Yakıt filtresi gereksiz mi

Aracınız
Civic FC5 2020

bazı arkadaşlar yakıt filtresinin gereksiz olduğunu bazı arkadaşlarda Yurt dışında benzinin daha temiz olduğunu söylüyordu bu video ile bilgilenmemiz için atıyorum yakıt flitresini mutlaka değiştirin ayrıca Man flitreyi güvenli olarak nereden temin edebilirim diyen arkadaşlara faideli olacaktır

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
- Yakıt filtresi gereksiz mi ?
+ Değil tabi ki... Gereksiz olması söz konusu değil.

Böyle diyen birini görmedim forumda.

+LPG'li araç kullananlar için genel olarak 1000-2000tl'ye yakıt filtresi değişimi yapmak isteyen servislere cevabı nedir ?
- Aracı LPG'de kullandığım için filtre değişiminin gereksiz olduğunu düşünüyorum...

Bence 2. diyalog üzerinden yorum yapmak daha mantıklı.

- Yakıt filtresi gereksiz mi ?
+ Değil tabi ki... Gereksiz olması söz konusu değil.

Böyle diyen birini görmedim forumda.

+LPG'li araç kullananlar için genel olarak 1000-2000tl'ye yakıt filtresi değişimi yapmak isteyen servislere cevabı nedir ?
- Aracı LPG'de kullandığım için filtre değişiminin gereksiz olduğunu düşünüyorum...

Bence 2. diyalog üzerinden yorum yapmak daha mantıklı.
Size kesinlikle katılıyorum aracı lpg de kullanıyoruz ilk çalıştırmada benzin kullanılıyoruz ne benzin filtresi kısacası , 10 yıl sonra belki değiştirebiliriz :)

Aracınız
Size kesinlikle katılıyorum aracı lpg de kullanıyoruz ilk çalıştırmada benzin kullanılıyoruz ne benzin filtresi kısacası , 10 yıl sonra belki değiştirebiliriz :)

Kullanım kitapçığında 120.000 ya da 6 yılda bir diyor zaten. Değiştirme aralığı uzun. Bir süzgeç birde presli filtreden oluşuyor.
Şu an aracım 70.000 km olmadı ama yakın zamanda değiştireceğim o zaman 2016 model arabanın filtresi nasıl çıkacak bende merak ediyorum açıkçası..
Zamanım olmadığı için ilgilenemiyorum…
Bununla ilgili video yapmak istiyorum aslında.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
- Honda Civic'lerde benzin filtresi son 4 kasada depo içinde bulunuyor. Çoğu Avrupa araçlarında depo sonrasında bulunur. Değişimi ve fiyatıda gayet uygundur. Muadil ürün bulmak ise çok kolaydır. Honda'da öyle değil. Fiyatıda ciddi yüksek olunca araç sahibi değişimi ertelemek istiyor. Dizel olsa bunu affetmez.
- Ek bilgi vereyim. Lpg sistemi aktif iken benzin pompası çalışmaya devam eder. Motora daima benzin basar fakat geri dönüş hortumundan depoya geri gelir. Haliyle filtreden aktif olarak yakıt geçmektedir. Yakıt deposu çeyrek depo altına düşmesin demeleride pompayı fazla ısındırmamak adınadır. Lpg kullanıcıları benzin filtresi için kilometreden ziyade senelik kullanım ömrünü baz alabilir. Birde sabit kaliteli temiz yakıt alır ise ömür açısından faydası olur.
- Geri dönüş olarak baktığımızda ise filtre değiştirmeyip uzun süre kullanıp hiç problem yaşamamış kullanıcılar da az değil!

