Ust kapak contasi

Herkesin bayrami mubarek olsun bir olay gecti basimdan. Bayram ziyareti icin gittigim yolculukta seyir halindeyken bir sesten dolayi aracimi durdurdum kaputu actigimda motora giren su borusunun yerinden ciktigini farkettim. Tekrar takip yola dewam ettim ancak aractaki suyun bosaldigini fark etmemisim biraz bu sekilde yola dewam ettim hararetin birden yukseldigini fark edince tekrar durdum. Motor tarafindan duman ciktigini fark ettik. Daha sonra suyunu tamamlayip yola dewam ettim.performand tarafindan bir kayip yoktu. Ve hararet Yarinin altindan hic yukariya cikmadi motor conta yakmis olabilir mi bunun testini ben yapabilir miyim. Yani nasil anlasilir conta yakmasi. Tekrar herkesin bayrami mubarek olsun..

Herkesin bayrami mubarek olsun bir olay gecti basimdan. Bayram ziyareti icin gittigim yolculukta seyir halindeyken bir sesten dolayi aracimi durdurdum kaputu actigimda motora giren su borusunun yerinden ciktigini farkettim. Tekrar takip yola dewam ettim ancak aractaki suyun bosaldigini fark etmemisim biraz bu sekilde yola dewam ettim hararetin birden yukseldigini fark edince tekrar durdum. Motor tarafindan duman ciktigini fark ettik. Daha sonra suyunu tamamlayip yola dewam ettim.performand tarafindan bir kayip yoktu. Ve hararet Yarinin altindan hic yukariya cikmadi motor conta yakmis olabilir mi bunun testini ben yapabilir miyim. Yani nasil anlasilir conta yakmasi. Tekrar herkesin bayrami mubarek olsun..
Gecmis olsun hocam. Conta yanmasinin belirtisi suyun eksilmesi, su tasirma kabinda yağ veya yagda camurlanma gorulmesi, hararetin surekli sona dayanmasi. Aklima gelenler bunlar. Hararet sona dayanip kaputu acinca hemen su eklemeyin. Aracin biraz sogumasini bekleyin. Blok catlayabilir bi anda soguk su ile

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
hararet yükseldiğinde hemen farketmişseniz kullanıma devam etmediyseniz contanız zarar görmemiştir büyük ihtimal,aracın suyunu takip edin motor soğukken max seviyeye tamalayıp devirli kullanın motor soğuduktan sonra yıne aynı max seviyesindemi kontrol edin,taşma kabına bakın devamlı kabarcık gelmesi oluyor mu bakın en kolayı uzun soluklu bir rampada aracı biraz sıkıştırın contan yanmışsa kısa sürede hararetın oynar zaten bir sıkıntı çıkmaz inşallah

kara82

0
Aracınız
Eski arabamda benzer şeyler yasamistim, conta yanmamisti. Sanayide bir cok usta gezdim, hepsi ayri birsey soyluyordu, kimisi sapasaglam derken, kimisi 2000-3000 masraf cikariyordu. Sonucta bir boruda ufak bir catlak cikti, degistirince cozulmustu. :) umarim sizinkinde de sıkıntı en fazla bu kadardir

Aracınız
Conta yanınca pistonlar su almaya başlayacağı için araç suyu buharlaştırır ve daha fazla duman atar, bunun sonucunda da hızla su eksiltir. Bilhassa gaza yüklendiğinizde normalden çok daha fazla beyaz buhar atar. Yine arkadaşların dediği gibi radyatördeki suyun fokurdaması da conta yanığına işarettir.

Benim 94 civic'teki conta yanığını 2-3 ay binlerce km anlamadık. İşin komiği farklı vesilelerle gittiğim sanayide de hep ustalara sorardım, bu duman normal mi diye? Hepsi de kışın hava soğuktur ondan derdi. :)

Aracınız
Benimki kaynak suyu gibi fokurdardı, bu benimkinin yanında göl kadar sakin. :)

Arkadaslar 5 saatlik ortalama 140 km hizla hic durmadan 500 km yol yaptim. Su deposu tamamen doluydu geldigimde yaridan fazla su kalmisti yol boyunca Hararet hic yapmadi sadece uzun bi rampa ara ara H ye cok fazla olmadan yaklasti ama ayno anda da tekrar yariya geciyordu suyun yaridan az azalmasi normalmidir

Geri