Civic FC5 Vavacarsa araba satan var mı?

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Vavacars için ölücü diyorlar keşke oraya satmasaydınız. ? Bu kez doğru konudayım yine silmezsiniz umarım DHF dan sansür yüzünden kaçtık buraya sansüre karşıyım. ?

Bu içerik üreticisini uzun süre önce takip etmeyi bırakmıştım, ama şeffaf yorum yapmak için izledim.
ama yeterli açıklama bulamadım, exper raporunu paylaşmamış. neye göre fiyat düşürdüklerini belirtmemiş.

forumda daha önce az bir fiyat farkıyla araç veren de vardı.

çok fanatik olmadan objektif yayıncıları takip etmek gerekir bence.

Aracınız
Civic FB7 2013
Bu içerik üreticisini uzun süre önce takip etmeyi bırakmıştım, ama şeffaf yorum yapmak için izledim.
ama yeterli açıklama bulamadım, exper raporunu paylaşmamış. neye göre fiyat düşürdüklerini belirtmemiş.

forumda daha önce az bir fiyat farkıyla araç veren de vardı.

çok fanatik olmadan objektif yayıncıları takip etmek gerekir bence.

Mühendis Bey bazen taraflı video çeker ama böyle bir konuda bence gerçekleri saklamaz aynı testi başka benzerleri ile de yaptı sonuçlar benzerdi yani iki seçenek var ya rolex mahire inanıp aracını bu tür yerlere satacaksın ya da mühendis beye inanıp zarar etmemek icin başka seçeneklere de bakacaksın bunun orta yolu yok malesef.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Mühendis Bey bazen taraflı video çeker ama böyle bir konuda bence gerçekleri saklamaz aynı testi başka benzerleri ile de yaptı sonuçlar benzerdi yani iki seçenek var ya rolex mahire inanıp aracını bu tür yerlere satacaksın ya da mühendis beye inanıp zarar etmemek icin başka seçeneklere de bakacaksın bunun orta yolu yok malesef.
Adamlar zorla sattırmıyor :) gidip fiyatı beğenmezsen istediğin şekilde sat.
satıştaki araçlara bakınca çiziksiz masrafsız olanla kuş pisliği göçük çizik olan aracı aynı fiyata satmıyor.
yani senden ucuza alıp pahalıya satayım diye bir düşünce yok. masrafına göre fiyat indiriyor ve satışa koyarken de ona göre satışa koyuluyor.

aklı olan ve bilinçli alıcı satıcı zaten izlediği tek bir video ile körü körüne bir satış alış yapmaz :)

Aracınız
Bu sadece vavacars için için geçerli bir durum değil. Galericiler illa ki piyasanın altında aracı alırlar. Piyasa değerinden aracı alsa satarkan kaça satacak? Beklemek istemeyen, aracını hemen nakite çevirmek isteyenler de onları tercih ederler. Acelesi olmayan da ilana kendi koyar piyasa değerinden biraz beklemek suretiyle satar. Ortada bir alavare dalavere yok bence.

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Firmayla hiç alışverişim olmadı ama düşüncem şu ki ön teklifte verdikleri fiyat biraz "gel gel" fiyatı. Bu da çok normal. Seni çekmek için ön teklifte daha yüksek fiyat veriyorlar ki ön teklifi hazırlarken hasar kaydıymış, çizikmiş, boyaymış, değişenmiş, lastiklerin durumuymuş vs. kısacası aracın mevcut durumu hakkında bir şey sormuyor. Sorsa da manasız zaten. İlla ki ekspertiz yapmak zorundalar. Aracının nokta hatasız olduğunu düşünerek bol keseden bir ön teklif yapıyorlar. Sonra da kusurlarına göre fiyat düşüyorlar kendi oluşturdukları hesaplamalara göre. Günün sonunda da satıp satmamak araç sahibine kalmış.

