Vites geçişleri hoşuma gitmedi

Merhaba arkadaşlar, 2018 hatchback otm dizel aldık. Vites geçişleri özellikle 1, 2, ve 3 hissediliyor. İnşallah problem değildir. Ben büyütüyor olabilirim. Kullanıcı arkadaşlar bilgi verirse sevinirim. Teşekkürler..

DUB-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Araç soğukken hissettirir.
Isındığı zaman yapıyorsa kesinlikle normal değil.

????-???-??????
????-??? ?-????-?????
????-???-????? ???????
Alperen 58 dostum sende zf9 var mı? Bende 1,2 ve 3 viteste geçişler belirgin hissettiriyor. Ben ilk defa kullanıyorum. Sıcak soğuk farkettirmiyor. 4, 5,6ve sonrası hissettirmiyor. Ama dediğim vites aralıklarında geçişler belirgin. Kullanan varsa yazarsa enazından içimiz rahat eder.

Aracınız
Civic FC5 2020
Alperen 58 dostum sende zf9 var mı? Bende 1,2 ve 3 viteste geçişler belirgin hissettiriyor. Ben ilk defa kullanıyorum. Sıcak soğuk farkettirmiyor. 4, 5,6ve sonrası hissettirmiyor. Ama dediğim vites aralıklarında geçişler belirgin. Kullanan varsa yazarsa enazından içimiz rahat eder.

Eski aracım 2018 Dizel ZF-9 du hocam.
10 bin km ye yakın kullandım.
Araç soğukken 1-2-3 geçişleri sapıtabiliyordu.

Ancak ısındığı zaman kaymak geçiş ne kelime; tereyağlı, ballı, kaymaklı geçişler oluyodu :D

Eğer ısındığında da devam ediyorsa belli ki bir problem mevcut. Servise göstermenizde fayda var.

????-???-??????
????-??? ?-????-?????
????-???-????? ???????

Valla aracı dün aldım. Dayıoğlundan o da bu durumdan şikaywtçiydi. Servise götürdü. Serviste sıkıntı yok dediler. Ona binaen aldım arabayı. İlk defa bindiğim için belki ben abartıyor olabilirim. Geçişler fb7 kasadaki gibi. ZF şanzıman dediler, öve öve bitiremediler. Eğer normali böyleyse çok da bi artısı yok gibi. Fc5 CVT şanzıman daha iyi gibi geldi bana.
Eski aracım 2018 Dizel ZF-9 du hocam.
10 bin km ye yakın kullandım.
Araç soğukken 1-2-3 geçişleri sapıtabiliyordu.

Ancak ısındığı zaman kaymak geçiş ne kelime; tereyağlı, ballı, kaymaklı geçişler oluyodu :D

Eğer ısındığında da devam ediyorsa belli ki bir problem mevcut. Servise göstermenizde fayda var.

????-???-??????
????-??? ?-????-?????
????-???-????? ???????

Aracınız
Civic FC5 2020
Valla aracı dün aldım. Dayıoğlundan o da bu durumdan şikaywtçiydi. Servise götürdü. Serviste sıkıntı yok dediler. Ona binaen aldım arabayı. İlk defa bindiğim için belki ben abartıyor olabilirim. Geçişler fb7 kasadaki gibi. ZF şanzıman dediler, öve öve bitiremediler. Eğer normali böyleyse çok da bi artısı yok gibi. Fc5 CVT şanzıman daha iyi gibi geldi bana.

Öncelikle hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin :)

CVT de vites geçişi olmadığı için sarsıntı oluşturacak bir durum da yok hocam.

Dizel aracıma bende sizin gibi FB7 den sonra geçmiştim.
ZF şanzıman benim gözümde de piyasanın en iyi şanzımanı.

Ben şanzımandan dolayı değil dizeli sevmediğim için geçtim LPG ye.
Evet i-DTEC çok sessiz bir motor ancak dizel olduğunu mecburen belli ediyor.

Önceki mesajımda da bahsettiğim gibi eğer sıcakken sarsıntı devam ediyorsa mutlaka bir problem vardır.
Yeniden şanzıman yazılımı yapsınlar sorunun %90 ordandır diye düşünüyorum.

????-???-??????
????-??? ?-????-?????
????-???-????? ???????

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Honda'da ZF kullanmadım ama BMW 320iED, 320d ikisinde de ZF kullandım. Alt devir, düşük viteslerde sarsıntı yapıyor. Geçişleri çok net hissediyorsunuz. İki araç da 150 bin km leri gördü en ufak bir şanzıman arızası çıkarmadı. Bunu da not olarak ekleyeyim.

CVT ile kıyaslamak hiç doğru olmaz tabi. Adı üstünde sürekli değişken şanzıman. Vites yok bir kere :) Şehir içinde konfor açısından rakipsiz, yanına hiç bir şanzımanı kıyas için koyamazsınız bile. Ayrıca daha önceki nesil CVT leri de kullanmıştım fakat bizim civiclerdeki CVT ler daha da başarılı gibi geliyor bana.

Geri