Yakıt değeri ve km

Aracınız
Arkadaşlar aracı alali 1 ay oldu bilmem sizdede oldu mu bu 130 km yolo gittim km sifirlamistim baktığımda 170 km gitmiştim yani bu neden olabilir? Ayrıca bu km 44 tl gaz yakmisim gaz 2.8 civari

SM-J700F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
yukarıdaki cümleden anladığım kadarıyla, 130 km + 170 km yani bir depoyla 300 km yol gitmişsin, depon da 44 lt gaz alıyor. "Sizce normal mi?" demek istemişsin.
güncel değerlerimi paylaşayım:
28 litre gaz ile (2.76 tl) 230 km şehir içi gidiyorum. kısa mesafe, motor soğuk. 33 kuruş gibi bir değer, şu şartlarda normal diyorum, ama seninki 41 kuruş ediyor, biraz fazla geldi.

Aracınız
Sanırım yanlış anlaşıldı 130 km lik yol yaptım ama 170 km gösteriyor aracın sayacı ve bu km lik yola 44 tl gaz gitti bunu demek istemistim ayactami bir problem var anlamadım

SM-J700F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
SEKD7iA.jpg

sarı ile gösterilen yer ortalama tüketim, kırmızı ile gösterilen yer depodaki yakıtın yaklaşık kaç km götüreceği (lpg değil benzin), mavi kısım da km sıfırladıktan sonra TripA veya TripB (yazmıyorsa total km) olarak katedilen mesafeyi gösterir.

en doğru ölçüm için istasyona git, lpg yi fullet, aracı çalıştırmadan tripA yı sıfırla, daha sonra yola çık.
TripA 100 km olunca tekrar istasyona git ve depoyu yine fulle, kaç tl lik (veya litre) yakıt alıyorsa bu senin 100 km / litre (veya tl-krş) tüketimindir. Yine hatalı bir sonuç alırsan servise uğraman gerekli. Elektronik veya lpg şamandıra arızası aklıma geliyor.

Geri