Uzun yolda hafif tekleme sorunu

Fc5 2019 eco elegance aracımla uzun yolda sabit hızla giderken hafif tekleme yaşıyorum araç daha 780 km. de . Rolantide çalışırkende ara ara yapıyor . Bilgisi olan ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Aracla cruise açık sabit bir hızla gelirken arada bir tatlı silkeleme yapıyor devir düşmüyor fakat hafif öne atıyor gibi bende çözemedim. Durduğu yerde bazen çok hafif silkeliyor

klima açıksa çok büyük ihtimal bahsettiğiniz klima kompresörü sürekli devreye girer çıkar bende bundan şüphelenmiştim daha önce ilgili postu paylaşayım;
https://www.civictr.com/threads/sabit-hizla-ilerlerken-anlik-atilim-hakkinda.252576/#post-292883

Aracınız
Civic FC5 2017
Rampa değil düz yoldada yapıyor . Klima açık kapalı farketmiyor yinede yapıyor . Yetkili servis yolu görünüyor sanırım

hocam birde şu geldi aklıma başka fc5 kullanmadım ama benim arabada mesela atıyorum 115 ile gidiyorum sonra ayağımı gazdan çekiyorum belli bir süre sonra eğer o hızla o kasnak uyumlu değilse vites değişiyor onu hissediyorum eğer bahsettiğiniz o silkeleme ise değilse zaten hızlanırken vites değiştiğini hissetmiyorsunuz ama bazı vites aralığında düşürdüğünü bariz hissettiriyor.

Sizde oluyor mu vites düşürken?

Aracınız
Civic FD6 2010
Fc5 2019 eco elegance aracımla uzun yolda sabit hızla giderken hafif tekleme yaşıyorum araç daha 780 km. de . Rolantide çalışırkende ara ara yapıyor . Bilgisi olan ?

Bunu benzinde kullandığınızda da yapıyor ise, servise gidin mutlaka, ama lpg de yapıyor ise, aldığınız istasyon haricinde bir yerden lpg almanızı öneririm (Shell mesela, bulunduğunuz yerde var ise)

Onat

0
Geri