Civic ES7 Vtec2 Klima Sorunu ?

Ad Soyad
Necati TAVLI
Aracınız
Civic ES7 2005
Arkadaşlar Vtec2 de Isıtmayla Alakalı Sorun Yaşayan Oldu mu ?
Tam 3 Kere Yıkattım Prof Bir Şekilde ama Belli Bir Süre Sonra Tekrar Ilık Üflemeye Düşüyor. Hatta Üfleme Hızını Arttırdığın Zaman Soğuk Oluyor
Termostat ile Alakalı Bir Sorunum Yok Hararet Tam Olması Gerektiği Yerde.

Bilgi almak Amaçlı Farklı Bir Sorum Daha Var YouTube de Bir Videoda İzledim
Araba Sıcakken Radyatörden Limon Tuzu Döküyorlar Bir Süre Devir Daim Yaptırıp Suyu Komple Boşaltıyorlar Motora Bir Zararı Olmaz mı ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geçmiş olsun hocam. Kendi aracımda tecrübe etmedim. Fakat çevremde yaşadığım tecrübelere göre probleminiz klima değilde kalorifer radyatöründe bir tıkanıklık var gibi duruyor. En basit yöntem kalorifer radyatörüne giden su hattından petek temizliği yapılır. Çıkan su gözlemlenir. Problem tekrarlanırsa kalorifer peteği değişmesi gerekiyor. Petekten su geçmez ise soğuk hava gelir.
Limon tuzunun kireç çözücü etkisi vardır. Ondan dolayı kullanmışlardır. Sisteme zarar verir mi bilmiyorum.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic ES7 2002
Ağır kimyasal ile temizlik yapmayın sakın. Birde aman saf su kullanmayın. Kaliteli antifriz kullanın her zaman.

Ad Soyad
Necati TAVLI
Aracınız
Civic ES7 2005
Geçmiş olsun hocam. Kendi aracımda tecrübe etmedim. Fakat çevremde yaşadığım tecrübelere göre probleminiz klima değilde kalorifer radyatöründe bir tıkanıklık var gibi duruyor. En basit yöntem kalorifer radyatörüne giden su hattından petek temizliği yapılır. Çıkan su gözlemlenir. Problem tekrarlanırsa kalorifer peteği değişmesi gerekiyor. Petekten su geçmez ise soğuk hava gelir.
Limon tuzunun kireç çözücü etkisi vardır. Ondan dolayı kullanmışlardır. Sisteme zarar verir mi bilmiyorum.

hocam şu işlem bu temizlik için yeterli bir işlem değil mi ?IMG_5268.JPGIMG_5269.JPGIMG_5270.JPG

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
hocam şu işlem bu temizlik için yeterli bir işlem değil mi ?Ekli dosyayı görüntüle 268057Ekli dosyayı görüntüle 268058Ekli dosyayı görüntüle 268059

Evet bu direkt petek temizliği oluyor. Eğer tekrar tekrar tıkanıyor ise komple su sistemi temizliğine gidilir. Sistemde partikül var ise petekteki ince kanalları tekrar tıkar. Soğutma su sisteminde geçmişte çeşme suyu kullanıldı ise zamanla kireç yapar ve tehlike doğurur.

Ad Soyad
Necati TAVLI
Aracınız
Civic ES7 2005
Evet bu direkt petek temizliği oluyor. Eğer tekrar tekrar tıkanıyor ise komple su sistemi temizliğine gidilir. Sistemde partikül var ise petekteki ince kanalları tekrar tıkar. Soğutma su sisteminde geçmişte çeşme suyu kullanıldı ise zamanla kireç yapar ve tehlike doğurur.

Hocam çok teşekkür ediyorum vermiş olduğun değerli bilgiler için

Aracınız
Civic ES7 2003
Başkan sistem temizliği yaptır. Düzelmezse içerideki peteği değiştiriyorlar. Ben sistem temizliği yaptırdım. Ankara gibi bi yerde soba gibi gürül gürül ısıtıyor. 5 dk sonra kapatmak zorunda kalıyorum.

Aracınız
Civic ES7 2002
Yeri gelmişken söyleyeyim. SAKIN SAKIN Bizim ES7 LERE KIRMIZI ANTİFRİZ KULLANMAYIN.

Geri