Civic FC5 Yağ çubuğu seviye

Aracınız
Civic FC5 2018
Yeni aldığım dizel civic aracı serviste bakım yaptırdım . Yağ çubuğu üst deliğin 1 parmak üzerinde seviye. 5.2 lt yağ koyuldu gözüküyor faturada. Normal midir acaba?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

cagdasozkan

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
Yeni aldığım dizel civic aracı serviste bakım yaptırdım . Yağ çubuğu üst deliğin 1 parmak üzerinde seviye. 5.2 lt yağ koyuldu gözüküyor faturada. Normal midir acaba?

Aynısı İtalya'da yetkili serviste babamın dizel FK7sinin başına gelmişti. Eve gelir gelmez fazlayi boşalttı.

Kitapçıkta ne kadar koyulması gerektiği yazıyor?

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001

Seviye ölçümünü nasıl yaptınız?
Sıcak motor, soğuk motor?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Soğuktu sabah marşlamadan baktım.

O zaman fazla çıkması normal. Çünkü bloktaki bütün yağ aşağıya iniyor. Benim aracında sabah ölçümlerimde max. yerinden fazla çıkıyor. Gün bitimi eve geldiniz düz zeminde, stop edip 15 dakika sonra kontrol etmenizi öneririm.

Aracınız
Civic FC5 2018
O zaman fazla çıkması normal. Çünkü bloktaki bütün yağ aşağıya iniyor. Benim aracında sabah ölçümlerimde max. yerinden fazla çıkıyor. Gün bitimi eve geldiniz düz zeminde, stop edip 15 dakika sonra kontrol etmenizi öneririm.

Bi deneyeyim bakalım

Aracınız
Civic FC5 2020
En doğru yağ ölçümü düz zeminde ve sabah marşlamadan yapılandır sıcak motor ve 15 dk sonraki de doğrudur fakat milimetrik en hassas ve doğru ölçüm dediğim gibi olanıdır.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
En doğru yağ ölçümü düz zeminde ve sabah marşlamadan yapılandır sıcak motor ve 15 dk sonraki de doğrudur fakat milimetrik en hassas ve doğru ölçüm dediğim gibi olanıdır.
Hocam motor yağı değişimini motor sıcak iken yaptıkları için yine az miktar kalan oluyor. Bizde bunu hesaplamadan üstüne tam ekleme yapıyoruz. Hatta 3.5 yeterli olur iken 4 litreyi döküveriyor. Başka kasada 3.7 iken onada 4 litreyi döküyor. Sorduğumda ise birşey olmaz hocam diye karşılık aldığım çok oldu. Bende yağımı kendim alıyorum. Önceden yarım litre ayırıyorum öyle bakıma gidiyorum.

Geri