Yağ seçimi hakkında

Aracınız
Civic FB7 2014
K.maras honda servisinde hamid bey.. Ayardan memnunum gecen yaz epey ugrasmistim subapti ayardi :) nazar degmesin o gun bugun tık demedi arac..

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
K.maras honda servisinde hamid bey.. Ayardan memnunum gecen yaz epey ugrasmistim subapti ayardi :) nazar degmesin o gun bugun tık demedi arac..
Anladım, eğer kabul ederlerse bence yağ-yağ filtresi-hava filtresini değiştirtin, polen filtresini de Mann Filter CUK2358 alıp kendiniz değiştirin (y)
Orjinal polen filtre 160 lira civarında ve bence pek üst düzey kalitede değil.
Şu linkte fiyatı uygun gibi görünüyor, bir gözatın isterseniz,

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2016
Anladım, eğer kabul ederlerse bence yağ-yağ filtresi-hava filtresini değiştirtin, polen filtresini de Mann Filter CUK2358 alıp kendiniz değiştirin (y)
Orjinal polen filtre 160 lira civarında ve bence pek üst düzey kalitede değil.
Şu linkte fiyatı uygun gibi görünüyor, bir gözatın isterseniz,
Bir filtreye bu parayı vermek mantıklı mı veya ucuz fiyatlı muadilleri de aynı işlevi görebilir mi acaba ?

Aracınız
Civic FC5 2016
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.

> Aracınzın normal yağı 0w20'dir. Sıcak memlekette veya performanslı kullanmayı seviyorsanız. 0w30 daha iyi olur.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...
0w30 olarak bunu alsam iş görür mü acaba ?

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Aracınız
Civic FC5 2016
Mümkünse shell motul veya mobil 1 alın yağı hocam.
Anladım hocam 0w20 kullanıyor sanırım çoğu arkadaşımız benimde bu yönde bir tercihde bulunmam sanırım en iyisi olacak.
Not olarak arkadaşlar honda mutluhanı aradım şimdi şanzıman yağı değişimi için fabrika bir promosyon yapmış ve yağın fiyatını 530tl yapmışlar serviste 150 tl de işçilik alıyorlar değiştirmeyi düşünen arkadaşlar fiyat bana iyi geldi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bir filtreye bu parayı vermek mantıklı mı veya ucuz fiyatlı muadilleri de aynı işlevi görebilir mi acaba ?
Bence fiyatı yüksek değil hatta uygun, bu filtre karbonlu ve koku-kirli havayı normal filtrelere göre daha iyi filtreliyor.
Ben uzun süredir bu filtreyi kullanıyorum ve orjinal filtrede en ufak kötü koku içeri sızarken bu filtrede o derece kokuyu pek hissetmedim, açıkçası araç içinde soluduğum havanın maximum derecede filtrelenmesi tercihimdir.
n11de daha uygun muadilleri daha kısa süre kullanım amaçlanıyorsa alınıp kullanılabilir.

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba, mesaj uygun görülmez ise silinebilir, bu forumdan başka bir foruma güvenmediğim için buraya yazıyorum.2012 Polo, 1.2 51 kw,79.000 km'de aracımızın bakım vakti geldi.Castrol Edge 5w30 LL , Mobil 1 ESP Formula 5w30 alıp kullandım.En son sanayide muhtemelen yan sanayi filtreler ve Castrol magnetec 5w30 kullanılmış,ben ürünleri kendim alıp yaptırırım ama son bakım böyle olmuş.Motul için yağ seçici baktığımda specific 504 00 507 00
0W-30 önerdi. Mobil -castrol ile devam mı edeyim yoksa motul ile tanışayım mı?
Filtre seti konusunda Mann ile Bosch arasında ciddi bir kalite farkı var mıdır?Her ikisi de orjinal olmak kaydı ile hangisi uygun fiyat ise onu mu almalıyım?

Aracınız
Civic FC5 2020
Merhaba, mesaj uygun görülmez ise silinebilir, bu forumdan başka bir foruma güvenmediğim için buraya yazıyorum.2012 Polo, 1.2 51 kw,79.000 km'de aracımızın bakım vakti geldi.Castrol Edge 5w30 LL , Mobil 1 ESP Formula 5w30 alıp kullandım.En son sanayide muhtemelen yan sanayi filtreler ve Castrol magnetec 5w30 konulmuş usta tarafından,ben ürünleri kendim alıp yaptırırım ama son bakım böyle olmuş.Motul için yağ seçici baktığımda specific 504 00 507 00 0W-30 önerdi.Mobil -castrol ile devam mı edeyim yoksa motul ile tanışayım mı?
Filtre seti konusunda Mann ile Bosch arasında ciddi bir kalite farkı var mıdır?Her ikisi de orjinal olmak kaydı ile hangisi uygun fiyat ise onu mu almalıyım?

Castrol edge veya mobil 1 esp ikiside tam sentetik yağdır. Ancak magnateci hiç tavsiye etmem hem yarı sentetik olduğu için, hemde bu yağı motor yakıyor bildiğin.

Motuk xcess 5w30 yağı kullanmanı şiddetle tavsiye ederim. Çok kaliteli bir yağdır.

Filtreler içinde kesinlikle MANN ‘ı kullan, bariz daha kaliteli bosch dan.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Castrol edge veya mobil 1 esp ikiside tam sentetik yağdır. Ancak magnateci hiç tavsiye etmem hem yarı sentetik olduğu için, hemde bu yağı motor yakıyor bildiğin.

Motuk xcess 5w30 yağı kullanmanı şiddetle tavsiye ederim. Çok kaliteli bir yağdır.

Filtreler içinde kesinlikle MANN ‘ı kullan, bariz daha kaliteli bosch dan.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Hocam X-cess'in 5w30'u yok diye biliyorum.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Geri