Aracınız
Civic FB7 2013
Firmayla hiç alışverişim olmadı ama düşüncem şu ki ön teklifte verdikleri fiyat biraz "gel gel" fiyatı. Bu da çok normal. Seni çekmek için ön teklifte daha yüksek fiyat veriyorlar ki ön teklifi hazırlarken hasar kaydıymış, çizikmiş, boyaymış, değişenmiş, lastiklerin durumuymuş vs. kısacası aracın mevcut durumu hakkında bir şey sormuyor. Sorsa da manasız zaten. İlla ki ekspertiz yapmak zorundalar. Aracının nokta hatasız olduğunu düşünerek bol keseden bir ön teklif yapıyorlar. Sonra da kusurlarına göre fiyat düşüyorlar kendi oluşturdukları hesaplamalara göre. Günün sonunda da satıp satmamak araç sahibine kalmış.

Valla benim bu yorumlardan çıkardığım sonuç forumdaki çoğu kişinin rolex mahir gibi tuzu kuru olduğu sanırım sizlerinde garajında birden fazla araç var. :LOL:

Xedos

Özel Üye
@VaiN ile aynı görüşteyim ve eklemek isterim; orada görece düşük fiyat yazsalar herkes rakiplere koşar letgo filan gibi.

ayrıca oraya yazılan fiyatlar tümüyle dönemine göre değişiyor. mesela bu hafta bir kaç gün araç değerlemeyi kestiler. yani araba almadılar. halbuki geçen hafta sonu oradan almaya çalıştığım arabanın yani rezerve ettiğim aracın bilgierini girerek (plaka hariç) değerleme istedim ve benim rezerve ettiğim rakamdan yüzde 6-7 civarı yüksek fiyat verdiler. e dedim alıp size satayım o zaman. yani o fiyatın bir noktada şişirilmiş olduğunu da anlıyorsunuz bu şekilde. değerleme açıksa siz de deneyebilirsiniz.

bir de yine oradan alım satım yaptığımızdan dolayı bilgi vereyim. teklifte görünen rakam yükselmiyordu. o fiyat tavandı. geçen sene öyleydi en azından. öyle demişlerdi.

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Valla benim bu yorumlardan çıkardığım sonuç forumdaki çoğu kişinin rolex mahir gibi tuzu kuru olduğu sanırım sizlerinde garajında birden fazla araç var. :LOL:

Güzel kardeşim ya anlamıyorsun ya da anlamak istemiyorsun ama bu adamlar ticaret yapıyorlar ve bu işi hayır için yapmıyorlar. Sen nasıl işini gücünü hayır için yapmıyorsan bu durum onlar için de geçerli. Senin aracını iyilik olsun diye alıp satmıyorlar. Bu işten para kazanmak için yapıyorlar. Günün sonunda onlarca(belki yüzlerce) çalışanın maaşını ödüyorlar, milyonlarca lira pazarlama bütçesine ayırıyorlar.

Marketlerin, giyim markalarının vs. yaptıkları kampanyadan bir farkı yok. Ya da pazarcının pazarda "gel gel salatalık x liraaa" demesinden bir farkı yok.

Araçlarımı şimdiye kadar hep kendim ilana koyup sattım. Bu vb. firmalara araç vermedim. Galeriye de araç vermedim. O yüzden aracını kendin satmanın ne kadar zor olduğunu biliyorum. Yüzlerce mesaj, onlarca telefon konuşması, bir sürü kişinin gelip görmek istemesi, bir test sürüşüne çıkmak istemesi, iş ciddileşirse expertiz istekleri vb. Bunlara ayıracak vaktin varsa git aracını kendin sat. %100 ihtimalle daha yükseğe satacaksın. Ama bunun için hem vakit harcayacaksın hem de bekleyeceksin. Senin bileceğin iş.

