Civic ES7 Vtec 2 ses sorunu

Aracınız
Civic ES7 2006
Selamlar arkadaşlar 2006 model vtec2 aracımda çözemedigim motor kısmindan gelen bir ses problemim var aracı alalı yaklasık 9 ay oldu aldıgımda prizdirek bilya sesi vardı bilyayı ve baskı balata setini(fcc) değistirttim daha sonra aracın contasının yanık oldugunu ögrendik ve silindir kapak contası değişti aracımdaki sorun ilk çalıştırmada şırıltı şeklinde bir ses var araç ısınınca azalıyor birde araç kalkışlarda sıcak soguk fark etmiyor 1000 1500 rmp arası inceden gurgur seklinde bir ses var sorun ne olabilir böyle bir sorunla karşılaşan varmı birkaç ustaya gösterdim sorun yok dediler ama sorun var daha oncede aynı model araca bindim onda böyle bir ses yoktu ve 2 arkadasımdada aynı araç var onlardada böyle sesler gelmiyor

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Selamlar arkadaşlar 2006 model vtec2 aracımda çözemedigim motor kısmindan gelen bir ses problemim var aracı alalı yaklasık 9 ay oldu aldıgımda prizdirek bilya sesi vardı bilyayı ve baskı balata setini(fcc) değistirttim daha sonra aracın contasının yanık oldugunu ögrendik ve silindir kapak contası değişti aracımdaki sorun ilk çalıştırmada şırıltı şeklinde bir ses var araç ısınınca azalıyor birde araç kalkışlarda sıcak soguk fark etmiyor 1000 1500 rmp arası inceden gurgur seklinde bir ses var sorun ne olabilir böyle bir sorunla karşılaşan varmı birkaç ustaya gösterdim sorun yok dediler ama sorun var daha oncede aynı model araca bindim onda böyle bir ses yoktu ve 2 arkadasımdada aynı araç var onlardada böyle sesler gelmiyor
İlk çalıştığında gelen şırıltı sesi soğutma sisteminde hava olduğunu işaret ediyor. Radyatörün havasını aldırırsanız şırıltı sesinden kurtulursunuz. Diğer 1000~1500 devir aralığındaki sesi de canlı dinlemek gerekiyor. Buradan yorum yapmak istemiyorum.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.
> Ses için sessiz bir ortamda video çekmeniz gerekiyor. Kaput açık olup dışarıdan hareket hallinde iken biri bakarsa daha iyi anlaşılır. Rolanti ve hareket halinde, benzin ve gazda ayrı ayrı denemek lazım.
> Önceki sahibi araca sadece binmiş. Kinder süpriz gibi geldi. İnşâallah ciddi birşey değildir.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Geri