Aracınız
Civic FC5 2020
- Honda Civic'lerde benzin filtresi son 4 kasada depo içinde bulunuyor. Çoğu Avrupa araçlarında depo sonrasında bulunur. Değişimi ve fiyatıda gayet uygundur. Muadil ürün bulmak ise çok kolaydır. Honda'da öyle değil. Fiyatıda ciddi yüksek olunca araç sahibi değişimi ertelemek istiyor. Dizel olsa bunu affetmez.
- Ek bilgi vereyim. Lpg sistemi aktif iken benzin pompası çalışmaya devam eder. Motora daima benzin basar fakat geri dönüş hortumundan depoya geri gelir. Haliyle filtreden aktif olarak yakıt geçmektedir. Yakıt deposu çeyrek depo altına düşmesin demeleride pompayı fazla ısındırmamak adınadır. Lpg kullanıcıları benzin filtresi için kilometreden ziyade senelik kullanım ömrünü baz alabilir. Birde sabit kaliteli temiz yakıt alır ise ömür açısından faydası olur.
- Geri dönüş olarak baktığımızda ise filtre değiştirmeyip uzun süre kullanıp hiç problem yaşamamış kullanıcılar da az değil!
Ağızına sağlık Ahmed abim

Aracınız
Civic FC5 2020
Benim buradaki amacım bu parçanın değişmesi fiyatı değil servisin şişirme fiyatlarıda değil bu fiyat konusunda bizde böyle bana değmeyen yılan bin yaşasın fikri olddukça değişmezde LPG li kullansanda kullanmasanda flitrenin ömrü vardır motor yağı gibi bizim millet polen olsun hava olsun değiştirmiyor geneli gruptakiler demiyorum ayrıca çoğu insan LPG flitresi olduğunu dahi bilmiyor ki değiştirsin bilse bile para tuzağı diyor benim şahinim var yok torosum vardı onlarda böyle şeyler yoktu yada alsat kafasında olduğu için çoğu insan önem vermiyor araştırıyor sanayide bile bir kaç sene öncesine kadar LPG flitresi değişirmiş ömürlük o diyen hala fren hidroliğinin değişimini bilmeyen insan çok marka model fark etmeksizin böyle iyi ustalar uyarınca da bana parça söktürüp para kazanma peşindeler diyen adam da çok hatta fc5 lerde çevrek deponun altına düşmeyin diyen olunca olur mu öyle şey lamba yanınca alınır ben hep 100 liralık alıyorum lambada yanıyor hiç birşey olmadı diyor zaten bakım demek bozulmadan yapılan işlemdir bozulunca bakım değil TAMİR yapmış oluyorsunuz boşuna 10 binde de yağ değişimi yapmayın 15 binde götürür 20 binde götürür yağ hatta 10 yıl sonra marş basın gene motor çalışır lakin ne kadar sağlıklı bu yaptınız koruyucu bakımdır araçlarınızın uzun ömürlü olması için gereklidir maddi durum tamamen sizinle alakalı sizin maddi durumu elverişli değil yada servis pahalı fiyat veriyor yada LPG'li ben benzin kullanmıyorum diye bu parça ömürlük olmuyor maalesef çoğu insan LPG flitresini bile değiştirmiyor yağ bakımı gelen tam bozulucakken aracı satıyor başka alan olduğumuda akıl veriyor bende bir şey olmadı diye bozulunca da senin usta kötüymüş yan sanayi kullanmışlar diyorlar sorun şu insanlarımız yanlış yönlendiriliyor gerçeği söyleyip yapıp yapmadığı bizi ilgilendiren bir durum değildir