Bu işin tuzu kuru olmakla alakası yok. Vakit de en az nakit kadar değerlidir bu hayatta. Hatta daha değerlidir. Arabanı değiştirmeyi planlarsın. Satmaya çalıştığın sürede alacağın aracı kaçırırsın. 20-30 bin fazla alacağım derken bizim gibi enflasyonist ülkede yeni gelen araç 100 bin lira zamlanır. Dimyata pirince giderken eldeki bulgurdan olursun. Tek bir doğru yok. O anki şartlar neyi gerektiriyorsa onu yaparsın.

Yazdığın hemen hemen tüm konularda bunu yapıyorsun. İnsanları itham etme klavye başında.

Aracınız
Civic FB7 2013
Güzel kardeşim ya anlamıyorsun ya da anlamak istemiyorsun ama bu adamlar ticaret yapıyorlar ve bu işi hayır için yapmıyorlar. Sen nasıl işini gücünü hayır için yapmıyorsan bu durum onlar için de geçerli. Senin aracını iyilik olsun diye alıp satmıyorlar. Bu işten para kazanmak için yapıyorlar. Günün sonunda onlarca(belki yüzlerce) çalışanın maaşını ödüyorlar, milyonlarca lira pazarlama bütçesine ayırıyorlar.

Marketlerin, giyim markalarının vs. yaptıkları kampanyadan bir farkı yok. Ya da pazarcının pazarda "gel gel salatalık x liraaa" demesinden bir farkı yok.

Araçlarımı şimdiye kadar hep kendim ilana koyup sattım. Bu vb. firmalara araç vermedim. Galeriye de araç vermedim. O yüzden aracını kendin satmanın ne kadar zor olduğunu biliyorum. Yüzlerce mesaj, onlarca telefon konuşması, bir sürü kişinin gelip görmek istemesi, bir test sürüşüne çıkmak istemesi, iş ciddileşirse expertiz istekleri vb. Bunlara ayıracak vaktin varsa git aracını kendin sat. %100 ihtimalle daha yükseğe satacaksın. Ama bunun için hem vakit harcayacaksın hem de bekleyeceksin. Senin bileceğin iş.

Bu işin tuzu kuru olmakla alakası yok. Vakit de en az nakit kadar değerlidir bu hayatta. Hatta daha değerlidir. Arabanı değiştirmeyi planlarsın. Satmaya çalıştığın sürede alacağın aracı kaçırırsın. 20-30 bin fazla alacağım derken bizim gibi enflasyonist ülkede yeni gelen araç 100 bin lira zamlanır. Dimyata pirince giderken eldeki bulgurdan olursun. Tek bir doğru yok. O anki şartlar neyi gerektiriyorsa onu yaparsın.

Yazdığın hemen hemen tüm konularda bunu yapıyorsun. İnsanları itham etme klavye başında.

Yazdığım her yorumu takip mi ediyorsun yani enteresan ben iki videoyu da izledim rolexli eleman çok iyi fiyata sattı, mühendis olan neredeyse 30 bin altına fiyat aldı o halde vavacarsa ne gerek var gidersin Honda bayisine sıfırı ile takas edersin aynı mantık belki daha iyi fiyata takas edersin belki de her iki videoyu izleyip ondan sonra yazsaydın daha inandırıcı olurdu bence normal değil verilen teklifler.

Aracınız
Civic FC5 2018
Ben de 2021 skoda superb prestij paket 5000 km'deki aracımı satmaya karar vermiştim. Civic almak istiyordum. Malum sitelere ilana koydum. Aracın fiyatı sürekli yükseldi. Bayi ve galeriler çok komik takas tekliflerinde bulundular ( sıfır civic eco exe plus ile kafa kafaya değişim bile teklif ettiler). Vavacarsın ön teklifleri hep çok iyi idi. Orda da fiyatı çok kıracaklar diye uzun bir süre götürmedim. Arabayı da gerçekten satmak istiyordum. 909bin ön teklif ekspert sonrası 900bin oldu. Araç da 920-930 civarı idi malum sitede. Verdim gitti. 700bine 1000 km'de eco exe plus aldım sonra.

Redmi Note 8 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri