Vurkaç -- Aynam kırılmış

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba Arkadaşlar,
Bugün iş yerimin orda aracım park halindeyken birisi aynama çarpıp kaçmış. (Farketmemiş de olabilir. Ama 50 metre ileride duruyor, sonra devam ediyor. Kendi aynasını düzeltmiş olabilir.)
Yol çıkmaz sokak, iki tarafta da araçlar park halinde. Adamın Aracı Range Rover, aracını çalıştıyor, gazı köklüyor. Hızlı bir şekilde araçların arasından geçiyor.
Normalde markete bile giderken kapattığım ayna açık kalmışmış.
Aracı, şahsı kamera görüntülerinden teşhis ettik. Kendisine henüz ulaşmadım ancak yarın tekrardan arayacağım.
Böyle bir durumda ne yapılmalı? Ne yapmalıyım?
Ayna tamamen mi değişmeli? Yoksa parça olarak mı değişir? Ne kadar masraf çıkar?
250771250769250770

Servisleri arayıp fiyat bilgisi alın bildiğim kadarıyla komple değişiyorlar aynayı. O kaçan zatı muhtereme denecek çok şey var da neyse. Polisle irtibata geçin plakadan bulurlar onu.

Şahsa ait tüm bilgiler mevcut orda sorun yok da... İnşallah adama ulaşabilirim. Sigorta, zabıt tutsaydınız keşke dedi. Aracın hasarı ile ilgili. Aklıma gelmedi polisi aramak. Bu durumda ne yapmalı?

Kamera görüntüleri varsa direkt polise gidip şikayetçi olmanızı tavsiye ederim. Böyle mahluklar daha azını haketmiyor. Siz birinin aynasını kırsanız farketmez misiniz, bence mümkün değil. Haftasonu babası belirsizin birisi de benim ön tampona vurup kaçmış, çevrede maalesef o noktayı gören kamera bulamadık, bir şahit de bulamadık. Belki de gören bulaşmak istemiyor, bizim millet böyle bananecidir. Şimdi tampon mecbur boyanacak. İnsanlık halidir, kazadır olur ama kaçmak şerefsizlikten başka birşey değil ve kesinlikle cezasını çekmeli. Bildiğim kadarıyla vurup kaçan bulunduğunda, masrafınızı karşılamanın yanında ceza da yiyor yüklüce. Ben olsam dakika durmam şikayetçi olurum. Bulabilsem kendi aracıma çarpandan kesinlikle şikayetçi olacaktım.

Servise gidin. Oradaki sigorta danışmanına kayıt açtırın. Tutanak yazın. Kamera görüntünüzü verin. Bundan sonrasını sizin sigorta şirketiniz ile karşı tarafın sigorta şirketi kendi arasında halleder. Bu arada da servis yeni aynanızı takar.
(vuran aracı net olarak tespit ettiğinizi varsayıyorum)

SM-N960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ulaştım aracı kullanan kişiye. Farketmemiş.
Tutanağı gönderin imzalayayım dedi.
Servise gideceğim şimdi.

Nasıl fark edemiyorsa.
Ses çıkmıyor sanki.Geçmiş olsun bu arada.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Teşekkür ederim.

Aynanın dış kapağı 311 TL.
Ayna gövdesi 1900 TL.
Toplam 2200 TL fiyat çıkıyor.

Telefonda siyah gövde 220 TL demişlerdi ama gidince komple değiştirilmesi gerekiyor dendi.

Servis gelin dosya açalım sipariş geçelim diye çağırdılar gittim. Tüm evrakları hazırlanan lazım dediler. Boşuna gitmiş oldum.
Sigorta karşılasa bile ne eksik ne fazla yapılmasını istiyorum.
Bu tür işlerde İstanbul Anadolu yakasında tavsiye edebileceğiniz servis var mı?

Çıkan parçayı geri iade alabiliyor muyuz? Sigortadan yaptırınca?

Anadolu yakasında Ayışığı yada Mutluhan iyidir.

Geri