Vsa ariza

Aracınız
Civic FD6 2009
S.a arkadslar aracim 2008 model honda civic elegance vsa isigi ve yaninda unlem isareti yaniyor ve sönmüyor tusu basılı tutuyorum yine sönmüyor ariza ne olabilir bir sıkıntı yasarmiyim tskrler...

Aracınız
Benim araçta da bu şekilde uyarılar olmuştu..Fren hidroliği azalmıştı ..Tamamladıktan sonra söndü..Hidrolikte sıkıntı yoksa fren sistemine bi göz attırın hocam..

Aracınız
Civic FD6 2009
Benim araçta da bu şekilde uyarılar olmuştu..Fren hidroliği azalmıştı ..Tamamladıktan sonra söndü..Hidrolikte sıkıntı yoksa fren sistemine bi göz attırın hocam..
Inşallah hocam dedigiz gibi cikarda söner teşekkürler sağolasın

SM-A505F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Her tekerde abs sensörleri var onlarda kopukluk varsa VSA ışığını yakar. Yakın zamanda lastik değişimi sök tak yapıldıysa o kablolardan birisi kopmuş olabilir

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2009
Aracının vsa yanıyor ve bir türlü söndüremedik ışığı sonmuyor sağ arka tekerleğin ordaki far yükseklik sensoru ses yapıyor çukurlarda tıkırtı yapıyor diye soktu ve bu calismiyor dedi sonra başka usta baktı bu çalışıyor dedi ve geri taktı tıkırtı devam ediyor ama bu sefer fren sorunu başladı yada daha önceden beri varsa bilmiyorum farketmedim ve 20-30 km hız ile aniden frene basınca hemen abs devreye giriyor ve araba durmuyor ama 100 km hız ile giderken bile yavaş ya as frene basınca abs devreye girmeden araç fren yapıyor ve araç duruyor yani abs ne zaman devreye girse fren pedalına vuruyor ama araç durmuyor bunun sebebi neden olabilir bu arada

Geri