Yağ Bakımı

Aracınız
Civic aracım yok
2007 honda city 1.4 benzin+lpg 200.000 binde şimdiye kadar 5.30 yağ kullanıyordum geçen usta bu arabaya 10*40 kullanmalısın dedi. Kafam karşıtı hangi yağı kullanmalıyım?

Aracınız
Civic aracım yok
Aracinizda yag eksiltme, yag yakma, siyah duman atma, performans azalimi ya da bir başka herhangi arıza emaresi yoksa bu zamana kadar nasıl yaptıysanız oyle yapın. Ticari amaçlı ya da yük taşıma amaçlı hor kullanılan bir araç değil aracınız. Guzel kaliteli bi 5w30 viskosite isinizi görecektir. Ustalar hala eski kafa devam ediyor. Elinde 10w40 yag vardir. Yüksek kârla satıyordur. Sikintisi olmayan bir aracın yağını değişmenizin anlamı yok sanırım.

SM-N975F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam 4 tane özel servis aynı şeyi diyince ve bu son bir iki aydır yağı eksilmiş baya bende kararsız kaldım

mturker

Özel Üye
Kilometresi yüksek işte honda nın fabrika çıkışı öyle bir sürü şey sayıyorlar bende anlamadım :) yağ eksiltme eskiden olmuyordu ama bu sefer olmuş onu farkettim baya eksilmiş
Motor üst kapak etrafına bakın 4 tarafına, belki kapak contasından minik minik sızdırma vardır, terleme gibi görünen yerler varsa contayida değiştirin.
O zaman 5w30 koydurun takibe alın.
Eğer dediğimin harici yerlerde sorun varsa 5w40 koydurun.
10w40 için çok erken henüz .

Ayrıca yaz ayında illaki biraz biraz yağ eksitme olur malum bu yaz sıcaktı.
Benim aracım 2016 7binkm oldu yarım lt yağ eksiltti neredeyse tamamlayıp devam edicem. Napim bende mi 0w20 den 10w40 a geceyim.
Honda madness

Aracınız
Civic aracım yok
Motor üst kapak etrafına bakın 4 tarafına, belki kapak contasından minik minik sızdırma vardır, terleme gibi görünen yerler varsa contayida değiştirin.
O zaman 5w30 koydurun takibe alın.
Eğer dediğimin harici yerlerde sorun varsa 5w40 koydurun.
10w40 için çok erken henüz .

Ayrıca yaz ayında illaki biraz biraz yağ eksitme olur malum bu yaz sıcaktı.
Benim aracım 2016 7binkm oldu yarım lt yağ eksiltti neredeyse tamamlayıp devam edicem. Napim bende mi 0w20 den 10w40 a geceyim.
Honda madness
Adam şuan yanımda honda civic 2015 modele 10*40 Castrol doldurdu ya ???

Ad Soyad
Arif SERÇEOĞLU
Aracınız
Civic ES7 2004
Hocalarım sizi de yoruuyrum kusura bakmayın. Ankara da 4 tane honda özel servisi aradım hepsi bana senin arabana 10*40 yağ gider dediler. 5*30 kullanalım diyince adamlar yok diyor. Hani para için yapıyorlar desem 4 ü birden mi aynı şeyi der.
Bende Ankarada yaşıyorum, Aracımın yağını alıp yağ değişim yerlerinde kendim değiştiriyorum. Mekanik olarak Bi işim olursa giderim özel Honda servisine. Yazın Motul 5w40 X-Cess, kışında Motul 5w30 eco-energy kullanıyorum. Km 281.000 de aracımı hor kullanmıyorum çok devirli kullanmıyorum hiç bir Sıkıntı yaşamıyorum. Motorun kondisyonu oldukça yüksek. Az araştırdıktan sonra forumdaki iyi anlayan iyi bilen hocalarımız da var onlar sayesinde de azda olsa anlar oldum aracımı.aracımıza iyi ve doğru bakımı malzemeyi kullanmamız lazım, ki Araç bize ilerleyen zamanda da lazım. Dışarıda ki usta parasına bakar ÖZELLİKLEDE ANKARADA !!!

EVR-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Kilometresi yüksek işte honda nın fabrika çıkışı öyle bir sürü şey sayıyorlar bende anlamadım :) yağ eksiltme eskiden olmuyordu ama bu sefer olmuş onu farkettim baya eksilmiş
Hocam 10.000 kilometrede ne kadar yağ azalması var onu miktar olarak belirlemeye çalışın. O zaman az mı çok mu anlaşılır. Toplam yağ hazneniz 3,5 litredir.
Kullanım kılavuzunda yağ çeşitliliği çok fazla, asıl önem arzeden tam sentetik olan, ısıya dayanıklı yağ seçmeniz. Birde kullanım tarzı ve iklim işin içine girer. Tam sentetikler 5w30 dan başlıyor. Yağ azalması var ise 5w40'da olur. Screenshot_20220924-171938.jpg

Aracınız
Civic ES7 2002
SAKIN 10w40 falan kullanmayın.

Geri