi ancak iş değişmedi. Hatta youtube'da Rubus programı ile biçimlendirme ile yapmışlar onu denedim yine olmadı. Çözümü bilen var mıdır?

Ad Soyad
Alper ilhan
Aracınız
Civic FC5 2018
Öncelikle hayırlı olsun,öncelikle pcde çalışıyor mu şarkılar diye bir bakın daha sonra başka bir usb alıp deneyebilirsiniz araç usb seçiyor bence.

Geri