Vtec II için Mobil1 0w40 ESP yağ Uygunluğu?

revo91

0
Aracınız
Merhabalar.
Aracımı yeni aldığım için yağ bakımına sokacağım. Mobil 1 bayisine gidip 5w30 aracım için uygun mudur diye sorduğumda 0w40 daha güzel yağdır bunu kullan, belirli bir km sonra yağını kontrol et eksiltme yapmazsa kullanmaya devam edersin, eksiltme fark edersen 5w30 koyarız bir dahakine dedi. Adam çok teknik ve kendinden emin oluncada denemek istedim. Hata mı yaptım acaba diye tereddüte düştüm.

Büyük ihtimal şuan aracımda 10w40 yağ var. 0w40 a geçtiğimde motora zarar verecek bir olumsuzlukla karşılaşır mıyım yağ yakma ihtimalinin dışında?

Biraz araştırma yaptım ama çok karmaşık ve detaylı geldi yağ konusu, pek birşey anlayamadım açıkçası. Sizin yorumlarınız nedir? Şimdiden teşekkürler.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
10w40 aracınız için uygun olan yağdır. Yetkili serviste bu yağı kullanmakta.

"VTEC" Bir milin yaptığı fırlamalıklar bütünüdür...

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
f505de4d450bc8a0e193ecea5123e924.jpg

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Kitapçığında seçenek çok. Fakat genelde önerilen 10w40.
0w40 diğerine nazaran daha ince. Kışın ise motorun daha rahat çalışmasını sağlar. Bulunduğunuz yerin iklim şartlarına göre seçim yaparsanız daha isabetli olur. Numarası ne olursa olsun tam sentetik alın. Motul markasını öneririm.

sukru

0
Mobil 1 0w40 new live honda yağ onayına uygun bir yağ bunu kullanabilirsin vizikositeside yüksek bir yağ ben FD6 ma bundan kullanıyorum cok memnunum 7aydır en ufak eksiltme yok

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

revo91

0
Aracınız
teşekkürler yorumlar için. mobil1 0w40 koymuş bulunmaktayım motora. Şuan için herhangi bir problem yok :)
Ama sık sık yağ seviyesini kontrol edeceğim. Herhangi bir eksiltme gözlemlediğimde yeniden yağ değişimine gideceğim.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
teşekkürler yorumlar için. mobil1 0w40 koymuş bulunmaktayım motora. Şuan için herhangi bir problem yok :)
Ama sık sık yağ seviyesini kontrol edeceğim. Herhangi bir eksiltme gözlemlediğimde yeniden yağ değişimine gideceğim.
Kullandığınız yağın sonuçları nasıl oldu?

Aracınız
5w 30 kullanıyorum. Şu an 15000km yi geçti totalde kullanılan yağ 4 litre. Yani eksiltme 0.4 litre diyebilirim

myna

0
Yağ seçimi bulunduğunuz bölgenin iklimine göre değişir her aracın kılavuzunda araç için iklim - yağ derecesi mevcuttur buradan yola çıkarak aracınız için uygun olan yağı seçebilirsiniz orta Anadolu bölgesinde genellikle 10-40 kullanılıyor (hk Ahmet) yukarıda tabloyu vermiş oradan size uygun yağı seçebilirsiniz

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Merhabalar.
Aracımı yeni aldığım için yağ bakımına sokacağım. Mobil 1 bayisine gidip 5w30 aracım için uygun mudur diye sorduğumda 0w40 daha güzel yağdır bunu kullan, belirli bir km sonra yağını kontrol et eksiltme yapmazsa kullanmaya devam edersin, eksiltme fark edersen 5w30 koyarız bir dahakine dedi. Adam çok teknik ve kendinden emin oluncada denemek istedim. Hata mı yaptım acaba diye tereddüte düştüm.

Büyük ihtimal şuan aracımda 10w40 yağ var. 0w40 a geçtiğimde motora zarar verecek bir olumsuzlukla karşılaşır mıyım yağ yakma ihtimalinin dışında?

Biraz araştırma yaptım ama çok karmaşık ve detaylı geldi yağ konusu, pek birşey anlayamadım açıkçası. Sizin yorumlarınız nedir? Şimdiden teşekkürler.

IMG_0048.JPG Honda kitapçığı

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri