Civic FC5 Uzun Yolda Doğru Klima Kullanımı Nasıl Olmalı?

Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021
Arkadaşlar uzun yolda insanı çarpmadan yakıtı da hor kullanmadan rahatsız etmeden klimayı nasıl kullanmalıyız? AUTO modunda sabit bir derecemi yoksa ara ra diğer manuel üfleme mi seçilmeli?

Aracınız
Civic FC5 2018
Geçen

Mersin Ankara yaptım. Hep auto da hep sirkülasyon açıktı
AUTO modda çalışırken bieden fazla veriyi deperlendirerek çalışır klima. Örneğin eğer ECO mod açıksa genellikle hep iç sirkülasyon ile klima çalışır. ECO mod açık değilse bu sefer de dış sıcaklık, iç sıcaklık ve set değeri yani sizin ayarladığınız sıcaklığı inceler. Dış sıcaklık ve iç sıcaklık birbirine yaklaştığı zaman iç sirkülasyonu kapatarak taze hava almaya başlar. Bu sebeple dış sıcaklık, ,iç sıcaklık, set(ayar) sıcaklığı ve ECO mod etkilidir bu ayarın seçilmesinde.

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar uzun yolda insanı çarpmadan yakıtı da hor kullanmadan rahatsız etmeden klimayı nasıl kullanmalıyız? AUTO modunda sabit bir derecemi yoksa ara ra diğer manuel üfleme mi seçilmeli?
kişiye ve duruma göre değişmekle birlikte ya 18-22 derece 1-2-3 faz hızında yada 23-24 derece auto modda kullanırım. Kısa süreli kullanımda hiç auto mod kullanmıyorum zaten

Aracınız
Civic FD6 2010
Acc On, Fan Hızı Oto.
Sıcaklık set ; taze hava alırken 21'C , kapalı çevrimde 22'C
Yönlendirme sadece torpido (simgesi yüze doğru olan). Ancak kanalları da şu şekilde ayarlarım. Hepsi tam açık. Sol baştan 1-4 arası numara verirsek.
1 ve 4 nolular yan camlara teğet geçerek arka tavana doğru.
2 ve 3 numara ön iki yolcu arasında arka tavana doğru.

Ön cam mantıklı geliyor ancak yukarıdaki methodun performansını vermiyor. Sanırım içerinin havasından çok ön camı soğutuyor. Ayrıca ön cam yönlendirmede, eğer güneş siperlik açık ise hava başınıza geliyor.

Kışın aynı ayarlarda sadece ek olarak ayaklara da veriyorum.

Aracınız
Civic FK7 HB 2019
AUTO modda çalışırken bieden fazla veriyi deperlendirerek çalışır klima. Örneğin eğer ECO mod açıksa genellikle hep iç sirkülasyon ile klima çalışır. ECO mod açık değilse bu sefer de dış sıcaklık, iç sıcaklık ve set değeri yani sizin ayarladığınız sıcaklığı inceler. Dış sıcaklık ve iç sıcaklık birbirine yaklaştığı zaman iç sirkülasyonu kapatarak taze hava almaya başlar. Bu sebeple dış sıcaklık, ,iç sıcaklık, set(ayar) sıcaklığı ve ECO mod etkilidir bu ayarın seçilmesinde.

Klima otomatik moda alındığında ,istenen sıcaklık ile dış sıcaklık arası yaklaşık olarak 3 derece kadar olduğunda dışarıdan hava almaya başlıyor.
Cevaplar için teşekkürler. Eco yu kapatıp dış sıcaklığa göre kullanmayı deneyeyim birde. Ancak vw golfte böyle bir durum yoktu. Sirkülasyonu açmadığım sürece çalışmıyordu

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@no_Antijen 25 derece Auto mod da kullanıyorum, arkadaşların yazdığı ön cama vermek mantıklı, geçtiğimiz yıllarda auto mod da kullanmama rağmen nezle olmuştum.

Geri