Vtec2 Lpg rolanti problemi

Aracınız
Civic ES7 2003
2003 vtec2 sahibiyim. Bogaz kelebeğini söküp temizledim. Benzin de hiç bir sorun yok. Lpg de gaz vermeyi kesince, 1000 devire düşüyor ve 1200 e çıkıyor sonra 800-700 de sabit kalıyor. Kendi kendine gaz veriyor kısacası. Benzinde iken gaza geçince rolantide fan acana kadar problem yok. Fan açtıktan sonra aynısı oluyor. Gaz ayarı ve sistem kontrolü yeni yapıldı. Tahminlerinizi bekliyorum.

Ad Soyad
Arif SERÇEOĞLU
Aracınız
Civic ES7 2004
2003 vtec2 sahibiyim. Bogaz kelebeğini söküp temizledim. Benzin de hiç bir sorun yok. Lpg de gaz vermeyi kesince, 1000 devire düşüyor ve 1200 e çıkıyor sonra 800-700 de sabit kalıyor. Kendi kendine gaz veriyor kısacası. Benzinde iken gaza geçince rolantide fan acana kadar problem yok. Fan açtıktan sonra aynısı oluyor. Gaz ayarı ve sistem kontrolü yeni yapıldı. Tahminlerinizi bekliyorum.
Subap ayarı ne zaman yapıldı?
Bujiler ne zaman değişti?

EVR-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FB7 2015

Lpg ayarı yaptırdıktan sonra Boğaz temizliği yaptıysanız tekrar Lpg ayarı yaptırdığınızda düzelir rölanti dalgalanması.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic ES7 2003
Bujiler yeni değişti. Subap ayarı yaptırmadım. Boğaz temizliğinden sonra lpg ayarı yapıldı. Hatta çocuk ayarları çok iyi dedi. Lpg de 400 km gittim. Tek sıkıntım kendi kendine gaz vermesi. Onun yüzünden viteste iken gazdan ayağımı tamamen cekince araba anlık yığılma yapıyor ve bu aşırı derecede hissediliyor.

Aracınız
Civic FB7 2015
Bujiler yeni değişti. Sibop ayarı yaptırmadım. Bogaz temizliğinden sonra lpg ayarı yapıldı. Hatta çocuk ayarları çok iyi dedi. Lpg de 400 km gittim. Tek sıkıntım kendi kendine gaz vermesi. Onun yüzünden viteste iken gazdan ayağımı tamamen cekince araba anlık yığılma yapıyor ve bu aşırı derecede hissediliyor.

Temizlik öncesi rölanti dalgalanması varsa arkadaşlarında dediği gibi subap ayarı da yaptırın.

Boğazı söktüğünüzde başka bir parça söktünüz mü?( Klape, hava kontrol valfi gibi)

Birde benzin de motor soğukken klima açtığınızda rölanti sabit kalıyor mu yada dalgalanmaya mı başlıyor?

Aracınız
Civic ES7 2003
Temizlik öncesi rolanti sabitti. Bogaz kelebegi üstündeki rolanti motorunu vs de söküp temizledim. Benzinde klimayı denemedim, malum hava soğuk. Ama denerim.. Lpg ciyi aradım. Hava-gaz ayarı yapılmasi lazım dedi. Hondacıya bi göster, sonra gel gaz ayarına bakalım dedi. Hondacıyi aradım. Gazcıyami gitmem lazım dedim. Oda gel bi bakayım dedi. Yarın gidecem bakalım.

Aracınız
Civic FB7 2015
Temizlik öncesi rolanti sabitti. Bogaz kelebegi üstündeki rolanti motorunu vs de söküp temizledim. Benzinde klimayı denemedim, malum hava soğuk. Ama denerim.. Lpg ciyi aradım. Hava-gaz ayarı yapılmasi lazım dedi. Hondacıya bi göster, sonra gel gaz ayarına bakalım dedi. Hondacıyi aradım. Gazcıyami gitmem lazım dedim. Oda gel bi bakayım dedi. Yarın gidecem bakalım.

Hava kontrol valfinden kaynaklı rölanti dalgalanıyor muhtemelen ustanıza görmesi en doğrusu

Aracınız
Civic ES7 2003
Bu gün 2 hondaciya gittim. İlk gittiğim yer bilginizce konuştu. Bogaz kelebeğin bozuk. Değiştirip deyecez felan dedi. Bogaz kelebegi bozuk olsa benzindede yapar diye düşündüm. İkinci yere götürdüm. Bilgisayara bağladı. Arıza göremedi. Lpg enjektörleri üstüne bir bidon su döktü. Araba teklemeye başladı. Lpg de bi yerden hava alıyor dedi. Lpgci önerdi. Daha gitmedim. Hallettir 200 km benzinde bin gel kalibrasyon yapalım dedi.

Aracınız
Civic ES7 2003
Arızayı bulduk. Arkadaş ile su yardımıyla arızayı bulduk. Enjektör o ringlerinden birisi yan tarafı biraz yenilmiş. Ordan hava alıyormuş motor. O yüzden lpg de sıkıntı yaşıyormuşum. Pazar günü olduğu için bulamadık. Yarın set olarak değiştirip test yapacaz bakalım.

Geri