Yağ Eksiltme

Aracınız
Merhaba
Aracımda yağ değişiminden bin km sonra yağ çubuğunu kontrol ettiğimde çubuğuna ucunda olduğunu farkettim. Biraz yağ ilave edip iki çizgi arasına aldım. Ve 500 km sonra tekrar kontrol ettiğimde çubuğuna en altına inmişti yağ seviyesi. Aracın durduğu yere bakıyorum herhangi bir yağ yok. Kaputu açtığımda motor kapağının üstündeki bir vida da yağ gördüm. Bu vida ile ilgili birşey midir conta mı değiştirmek lazım yardımcı olabilir misiniz? Resmini paylaşıyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

9612949166d4a3b87b747bacc8fca3b8.jpg
04323e92381b34930e0a49697738e65b.jpg

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Aracım LPG li bu kadar yağ eksiltmesi normal midir? Vida ve buji etrafındaki yağ kalıntılarını temizleyip tekrar deneme yapmam bir fikir verir mi?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=1400]akif_seksekci[/MENTION] Hocam motorda 4 lt yağ olduğundan emin iseniz, ya yağ kaçağı vardır ya da aracınız yağ yakıyordur.

En sağlamı yağınızı ve filtrenizi değiştirip takip edin.
Konuyu ilgili bölüme taşıyorum.

Aracınız
Evet 4 litre var. Yağ yakmasını klasik yöntem ile denedim sıkıntı gözükmüyor. Teşekkür ederim

Aracınız
vidanın etrafındaki terleme hocam o çoğu araçda oluyor,motorun honda yazılı kapağının etrafında kaçak var mı ona bakın onun contası çok yağ kaçırıyor,birde alttan bakın eğer egzozun üstüne vs damlarsa buharlaşır göremezsin en son motora bakarsın,birde tavsiye edilenden değerde yağ koyarsan eksiltme yapıyor,castrol cok eksiltme yapıyor mobl ve motul markalarda eksiltme bariz azalıyor motorunda sorun yoksa bu yağları bir dene

Aracınız
Castrol magnetec 10-40 kullandım yağ olarak. İki defadır aynı yağı kullanıyorum. Ve sorun aynı şekilde. Contanın etrafında yağ yok ama vida da dediğiniz gibiyse bir sonraki yağ değişiminde belirttiğiniz markalarda kullanayım. Egzoz konusunu arabayı ustaya götürdüğümde bakabilirim. İlginiz için çok sağolun.

Geri