YAĞI 5 BİN KM'de BİR DEĞİŞTİRMENİN FAYDASI NE OLUR ?

ywzckr

0
YAĞI 5 BİN KM'de BİR DEĞİŞTİRMENİN FAYDASI NE OLUR ?

Almanya'da kuzenimde aynı şekilde volkswagen Golf var oda 30.000 KM'de bir olduğunu söyledi ama buna inanmak çok zor neye göre yapıyorlar hangi teoriye inanarak bilmiyorum ama bir yağın ömrü maksimum 15.000 KM'dir veya sene olarak 1 sene.
Şimdi volkswagen'in sitesine bakım bakım aralıkları 15.000 KM veya 1 Sene olarak gözükmekte.
https://www.volkswagen.de/de/service-zubehoer/service/checks-wartung.html

Nişanlımın abisi almanyada mercedeste bulunduğu ekibin sendika başkanı eskiden motor ustalığı yapmış uzun süre atıkları taşıyan tırlar için, tırların yağlarını 100 binde bir değişiyoruz demişti dalga geçiyor herhalde dedim. 2001 sharanı söküp merkezi kilit iptali uzaktan kumanda takılacaktı, yanımda söküldü kapının iç ses izolasyon köpüğüyle tam araç kapısına uygun şekilde yapılıp metalin üstüne monte edilmişti oha dedim 2001 araçta bile ses izolasyonu var üstün körlü değil her kavisine tam oturuyor, arabada abs viraj denge balataların aşındığını gösteren sensör yağ viskozitesi azalınca servis ikazı veren sensör otomatik dijital klima ort tüketim hepsi var neredeyse bizim 2018 araçlarda olan herşey olacak dedim nasıl ya 2001 model araç bu dedim tek cevap almanya üretimi araç dedi bu aracın yurt dışında satılan böyle değil almanlar iyisini kendine normalini dışarı satar dediler, 2015 yılında 2006 model caravelle ile geldiklerinde 2015 model sıfır caravellesi olan bir akraba sordu sizin araç 2016 da çıkıcak olan mı diye abisi güldü neden dedi benim araçta sizde olan özellikler yok diye o günden beri yurt dışında olan araçların bizim ülkeye gelenlerden çok iyi olduğunu anladım. Yukarıda anlattıklarım kendi gördüklerim benim daha neler vardır kim bilir.
30 binde bir değişmesi bana normal geldi 30 bin veya 1 yıl dedi onlarda süre aynı ama yağın dayanıklılığı farklı sanırım.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri