Vtec2 yağ kaçırma

Aracınız
Civic ES7 2003
2003 vtec2 sahibiyim. Motorun sol tarafında bi yağ kaçağı var. Bogaz kelebeğinin yanında. Sizce neyden olabilir bu durum. Neyden şüphe duymalıyım?
20220310_194212.jpg20220310_194301.jpg

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geçmiş olsun hocam genelde diğer tarafta yağ kaçaklarından şüphe duyarız. O taraftan daha önce hiç karşılaşmadım. İhtimal külbütör contasına bakılabilir. Boğaz kelebeğine yağ gitmez ama antifiriz suyu gider. O bölgeyi iyice söküp bakmak lazım. Lpg enjektörlerini oraya yerleştiren ustayıda ayrıca tebrik ederim.

Aracınız
Civic ES7 2002
LPG enjektörüne giden hortumda ıslaklık görünüyor. Orayı kontrol ettiniz mi ?
Atiker Gold enjektör ile değiştirmenizi tavsiye ederim. Hızlı ve daha dayanıklı bir enjektör.

20220310_194301.jpg

Aracınız
Civic ES7 2003
LPG enjektörüne giden hortumda ıslaklık görünüyor. Orayı kontrol ettiniz mi ?
Atiker Gold enjektör ile değiştirmenizi tavsiye ederim. Hızlı ve daha dayanıklı bir enjektör.

Ekli dosyayı görüntüle 268022
Enjektör ve hortumları yağ içinde. Bu tarafın altı tamamen yağ içinde doğrusu. Anlam veremedim. Orayı kontrol ettim. İçinden yağ geçmediğini düşünerek fazla üstünde durmadım.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Enjektör ve hortumları yağ içinde. Bu tarafın altı tamamen yağ içinde doğrusu. Anlam veremedim. Orayı kontrol ettim. İçinden yağ geçmediğini düşünerek fazla üstünde durmadım.
Lpg enjektör setinin içinde yağ var diye biliyorum. Kaçak var ise aşağıya inmiş olabilir. Enjektör kilometre ve sene takibi sorgulanabilir. Sabah sesli çalışıyor mu takip edilebilir.

Aracınız
Civic ES7 2003
Hava filtresini söktüm. Bogaz kelebeği ve egr temizliğini yaptım. Etrafa iyice baktım. Eksantrik tapasindan yağ kaçırıyor onu gördüm. Daha önceden usta yağ koyarken etrafa taşmış o yüzden enjektör tarafı tamamen yağ olmuş.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hava filtresini söktüm. Bogaz kelebeği ve egr temizliğini yaptım. Etrafa iyice baktım. Eksantrik tapasindan yağ kaçırıyor onu gördüm. Daha önceden usta yağ koyarken etrafa taşmış o yüzden enjektör tarafı tamamen yağ olmuş.
Ustaya bir adet büyük huni alıp hediye edin. :)

Aracınız
Civic ES7 2003
Ustaya bir adet büyük huni alıp hediye edin. :)
Onun yerine kendime takım alacam. Usta ile uğraşmak gerçekten büyük bi dert. Eksantrik tapasi kaçırıyor. Bunu görüyorsun. Ara söyle, "arabanın her tarafına bak" diyen adam onuda değiştir der. Maf sensorunu takmayı unutmuş. Ben taktım. İşleri güçleri para. Dört dörtlük hiç bi usta ben görmedim daha.. Tek çözüm hiç bulaşmamak ve takım almak.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Onun yerine kendime takım alacam. Usta ile uğraşmak gerçekten büyük bi dert. Eksantrik tapasi kaçırıyor. Bunu görüyorsun. Ara söyle, "arabanın her tarafına bak" diyen adam onuda değiştir der. Maf sensorunu takmayı unutmuş. Ben taktım. İşleri güçleri para. Dört dörtlük hiç bi usta ben görmedim daha.. Tek çözüm hiç bulaşmamak ve takım almak.
Hocam siz baya kötü ustaya denk gelmişsiniz. İyi usta vezir eder. Kötü usta rezil eder. İleriye dönük tecrübeli Honda ustası bulmanız problem çözmek adına yardımı olur.

Geri