Vtec2 Rölanti Dalgalaması

Aracınız
Civic ES7 2005
Merhaba arkadaşlar aracım 2005 model civic rölanti dalgalanması var. Şöyleki yolda seyir halinde gidiyorsunuz ışıklara yaklaştınız vitesi boşa alıp kademeli yavaşlıyorsunuz rölanti o esnada 1200 1300 bazen 1800 devire kadar çıkıyor taki durana kadar.Durunca normal 900 devir seviyesine düşüyor. Elektirikçiye götürdüm OBD den girip ağrıza durumuna baktı ve oksijen sensörü ağrızasını gördü ağrızayı sildi ancak sorun bir kaç km sonra tekrar oldu. İkinci kez gittim sorun yine çözülmedi. Egzozcuya gidip katalisöz üzerindeki ve manifod çıkışındaki sensörleri söküp temizledim. Bir süre geçti dalgalanma ancak şuan yine devam ediyor. Sensörü değiştirmeye kalktım fiyatı normal gelmedi. Başına gelen veya bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim. Aracım da LPG mevcut.

Geçmiş olsun. Oksijen sensöründen hangisi problemli olduğu önemlidir. Birincisi ise önemli rölantiyi etkiler. İkincisi ise etkilemez.
- Boğaz kelebeği temizliği yakın zamanda yapılmadı ise yapılabilir.
- Bujiler göz ile kontol edilir.
- Benzinde aynı problemi yapıyor mu takip edilir.

Teşekkür ederim. Katalizör üzerindeki sensör olduğunu söyledi ancak sizinde dediğiniz gibi 1. sensör olma ihtimali yüksek.
-Boğaz kelebeği temizlendi
-LPG açık değildi bir süredir sorun yoktu açtıktan sonra dalgalanma başladı.

Teşekkür ederim. Katalizör üzerindeki sensör olduğunu söyledi ancak sizinde dediğiniz gibi 1. sensör olma ihtimali yüksek.
-Boğaz kelebeği temizlendi
-LPG açık değildi bir süredir sorun yoktu açtıktan sonra dalgalanma başladı.
Rica ederim.
Birinci oksijen sensörü olsa onun arıza kodu farklı olur.
Benzinde olmuyor lpgde oluyor ise lpg sistemi gözden geçirilmesi gerekiyor.
- Regülatör (ısı, basınç)
- Enjektörler
- Rölanti lpg ayarı
- Stf ve Ltf değer takibi

Son düzenleme:
Şuan Ağrıza ışığı yanık durumda benzinede geçirsem lpg de olsa sorun devam ediyor. Ağrızayı OBD den silersem sürekli benzinde kullanımda problem yok. LPG açınca dalgalanma başlıyor. LPG kontrolü için en kısa sürede gideceğim.

Rica ederim.
Birinci oksijen sensörü olsa onun arıza kodu farklı olur.
Benzinde olmuyor lpgde oluyor ise lpg sistemi gözden geçirilmesi gerekiyor.
- Regülatör (ısı, basınç)
- Enjektörler
- Rölanti lpg ayarı
- Stf ve Ltf değer takibi
Selamlar bugun aracı LPG kontrolü için götürdüm. Enjektörlerin 2 tanesi ağrızalıymış. BRC marka aracımdaki sistem. Acaba enjektör söklüp temizlenme durumu var mıdır ?
Götürdüğüm yerdeki temizleme olmayacağını mümkünse enjektör takımının tamamını değişirsen daha sağlıklı olacağını söyledi. Önerileriniz varsa değerlendirmek isterim.

Selamlar bugun aracı LPG kontrolü için götürdüm. Enjektörlerin 2 tanesi ağrızalıymış. BRC marka aracımdaki sistem. Acaba enjektör söklüp temizlenme durumu var mıdır ?
Götürdüğüm yerdeki temizleme olmayacağını mümkünse enjektör takımının tamamını değişirsen daha sağlıklı olacağını söyledi. Önerileriniz varsa değerlendirmek isterim.
Atiker enjektörlerini temizleyen görmüştüm. Brc enjektörleri için geçerli mi bilmiyorum. Enjektörler çok eski ise yeni ve eskiler arasında çalışma farkı olabilir. Bu durumda sistemi komple etkiler. İşin başka yönü ise Brc'nin enjektörleri pahalıdır. Fakat uzun ömürlüdür. Alternatif olarak Albien olabilir. Paylaştığım linke bir bakın.

Geri