vtec teklemesi sorunu

Ad Soyad
Kerim akcan
Aracınız
Civic FD6 2008
2008 model lpgli otomatik fd6 aracımda 80 üzeri giderken düşük devirde gaz pedalına hafif bastığımda, aracın kendini öne doğru tekleme yaparcasına bir hamlesi oluyordu. bugün gaz bakımı için candan mühendisliğe gittiğimde, sorunumu dile getirdim usta bujilerden olabileceğini söyledi, bunun üzerine araca lpg bujisi takıldı bu sorunum ortadan kalktı aynı sorunu yaşayan arkadaşlara yardımcı olmak adına başlığı açtım.

İyi akşamlar.Lpg bujisi nedir? Benimde 2010 manuel fd6 dream aracımda aynı sorun var.2. Viteste de yapıyor hatta. Gazdan ayağımı çekip yüklenince bi kaç kez tekliyor devrini alınca sorun kalkıyor

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
İyi akşamlar.Lpg bujisi nedir? Benimde 2010 manuel fd6 dream aracımda aynı sorun var.2. Viteste de yapıyor hatta. Gazdan ayağımı çekip yüklenince bi kaç kez tekliyor devrini alınca sorun kalkıyor

Lpg Buji; Buji cinslerinden biridir piyasa da çok farklı buji ve modelleri vardır... bakır/nikel/iridyum vs...Tabi bu bujilerin lpgli motorlar için üretilmişleri de vardır...

Buji deki önemli konu...Araç marka model ve yakıt cinsine uygun Buji kodunu alıp sahte olmayan orjinal buji kullanılmalıdır...Piyasada çok sahte buji vardır dikkat etmek gereklidir..

Aracın motorunun fabrika değerleri ne ise o bujiyi kullanmak en doğrusudur...

Her Buji her arabaya takılmaz ciddi ve büyük maddi zararlar verir...Saygılar

Son karar tabiki sizin...Saygılar

Son düzenleme:
Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
2008 model lpgli otomatik fd6 aracımda 80 üzeri giderken düşük devirde gaz pedalına hafif bastığımda, aracın kendini öne doğru tekleme yaparcasına bir hamlesi oluyordu. bugün gaz bakımı için candan mühendisliğe gittiğimde, sorunumu dile getirdim usta bujilerden olabileceğini söyledi, bunun üzerine araca lpg bujisi takıldı bu sorunum ortadan kalktı aynı sorunu yaşayan arkadaşlara yardımcı olmak adına başlığı açtım.
Vtec teklemesine çözüm olurmu bilemem ama...daha önce bu konu forum da çok konuşuldu ilk defa sorundan kurtuldum diyen bi sizi görüyorum....Umarım kesin çözüm bulmuşsunuzdur.....İlerleyen zamanda çözüm olmadığına kanaat getirirseniz ...buraya yazarsanız daha net bilgi edinmiş oluruz...saygılar...

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
2010 fd6 manuel aracımda tekleme sorunu çözüldü şükür.ngk buji takıldıve50.000 km garanti verdi.eski bujiler denso idi 10.000 km önce takmıştım.çatlamıs

Buji çatlaması sebebiyle oluşan tekleme sorunu çözülmüş anladım...

Sorun vtec teklemesi değilmiş o zaman...Saygılar

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
2010 fd6 manuel aracımda tekleme sorunu çözüldü şükür.ngk buji takıldıve50.000 km garanti verdi.eski bujiler denso idi 10.000 km önce takmıştım.çatlamıs

Denso veya NGK bujilerin 10bin km.de çatlamaması lazım, eski bujileri nereden temin etmiştiniz?

Geri