VSA On/Off

Ynt: VSA On/Off

Yokusta eco mod acik ise cok dik rampalarda sorun olabiliyor bazen gucu yetmiyor arabanin :) ama vsa bu durumu daha da zorlastircaktir vsa off konumunda arac patinaja kalicaktir zaten vsa nin anlamida budur cekis kontrolunu sagliyor ben mumkun mertebe vsa butonuna dokunmayi onermiyorum :D ama caniniz sıkılır ısıklarda kalkis yapayim derseniz ozaman kapatin arac guc kesmeden sara sara kalkicaktir :D

Tapatalk

[quote author=immune link=topic=120.msg1022#msg1022 date=1391425832]
merhaba arkadaşlar. bir sorum olacaktı. 2012 premium otomatik aracım var. VSA off tuşuna baştığımda araç herhangi bir işaret vs. göstermiyor. aktif/deaktif olduğunu nasıl anlarım? açma kapamayı nasıl yapabilirim? yanıtlayabilirseniz sevinirim. şimdiden teşekkürler.
[/quote]
çok dik yokuşta hazırlıksız ve devirsiz yakalandığınızda zaten araç gitmiyor araç patinaja düşmesin diye VSA
motorun gücünü alıp savunmaya geçiyor bu gibi durumlarda VSA yı kapatmak şart zaten kapatmazsanız olduğunuz yerden bir adım gidemezsiniz bildiğiniz dik yokuşa gelmeden VSA yı kapatın zira VSA açıkken yokuşta kalıp VSA yı kapatıp devam etmek hem aracı üzüyor hem sizi üzüyor üstünede aracın içinde yolcu varsa bu araç niçin yokuşu çıkamadı vb soruları cevaplamanız gerekiyo

örnek verirsek izmir çimentepe dik yokuşunu VSA açıkken çıkamıyor + aracım manuel vites :eek:k:

başta belirttiğim gibi çıkamamayışının sebebi motorun güçsüz oluşundan dolayı değil VSA nın araç patinaja düşmesin diye motorun gücünü almasından dolayıdır :eek:k:

JZG

0

Konu yavaş yavaş aydınlanıyor. Anlaşıldığı kadarıyla siz bunu tavsiye ediyor ve kullanıyorsunuz. Doğru mu? Bir de bunu deneyip de mi gördünüz yoksa teknik bir bilgi alıp da mı denediniz. İyice anlayalım da bilinçli kullanalım. Çünkü güzel bilgi.....

Trust

0
Aracınız

Hocam ben bilerek bazen ıslak zeminde sert girişler yapiyorum virajlara araç yoldan çıkmaya yakın gaz ve fren kendi kontrol ediyor çok haz alıyorum. :)

Bi kaç kere düşük hızda deneyin farkı göreceksiniz.

Tapatalk aracılığı ile gönderildi

[quote author=JZG link=topic=120.msg3225#msg3225 date=1397164276]
Konu yavaş yavaş aydınlanıyor. Anlaşıldığı kadarıyla siz bunu tavsiye ediyor ve kullanıyorsunuz. Doğru mu? Bir de bunu deneyip de mi gördünüz yoksa teknik bir bilgi alıp da mı denediniz. İyice anlayalım da bilinçli kullanalım. Çünkü güzel bilgi.....
[/quote]

ben bunu deneyerek tecrübe ederek yaşadım bahsettiğim çimentepe dik yokuşuna hazırlıksız yakalndım ve yokuşun en dik yerinde olduğum yerde kaldım VSA yı kapattım devam ettim araçta ben hariç 3 kişi vardı
şimdi güzergahımda çok dik yokuş var ise yokuşa girmeden VSA yı kapatıp stabil hızla çıkıyorum aracın kullanım klavuzunuda incelemenizde fayda var kar vb durumlar hakkında daha net ve faydalı bilgiler mevcut :eek:k:

Aracınız

Bende yeşilyurtta bir yokuşta kalmıştım. Tam yokuşu kaptırdım çıkarken bir yaya çıktı karşıma, durdum ve kalkamadım . 4. denemede kalkmıştım. :)
Birde viraja hızlı girince tam arka tarafı atacakken araç kendini toparlıyor, bunu birçok kez tecrübe ettim. Vsa ile alakası var mı bilmiyorum.

tespitiniz doğru :eek:k: viraj içinde VSA nın aracın arkasını topladığını belirgin bir şekilde hissediyorsunuz

JZG

0

Durum anlaşıldı. İlk dik ve uzun yokuşta deneyip göreceğiz...

maluus

0

Bu arada vsa var diye fantazi yapmayın bence sonra bakım faturalarını görünce ağlarsınız ? zira vsa arka tarafı kontrol ederken arka tekerlere fren de uyguluyor. Bu da arka balatalarınızı yiyor. Servise sorduğumda maliyetinin 250 TL civarında olduğunu söylemişti ? aklınızda olsun. Sakin sakin kullanın.

Enviado desde mi One S mediante Tapatalk

Trust

0
Aracınız

Arka frenler normaldede kullaniliyo hocam zaten

Geri