Civic FC5 Vavacarsa araba satan var mı?

Aracınız
Ben de 2021 skoda superb prestij paket 5000 km'deki aracımı satmaya karar vermiştim. Civic almak istiyordum. Malum sitelere ilana koydum. Aracın fiyatı sürekli yükseldi. Bayi ve galeriler çok komik takas tekliflerinde bulundular ( sıfır civic eco exe plus ile kafa kafaya değişim bile teklif ettiler). Vavacarsın ön teklifleri hep çok iyi idi. Orda da fiyatı çok kıracaklar diye uzun bir süre götürmedim. Arabayı da gerçekten satmak istiyordum. 909bin ön teklif ekspert sonrası 900bin oldu. Araç da 920-930 civarı idi malum sitede. Verdim gitti. 700bine 1000 km'de eco exe plus aldım sonra.

Redmi Note 8 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
İlginç bir geçiş olmuş hocam. Memnun değil miydiniz superb'den. Özel değilse neden değiştirdiniz?

Aracınız
Civic FC5 2018
İlginç bir geçiş olmuş hocam. Memnun değil miydiniz superb'den. Özel değilse neden değiştirdiniz?
Eşim dahil herkes bu konuda baya şaşırıyor ama araca alışamadım bir türlü. Şehiriçinde aracı kullanırken yoruluyordum, çok hantal. Belki benim araca özel bir sorundu bilmiyorum ama dsg şanzıman şehir içi hızlarında kararsızdı. Ama malzeme kalitesi ve genişliği çok iyi, sürüş keyfi bana göre hiç yok. Civicte evimde gibiyim.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Eşim dahil herkes bu konuda baya şaşırıyor ama araca alışamadım bir türlü. Şehiriçinde aracı kullanırken yoruluyordum, çok hantal. Belki benim araca özel bir sorundu bilmiyorum ama dsg şanzıman şehir içi hızlarında kararsızdı. Ama malzeme kalitesi ve genişliği çok iyi, sürüş keyfi bana göre hiç yok. Civicte evimde gibiyim.

CVT şanzıman farkı.
DSG anında 2 ye atıyor ve düşük hız trafik akışında devamlı vites değiştirme eğiliminde oluyor.
CVT şanzıman bu konuda çok üstün bence dsgden.

Aracınız
Civic FC5 2020

şuan EDC çift kavramalı şanzımana sahip megane 4 kullanıyorum. Civicde şehir içi CVT şanzımanda resmen konforda tavan yapıyormuşum. Kesinlikle uzun yolda EDC-DSG yani çift kavramalılar daha iyi. Ancak dur kalklı yakın mesafelerde şehir içinde, çift kavramalı şanzımanlar vites yükseltip yükseltmemekte bazen kafası karışabiliyor.. Buda sürüş keyfini gerçekten baltalıyor kim ne derse desin.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011

Kişiden kişiye değişkenlik gösteren konular.Zaten herkes aynı şeylerden hoşlansa rahat etse vs bu kadar çeşitlilik olmaz.Bende superb kullanıyorum 6-7 aydır,4-5 yıl hondayla ömrümü çürütmüşüm diyorum şuan :) hatta eşim benden daha fazla kullanıyor aracı o da aynı fikirde.Dsg 5km/sa hızı aştığı anda 2 ye atıyor.Ben şanzıman yazılımını güncelletip bunu 15km/sa çıkarttırdım.Yokuş düz iniş farketmeden 15i geçince 2 ye alıyor.Çok sıkışık trafikte de S modda kullanıyorum.2 defa İzmir 1 defa da didime uzun yol yaptım.Konfor odaklı odaklı olduğum için benim için biçilmiş kaftan.Zaten kıyaslama yapmak ta doğru olmaz segment farkı var.Yoğun trafikte İstanbul gibi yer için fazla büyük araç bu konuda sorun yaratabilir.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Yazdığım her yorumu takip mi ediyorsun yani enteresan ben iki videoyu da izledim rolexli eleman çok iyi fiyata sattı, mühendis olan neredeyse 30 bin altına fiyat aldı o halde vavacarsa ne gerek var gidersin Honda bayisine sıfırı ile takas edersin aynı mantık belki daha iyi fiyata takas edersin belki de her iki videoyu izleyip ondan sonra yazsaydın daha inandırıcı olurdu bence normal değil verilen teklifler.

E aynı şeyi diyoruz işte. Hangi teklif daha iyiyse ona sat :)

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
CVT şanzıman farkı.
DSG anında 2 ye atıyor ve düşük hız trafik akışında devamlı vites değiştirme eğiliminde oluyor.
CVT şanzıman bu konuda çok üstün bence dsgden.
Katılıyorum BMW 3.20 falan da şehir içi denedim Civic daha kararlı ve konforlu.

Geri