Yağ eksiltme

Evet yağ orjinal sıkıntı yok. Shell 0w20 kullandım. İlk defa böyle bişey oldu. Dediğiniz gibi sık sık takip edeceğim. Teşekkürler.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Evet yağ orjinal sıkıntı yok. Shell 0w20 kullandım. İlk defa böyle bişey oldu. Dediğiniz gibi sık sık takip edeceğim. Teşekkürler.

Hocam 0w20 ekonomik yağdır. Çok performanslı kullanmayı seviyorsanız 0w40 kullanabilirsiniz.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018

Hocam 94.000 km olan bi araçtan bahsediyoruz...Çok büyük km rakamları değil Honda motoru için...Bu sebepten motor yağınızı sık sık kontrol edin, başka bir yerinde kaçak damlatma varmı baktırın (mesajların en başında bi arkadaş yağ filtresinde sorun çıktı, değişince geçti.. yazmış, bu gibi bir durum olabilir ) aracın yağını değiştiren yer tanıdıksa bi sorun ,konuyu anlatın , size mutlaka bir fikir verir,, iyi günler

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
2012 civic aracımın yağ bakımını 90.000 km’de yaptırdım. Yağ değişiminden sonra 2000 km uzun yol yaptım. Uzun yolda aracı bi hayli performanslı kullandım. Aracım şuan 94.500 km’de. Yağ seviyesini kontrol ettiğimde max ile min seviyesi ortasına düştüğünü farkettim. Yağ ilavesi yaptım. Hemen hemen yarım lt eksilmiş. Bu durum normal midir?

son yag değişiminde seviyeniz nerde en üst çentiktemiydi? bazı ustalar ortada bırakırken bazı ustalar max konumuna kadar dolduruyor. o seviyeyi bilmedn arac yag eksiltmişmi yorum yapmak saglıklı olmaz

Aracınız
Civic FC5 2019
Geçmiş olsun hocam filtre kaynaklı olduğuna sevindim. Can sıkıcı bir durum benim için de. Ama sevindim

Redmi Note 9 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Geçen yıl benim FD6'da da yağ eksik lambası yanmıştı (sarı yağ lambası). İşin özeti yağ filtresi kaçırıyormuş, onu değiştirince düzelmişti.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Yağ filtresi kaçırıyorsa aracı park ettiğiniz yerde belli olmaz mı?

Motor yağ filtresi vidalı geçme ve çevresinde siyah oring şeklinde contası var....tam sıkılmadığında yada conta hasarlı olduğunda...Belli olur ....damlatır....sürüş halinde motor yüke bindiğinde tam sıkılmayan filtre kaçırma yapıyor olabilir buda ihtimal dahilinde....siz baya yüklendim araca uzun yolda demiştiniz yağ yakma olabilir bu da ihtimal dahilinde....sakin kullanımda...aracınız sürekli kullanılan bir araç ise 2/3 günde yada 5/6 günde bir soğuk motor yağ ölçümü yapın derim... Eğer belli bir km sonra yine eksiltme yaparsa...motoru ve yağ filtrenizi iyi bir ustaya baktırmak gerekir...iyi günler

Geri