Aracınız
Benim buradaki amacım bu parçanın değişmesi fiyatı değil servisin şişirme fiyatlarıda değil bu fiyat konusunda bizde böyle bana değmeyen yılan bin yaşasın fikri olddukça değişmezde LPG li kullansanda kullanmasanda flitrenin ömrü vardır motor yağı gibi bizim millet polen olsun hava olsun değiştirmiyor geneli gruptakiler demiyorum ayrıca çoğu insan LPG flitresi olduğunu dahi bilmiyor ki değiştirsin bilse bile para tuzağı diyor benim şahinim var yok torosum vardı onlarda böyle şeyler yoktu yada alsat kafasında olduğu için çoğu insan önem vermiyor araştırıyor sanayide bile bir kaç sene öncesine kadar LPG flitresi değişirmiş ömürlük o diyen hala fren hidroliğinin değişimini bilmeyen insan çok marka model fark etmeksizin böyle iyi ustalar uyarınca da bana parça söktürüp para kazanma peşindeler diyen adam da çok hatta fc5 lerde çevrek deponun altına düşmeyin diyen olunca olur mu öyle şey lamba yanınca alınır ben hep 100 liralık alıyorum lambada yanıyor hiç birşey olmadı diyor zaten bakım demek bozulmadan yapılan işlemdir bozulunca bakım değil TAMİR yapmış oluyorsunuz boşuna 10 binde de yağ değişimi yapmayın 15 binde götürür 20 binde götürür yağ hatta 10 yıl sonra marş basın gene motor çalışır lakin ne kadar sağlıklı bu yaptınız koruyucu bakımdır araçlarınızın uzun ömürlü olması için gereklidir maddi durum tamamen sizinle alakalı sizin maddi durumu elverişli değil yada servis pahalı fiyat veriyor yada LPG'li ben benzin kullanmıyorum diye bu parça ömürlük olmuyor maalesef çoğu insan LPG flitresini bile değiştirmiyor yağ bakımı gelen tam bozulucakken aracı satıyor başka alan olduğumuda akıl veriyor bende bir şey olmadı diye bozulunca da senin usta kötüymüş yan sanayi kullanmışlar diyorlar sorun şu insanlarımız yanlış yönlendiriliyor gerçeği söyleyip yapıp yapmadığı bizi ilgilendiren bir durum değildir

Katılıyorum.
Türkiyede 2. El aracların çoğu bitik durumda.
Kaç yaşında ya da kaç aylık olursa olsun.
Yurt dışında insanlar mallarına daha çok kıymet veriyor ve sık sık araba değiştirmiyor.
Arabanın değerini sahibi belirler.
Elden ele gezmiş arabalar almayın.
Kaç sahibi olmuş hangi bakımı nerede ve nasıl yaptırmış.
Arabanın dosyasını isteyin.
Yoksa ince eleyip sık dokumanız lazım…
Kaç titiz insan vardır kendisinden başka sürmediği arabanın direksiyonunu vites topuzunu ıslak mendille silen.

Aracınız
Civic FC5 2020
Katılıyorum.
Türkiyede 2. El aracların çoğu bitik durumda.
Kaç yaşında ya da kaç aylık olursa olsun.
Yurt dışında insanlar mallarına daha çok kıymet veriyor ve sık sık araba değiştirmiyor.
Arabanın değerini sahibi belirler.
Elden ele gezmiş arabalar almayın.
Kaç sahibi olmuş hangi bakımı nerede ve nasıl yaptırmış.
Arabanın dosyasını isteyin.
Yoksa ince eleyip sık dokumanız lazım…
Kaç titiz insan vardır kendisinden başka sürmediği arabanın direksiyonunu vites topuzunu ıslak mendille silen.

Sırf servis kayıtlı kayıtlı olsa bile sadece poleni değiştirmemiş insanlardan araç almıyorum çevremede aldırmıyorum ve içerisine önem vermeyen araçta almıyorum gidiyorum 10 bin 20 bin pahalı vererek üstelik kozmetik olarak hafif çizik sürtmeden boyalı tampon rütüş olacak gibi araçları aldırtıyorum ALLAHA şükür kimse sanayi ye bakım harici gitmedi ve yolda da kalmadı aradan 2 yıl geçince insanlar o zaman teşekkür ediyor ama alırken içten sövdükleri bile oluyor bunu bilsemde gene çevremdeki insanlara kızamıyorum

Aracınız
Image1651265241.006608.jpgImage1651265250.659479.jpgImage1651265267.335598.jpgImage1651265289.801753.jpgImage1651265301.395357.jpg

Dedigim gibi arkadaşlar söktüm yenisi ile değiştirdim.
Benzin önce birinci süzgeçten geçiyor sonra da ana presli filitreye gidip oradan da yanmak üzere enjektörlere gönderiliyor.

Bir kaç resim paylaşmak istedim sizinle.

Arac 2016 model ve LPG li değişip deşmemesi konusunda siz karar verin ben kitapçığa göre hareket ettim.

İsterseniz Benzin deposunun içinide çektim video olarak yollayabilirim isteyen arkadaşlara

Bugün doktora gittim ve bu işlerle uğraşmam sonucu 2 yerde bel fıtığı tespit edildi o sebeple anlatımlı video çekemedim.

Geri