Yağ Lambası

Herkese merhaba, aranıza yeni takıldım ,yaklaşık 10 gün önce fd6 elegance 2007 model 120 bin de araç aldım 120 bin km de hiç LPG takılmamis, 5 gün bindim sonra gittim LPG taktırdım,
LPG markası Atiker Grand çok övdüler gittik takdirdik, ilk gün aldım LPG ciden çıktım eve gelirken motor lambası yandı araba gaz yemedi, döndüm LPG ciye yalap şap bir ayar yaptı yolladı beni, sonra tekrar yaptı ertesi gün yine gittim notebook bağladı teste çıktı, geldi abi dedi enjektör açmıyor arızalı degiscem dedi okey dedim, değişti motor lambası artık yanmıyor sorun yok, lakin dün akşam yağ lambası sarı renk yandı, kafayı yicem , araştırdım sarı renk yağ lambası seviye ile ilgiliymis, kırmızı ise yağ basıncı neyse ben bu uyariyi aldıktan sonra sürekli yağ seviyesine bakıyorum , gayet normal seviye hatta hafif maç çizgisinden üzerinde ama çok hafif, yani yağ normal seviyede ve daha 1 aylık yağ, şimdi ne oldu da bu lamba yandı, 10 gün önce saat gibi olan arabadan soğudum inanın cokda severek aldım, yağ müşürü arizali diyen var, 02 arızalı diyen var, tamam ama 10 gün önce hiç bir şey yoktu arabada, LPG den sonra oldu bunlar , varmı yorumu olan arkadaslar başına gelen, ne yapmam lazım teşekkürler

GM 5 Plus cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
[MENTION=8233]Bdedeoglu35[/MENTION] kardesim yag seviyesini kontrol ettiysen problem yok. 3-4 gundur bende de oluyor. Bu kronik bir sorun cogunda var. Yag sensoru (yag musuru) oksitlenmis olabilir. Bende de atiker grand var sarfiyat haric cok memnunum. Ariza isigi yakmadi. Bu arada sehir ici tuketimin nedir.

Merhaba Hakan hocam, seninde mı yağ lambası yandı sarı renk de ? Şehir içi tuketimim 11 litre yazıyor hocam, demekki kaba hesap 12 litre yani 12*2.5=300 kuruş biraz yüksek sanki , senin değerler nedir hocam

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
[MENTION=8233]Bdedeoglu35[/MENTION] kardesim bende de sari yaniyor. Zaman bulursam yag musurunu sokup temizleyecegim belki sorun cozulebilir. Benim sehir ici tuketimim 38 kurusun altina inmiyor. Sabah yetkili servise subap ayarina gidecegim. Taktirali 3000 km. Oldu ama hala ayni. Kisin 43 kuruslara kadar cikiyordu. Senin tuketim iyimis.

Vala çok fazla hocam senin , subab ayarindan bahsediyor arkadaşlar ama umarım işe yarar, benim tüketim az evel sifirladim yol bilgisayarını işe geldim , iş ile ev arası 2 km hocam şu an yine baktım ekrana 12 litre yazıyor, bende benim ki çok fazla diye düşünüyordum, ama sanırım bu en fazla gorecegi değer hocam çünkü kontak açıyor işe geliyorum 2 km , tripi sifirliyorum, 12 yazıyor ekrana

Ya hocam bazıları paylaşıyor adam şehir içi 7 litre 6 litre diyen var külliyen yalan !! İmkani yok , bugün 1.6 düz motor tüm arabalar 250 kuruş ile 300 kurus arası yakıyor hocam, ama senin subab ayarı sanki işe yarayacak en azından 300 kuruş görürsun diye tahmin ediyorum, konudan haberdar et hocam merak ettim bende

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
[MENTION=8233]Bdedeoglu35[/MENTION] kardesim suan subap ayarindayim sonuclari ben de merak ediyorum sana da haber veririm.

Aracınız
[MENTION=8233]Bdedeoglu35[/MENTION] hocam o yağ lambası bende de yandı servise sordum kafaya takılıcak bi durum diil tabi yağ durumu vs normal olduktan sonra.Motor arıza lambası lpgden dolayı yandı atiker tüp var benim araçta gittim söndürttüm ilk kontakta yağ lambası yandı stop ettikten sonra ikinci kontakta yanmadı iki defa yaşadım aynı durumu gidip arıza lambası söndürttükten sonra anlık bi problem oluyor ama anladığım ve sorduğum kadarıyla mühim bişi diil belki sitede bizim gibi bu durumu yaşayan bi sürü insan vardır

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri